رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد معامله در ۲۴ ساعت!

اتریوم در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود، رکورد دیگری را هم جابه‌جا کرد.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

رکورد تراکنش‌های اتریوم شکسته شد؛ ۱ میلیارد در ۲۴ ساعت!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، شبکه اتریوم از ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد) تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۱ میلیون تراکنش را پردازش کرده است.

بر اساس داده‌ها اتر اسکن (Etherscan)، پلتفرمی که داده‌های درون شبکه‌ای اتریوم را رسد می‌کند، تعداد تراکنش‌های امروز شبکه اتریوم به ۱ میلیارد رسیده است.

بلاکچین اتریوم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد؛ تعداد تراکنش‌های این شبکه برای اولین بار در مه ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶) به ۱۰۰,۰۰۰ رسید. پس از آن در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) با عبور قیمت اتر از ۱,۰۰۰ دلار، تعداد تراکنش‌های این شبکه در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته به ۱ میلیون رسید.

پس از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) روند صعودی بازار اتر جای خود را به یک روند نزولی طولانی‌مدت داد. تراکنش‌های روزانه اتریوم رفته‌رفته کمتر شد و به میانگین ۵۰۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون در روز رسید. اما از ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹) تعداد تراکنش‌های روزانه همواره بیشتر از ۱ میلیون بوده است. این میزان با ورود برنامه‌های حوزه خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیش از پیش تشدید شد و به امروز به اوج تاریخی خود، یعنی ۱ میلیارد تراکنش در روز رسیده است.

افزایش تعداد تراکنش‌ها می‌تواند شبکه را تحت فشار قرار دهد و به طبع افزایش تراکم باعث افزایش کارمزدهای شبکه می‌شود. سال گذشته ساز و کار اثبات سهام در نسخه دوم اتریوم با این هدف راه‌اندازی شد تا بتواند حجم بیشتری از معاملات را در زمان کمتری پردازش کند، با این حال اتریوم ۲ هنوز کاملاً قابل استفاده نیست.

اگر نرخ معاملات ثابت بماند، تعداد تراکنش‌های اتریوم در کمتر از ۲ سال به ۲ میلیارد معامله در روز می‌رسد. کاربران شبکه هم امیدوار‌اند نسخه دوم اتریوم تا آن زمان آماده شده باشد.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
بازگشت ۸۶۵ اتریوم سرقتی به پلتفرم MISO

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط