رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

حتی در بحبوحه آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از دولت‌ها شجاعت پذیرش این نوآوری را پیدا کردند و نام آنها در فهرست برترین‌ها قرار گرفته است. برای مثال، امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه دادند و بریتانیا هم تلاش زیادی برای ایجاد پایه‌های نظارتی نشان داد. در این میان، برزیل و آفریقا نیز به طور قانونی ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

قانون گذاری,برزیل,انگلستان,السالوادور,جمهوری آفریقای مرکزی,امارات متحده عربی,NFT

title

برزیل

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور سابق برزیل، قبل از ترک سمت خود، لایحه‌ای را امضا کرد که استفاده از ارز های دیجیتال را به عنوان روش پرداخت در این کشور قانونی می‌کند. این لایحه مانند السالوادور، ارزهای دیجیتال را به یک ارز قانونی تبدیل نمی‌کند، اما همچنان تعریف قانونی برای ارزهای دیجیتال را معرفی کرده و یک مجوز برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتالی ایجاد می‌کند.

سازمان مالیاتی این کشور ۱۲۰۵۳ سازمان منحصربه‌فرد را ثبت کرده که ارز دیجیتال را در ترازنامه خود در آگوست ۲۰۲۲ اعلام کرده‌اند و همچنین بورس اوراق بهادار برزیل از برنامه‌های خود برای عرضه اولین محصول رسمی با هدف بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین، خبر داده است.

انگلستان

انگلستان تصمیم خود برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال را با لایحه خدمات مالی تأیید کرد. مقررات مربوط به استیبل کوین‌ها را گسترش داد و اصطلاح جدید دارایی‌های تسویه دیجیتال (DSA) را ابداع کرد. امسال دیوان عالی دادگستری لندن حکم داده است که توکن‌های غیرمثلی(NFT) نمایانگر «مالکیت خصوصی» هستند.

السالوادور

پس از افشای طرح انتشار «اوراق قرضه بیت کوین»، دولت نایب بوکله از آن زمان در تلاش است تا آن را اجرا کند. اما با تاخیرهای بسیار، وزیر اقتصاد السالوادور، لایحه‌ای برای جمع‌آوری سرمایه برای شهر بیت کوین ارائه کرد، اما هنوز خبری از موفقیت این لایحه هنوز منتشر نشده است. در این میان، لازم به ذکر است که صنعت گردشگری در السالوادور از زمان تصویب قانون بیت کوین در سپتامبر ۲۰۲۱ بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) با جمعیت ۵ میلیون نفری خود، اولین کشور در این قاره بود که استفاده از ارزهای دیجیتال در بازارهای مالی را قانونی کرد. لایحه ارز دیجیتالی که به اتفاق آرا توسط قانون گذاران تصویب شد، به معامله‌گران و کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های ارز دیجیتالی را انجام دهند و همچنین مسیر را برای پرداخت مالیات‌ها به صورت ارز دیجیتال از طریق نهادهای مجاز، هموار می‌کند.

امارات متحده عربی

در ماه مارس، دبی یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال با هدف محافظت از سرمایه‌گذاران و «طراحی استانداردهای بین‌المللی بسیار تضمین‌شده» برای حاکمیت صنعت ایجاد کرد. سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA) که به تازگی تأسیس شده، در مناطق آزاد و توسعه ویژه امارات به استثنای مرکز مالی بین‌المللی دبی، اختیارات اجرایی دارد.

ابوظبی نیز پیش‌نویس توصیه‌هایی را برای تجارت NFTها ارائه کرد. آن‌ها NFT‌ها را به‌جای «سرمایه‌گذاری یا ابزار مالی مشخص» به‌عنوان مالکیت معنوی علامت‌گذاری کردند و به تسهیلات تجاری چندجانبه و متولیان دارایی‌های مجازی اجازه دادند تا بازارهای NFT را اداره کنند.

در ماه ژوئیه، دبی استراتژی متاورس دبی را راه‌اندازی کرد که هدف آن، تبدیل امارات به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان است. این کشور حتی اولین شهر خود به نام شارجه‌ورس (Sharjahverse) را در متاورس افتتاح کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/f17799 

  

 

 

 

 

 

شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد
آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار
بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود
معاون بانک انگلستان: قانون‌گذاران باید درمورد محدودیت‌های پرداخت‌ با استیبل کوین‌ها تصمیم‌گیری کنند
میزان حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرده است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

رمزارز,قانون گذاری,ارز دیجیتال,ایران,داخلی,ACU,اتحادیه پایاپای آسیا

آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار

پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) به میزبانی بانک مرکزی ایران با حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرد.

خبر - ۲ هفته پیش
جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده,سقف بدهی,آمریکا

بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که مایل به امضای قرارداد سقف بدهی نیست که به سود معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد. در آخرین روز مذاکرات گروه ۷ در ژاپن، بایدن به مذاکرات بودجه پرداخت و مدعی شد که شرایط پیشنهادی رهبران جمهوری خواه «غیرقابل قبول» است. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «من با قراردادی موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیات بر ثروت و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال کمک‌های غذایی را برای نزدیک به یک میلیون آمریکایی به خطر می‌اندازد.»

خبر - ۲ هفته پیش
بانک انگلستان,پرداخت‌,استیبل کوین‌,سر جان کانلیف

معاون بانک انگلستان: قانون‌گذاران باید درمورد محدودیت‌های پرداخت‌ با استیبل کوین‌ها تصمیم‌گیری کنند

بر اساس گزارش‌ها، بانک مرکزی انگلستان به‌دنبال ایجاد محدودیت‌هایی برای استفاده از استیبل کوین‌ها برای پرداخت است. سر جان کانلیف، معاون این بانک در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که شتاب نوآوری‌ سیستم‌های پرداخت ممکن است خطرات جدیدی برای مشتریان و بخش مالی سنتی ایجاد کند.

خبر - ۱ ماه پیش
السالوادور,بیت کوین,پول قانونی,قانون گذاری

میزان حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرده است

حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۱۸ درصد کاهش یافته است. این کاهش را می‌توان به عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار و کارمزد بالای تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال نسبت داد. علاوه بر این، هنوز کانال‌های حواله سنتی مانند وسترن یونیون و مانی گرام به طور گسترده در کشور استفاده می‌شوند.

خبر - ۱ ماه پیش
چامات پالیهاپیتا,چین,برزیل,پاکستان,روسیه,دلار,یوان

میلیاردر مشهور سری‌لانکایی: تلاش چین برای دلارزدایی تأثیری ندارد

چامات پالیهاپیتا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر مشهور سری‌لانکایی، اعلام کرده است که توافق اخیر چین با کشورهایی مثل برزیل، پاکستان و روسیه مبنی بر استفاده از ارز ملی خود (به‌جای دلار) در تجارت بین‌المللی به‌هیچ‌وجه تأثیر بدی بر تسلط دلار در تجارت و امور مالی جهانی ندارد. او تأکید کرده است تا وقتی که ارزش یوان به دلار آمریکا پیوند خورده باشد، فرقی نمی‌کند که چین از کدام یک از آن‌ها استفاده می‌کند و تلاش این کشور برای دلارزدایی، تأثیری نخواهد داشت.

خبر - ۱ ماه پیش
بریتانیا,مالیات,قانون گذاری,اظهارنامه مالیاتی

بریتانیا اعلام دارایی‌های دیجیتال را در فرم‌های مالیاتی اجباری کرد

بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است. این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

خبر - ۲ ماه پیش
وزارت نیرو,قانون گذاری,استخراج,ارزهای دیجیتال,سامانه نیما

وزارت نیرو مقررات جدید تأمین برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

وزارت نیرو مقررات تأمین برق مراکز استخراج ارز دیجیتال را تصویب کرد. بر این‌ اساس، بهای هر کیلووات‌ساعت برق مصرفی مراکز استخراج برابر با قیمت متوسط ریالی صادراتی برق بر اساس نرخ تسعیر سامانه نیما و درحال‌حاضر ۲٬۵۳۰ تومان است. این نرخ هر سه ماه یک بار بر مبنای متوسط ریالی برق صادراتی و بر اساس میانگین سه‌ماهه نرخ تسعیر سامانه نیما، توسط شرکت توانیر اصلاح و به‌روزرسانی می‌شود.

خبر - ۲ ماه پیش
هندوستان,قانون گذاری,ارز دیجیتال

بررسی مقررات ارزهای دیجیتال این بار در هندوستان

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در حاشیه نشست گروه ۲۰ (G20) گفت که برای وزرای دارایی و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای این نشست، ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی برای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. او افزود: «ما ممنوعیت کامل فعالیت‌های ارزهای دیجیتال را پیشنهاد نکرده‌ایم.»

خبر - ۳ ماه پیش
بریتانیا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,استیبل کوین‌,PRA

بریتانیا به‌دنبال ایجاد قوانینی برای صدور و نگهداری ارزهای دیجیتال است

ویکی ساپورتا، مدیر اجرایی بانک انگلستان، در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت که در حال برنامه‌ریزی قوانینی برای صدور و نگهداری دارایی‌های دیجیتال است. این کشور در تلاش است تا رویکرد خود را در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله استیبل کوین‌ها و سایر دارایی‌های دیجیتال که می‌تواند برای ثبات مالی خطرآفرین باشد، تقویت کند. دولت بریتانیا در حال حاضر در حال رایزنی در مورد رویکرد نظارتی خود است.

خبر - ۳ ماه پیش