زنگ خطر برای ریپل؛ تراکنش‌های برون‌مرزی XRP توسط کمیسیون بورس آمریکا بازبینی می‌شود

در جریان دادگاه ریپل، قاضی رای به نفع کمیسیون بورس آمریکا داده است و درخواست این کمیسیون برای بازبینی فروش‌های برون مرزی توکن XRP را قبول کرده است.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

زنگ خطر برای ریپل؛ تراکنش‌های برون‌مرزی XRP توسط کمیسیون بورس آمریکا بازبینی می‌شود

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کریپتو بریفینگ، در یک نبرد حقوقی درحال جریان بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و شرکت ریپل (RippleSEC  به پیروزی کوچکی دست یافته است.

سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی پرونده حقوقی مربوط به ریپل، درخواست ریپل در رابطه با رد بازبینی تراکنش‌های برون‌مرزی خود توسط SEC را قبول نکرده است.

پیش از این، SEC درخواست‌هایی به ناظران خارجی متعدد داده بود و هدفش از این درخواست‌ها را بازبینی تراکنش‌های XRP که در صرافی‌های خارج از کشور انجام شده است عنوان کرده بود. SEC به دنبال این است که بفهمد آیا تراکنش‌های برون مرزی XRP که توسط مدیران ریپل انجام شده باعث تغییر قیمت این توکن شده است یا خیر.

 SECاین درخواست‌ها را در چارچوب یک تفاهم نامه امضا شده توسط کشورهای مختلف به دادگاه ارئه کرده بود. هدف این درخواست‌ها کمک به تحقیقات در مورد ریپل است.

در پاسخ، ریپل با طرح دادخواستی به دادگاه ایالات متحده، خواستار منع SEC از بازبینی تراکنش‌های برون‌مرزی XRP شد. ریپل ادعا کرده بود که به دلیل در دسترس بودن اطلاعات خارج از موضوع پس از شروع پرونده قضایی برای کمیسیون بورس، چنین درخواست‌هایی قوانین ایالات متحده و فرآیند‌های کنوانسیون لاهه را پایمال می‌کند.

قاضی مدعی شده است عوامل خارجی به صورت داوطلبانه برای جمع‌آوری اطلاعات در رابطه با ریپل با SEC همکاری کرده‌اند و ابلاغیه رسمی از سوی این نهاد منتشر نشده است. بنابراین، این موضوع مشمول فرآیندهای قانونی تعیین شده در کنوانسیون لاهه نیست. قاضی این پرونده گفت که قبلاً چنین درخواست‌هایی برای کشف قانونی انجام شده بود.

قاضی نتبورن در این باره گفت:

«دادگاه نتیجه گرفته است که استفاده SEC از  این درخواست‌ها مجاز است و خلاف صلاحیت دیوان نیست. هیچ استدلالی وجود ندارد که  ثابت کند این درخواست‌ها از دامنه توافق‌نامه دوجانبه حاکم بر دادگاه پیروی نکرده است. دادگاه‌ها به طور معمول این پیشنهاد را که کنوانسیون لاهه وسیله انحصاری یا اولویت انجام کشف خارجی است، رد می‌کنند.»

با وجود این‌که رای اخیر دادگاه به نفع کمیسیون بورس آمریکا بود، چندان هم به ضرر ریپل تمام نشد. قاضی نتبورن در ادامه حکمی صادر کرد که برای حفظ شفافیت، کمیسیون بورس آمریکا باید نسخه‌هایی از درخواست‌هایی را که قبلاً ارسال کرده و اطلاعاتی را که در پاسخ دریافت کرده است، در اختیار شرکت ریپل قرار دهد.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/s33821

برچسب ها :

بایننس هم درگیر دعوی حقوقی ریپل و کمیسیون بورس آمریکا شد!
آیا ریپل و کمیسیون بورس آمریکا توافق می‌کنند؟ حقوق‌دان‌ها پاسخ می‌دهند
برنامه توزیع ایردراپ توکن فلر به هولدرهای ریپل اعلام شد
ریپل در امارات خدمات مالی الکترونیکی ارائه می‌دهد
اگر ۵ سال قبل ۱,۰۰۰ دلار در XRP سرمایه‌گذاری کرده بودید الآن چقدر پول داشتید؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط