رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد معامله در ۲۴ ساعت!

اتریوم در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود، رکورد دیگری را هم جابه‌جا کرد.

mammad

منبع : Decrypt

رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد در ۲۴ ساعت!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، شبکه اتریوم از ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد) تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۱ میلیون تراکنش را پردازش کرده است.

بر اساس داده‌ها اتر اسکن (Etherscan)، پلتفرمی که داده‌های درون شبکه‌ای اتریوم را رسد می‌کند، تعداد تراکنش‌های امروز شبکه اتریوم به ۱ میلیارد رسیده است.

بلاکچین اتریوم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد؛ تعداد تراکنش‌های این شبکه برای اولین بار در مه ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶) به ۱۰۰,۰۰۰ رسید. پس از آن در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) با عبور قیمت اتر از ۱,۰۰۰ دلار، تعداد تراکنش‌های این شبکه در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته به ۱ میلیون رسید.

پس از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) روند صعودی بازار اتر جای خود را به یک روند نزولی طولانی‌مدت داد. تراکنش‌های روزانه اتریوم رفته‌رفته کمتر شد و به میانگین ۵۰۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون در روز رسید. اما از ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹) تعداد تراکنش‌های روزانه همواره بیشتر از ۱ میلیون بوده است. این میزان با ورود برنامه‌های حوزه خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیش از پیش تشدید شد و به امروز به اوج تاریخی خود، یعنی ۱ میلیارد تراکنش در روز رسیده است.

افزایش تعداد تراکنش‌ها می‌تواند شبکه را تحت فشار قرار دهد و به طبع افزایش تراکم باعث افزایش کارمزدهای شبکه می‌شود. سال گذشته ساز و کار اثبات سهام در نسخه دوم اتریوم با این هدف راه‌اندازی شد تا بتواند حجم بیشتری از معاملات را در زمان کمتری پردازش کند، با این حال اتریوم ۲ هنوز کاملاً قابل استفاده نیست.

اگر نرخ معاملات ثابت بماند، تعداد تراکنش‌های اتریوم در کمتر از ۲ سال به ۲ میلیارد معامله در روز می‌رسد. کاربران شبکه هم امیدوار‌اند نسخه دوم اتریوم تا آن زمان آماده شده باشد.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

تحلیل قیمت اتریوم، یکشنبه ۱۹ بهمن

تحلیل قیمت اتریوم، یکشنبه ۱۹ بهمن

روز جمعه قیمت اتر در اوج تاریخی خود به ۱,۷۵۰ دلار رسید، حال به نظر می‌رسد حمایت قدرتمندی در سطح ۱,۵۰۰ دلار تشکیل شده است.

تحلیل - 19 بهمن 1399
قیمت اتر از ۱,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ ثبت رکورد تاریخی جدید در بازار ملکه

قیمت اتر از ۱,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ ثبت رکورد تاریخی جدید در بازار ملکه

قیمت اتر (ETH)، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، روز سه‌شنبه به طور ناگهانی صعود کرد. با رشد قیمتی روز گذشته، ارزش بازار این ارز دیجیتال اوج تاریخی جدید را تجربه کرد. در حال حاضر ارزش بازار اتر برابر با ۱۷۴.۲ میلیارد دلار است.

خبر - 15 بهمن 1399
تحلیل قیمت اتریوم؛ اتریوم مطمئن‌تر از همیشه

تحلیل قیمت اتریوم؛ اتریوم مطمئن‌تر از همیشه

با وجود نوسانات دلهره‌آور بیت کوین طی یک هفته گذشته، به نظر می‌رسد اتریوم، ملکه باوقار ارزهای دیجیتال همچنان آرام و مطمئن در کانال صعودی خود نوسان می‌کند. گویا شهرت بی‌بدیل بیت کوین باعث شده است هیجانات معامله‌گران تازه‌وارد بازار بیشتر معطوف به پادشاه بلامنازع ارزهای دیجیتال شود و اتریوم در پناه این جلب توجه پرهیجان بیت کوین بتواند روند آرام و معقولی را چه در صعودها و چه در سقوط‌ها طی کند. شاید این مزیت دوم بودن از دید تازه واردان این بازار پنهان بماند، اما قطعاً متخصصین با سابقه‌ این ثبات را که به «وقار اتریوم» معروف شده است با نگاهی مثبت می‌نگرند.

تحلیل - 15 بهمن 1399