سامسونگ در آزمایش ارز دیجیتال ملی کره با بانک مرکزی این کشور همکاری می‌کند

سامسونگ قرار است در پروژه آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی با بانک مرکزی این کشور همکاری داشته باشد. این غول تولید محصولات الکترونیکی به دنبال راهی است تا تراکنش‌های ارز دیجیتال ملی کره را تنها با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند و بدون اتصال به اینترنت پردازش کند.

سامسونگ,ارزدیجیتال,کره جنوبی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، شرکت سامسونگ، غول تولید محصولات الکترونیکی جهان، قرار است عضوی از پروژه آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی باشد.

بر اساس گزارش کوریا تایمز (The Korea Times)، سامسونگ در پروژه‌ی آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی با بانک مرکزی این کشور همکاری خواهد کرد و قرار است تمرکز این شرکت بر روی تراکنش‌های پرداختی باشد.

این غول تولید محصولات الکترونیکی قصد دارد عملکرد ارز دیجیتال ملی کره جنوبی را با تلفن‌های هوشمند سری گلکسی خود مورد آزمایش قرار دهد.

به گفته یک منبع ناشناس، سامسونگ مشخصاً می‌خواهد بداند که چگونه می‌توان بدون دسترسی به اینترنت، از طریق یک تلفن همراه که از ارز دیجیتال ملی کره جنوبی استفاده می‌کند، تراکنش‌ها را پردازش کرد.

قرار است فرایند انتقال ارز دیجیتال ملی کره به دیگر تلفن‌های هوشمند و حساب‌های بانکی متصل به آنها توسط سامسونگ مورد آزمایش قرار گیرد.

بانک مرکزی کره جنوبی گفته است که این برنامه آزمایشی شامل «عرضه و توزیع ارز دیجیتال ملی این کشور و بررسی عملکرد آن در فضای مجازی» است.

قرار است پروژه ارز دیجیتال ملی کره جنوبی در دو فاز مورد آزمایش قرار گیرد. فاز اول که از این ماه تا دسامبر (آذر) به طول می‌انجامد، فناوری‌های موردنیاز این پروژه را تعیین می‌کند. فاز دوم هم که قرار است از ژانویه (دی) تا ژوئن (خرداد) سال آینده اجرایی شود، بر تراکنش‌ها و پرداخت‌های حقیقی تمرکز دارد.

بانک مرکزی کره جنوبی ماه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از شرکت‌ها دعوت کرد تا با ارائه پیشنهادهای خود، برای به‌دست‌آوردن موقعیت همکاری در توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور با یکدیگر رقابت کنند. در نهایت هم شرکت توسعه بلاک چین گراند ایکس (GroundX)، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کره‌ای کاکائو (Kakao) که در صنعت اینترنت فعالیت دارد، در این مزایده پیروز شد.

لینک کوتاه: b2n.ir/q89541 

توقف خدمات صرافی بای‌بیت در کره جنوبی
تعطیلی ۱۱ صرافی ارز دیجیتال در کره جنوبی

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال,صرافی,کره جنوبی

تعطیلی ۱۱ صرافی ارز دیجیتال در کره جنوبی

برخی منابع اعلام کرده‌اند چندین صرافی متوسط در کره جنوبی نخواهند توانست تأییدیه کمیسیون خدمات مالی این کشور را دریافت کنند. طبق گزارش‌ها، قانون‌گذاران کره‌ای در حال برنامه‌ریزی برای تعطیل کردن برخی صرافی‌های محلی به اتهام کلاهبرداری می‌باشند.

خبر - ۱ ماه پیش
مقامات کره جنوبی ۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از فرارکنندگان مالیاتی کشف و ضبط کردند

مقامات کره جنوبی ۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از فرارکنندگان مالیاتی کشف و ضبط کردند

مقامات کره‌ای در بزرگترین اقدام برای مصادره ارز دیجیتال به منظور بازپرداخت مالیات، دارایی‌های دیجیتال ۱۲,۰۰۰ نفر را ضبط کردند.

خبر - ۳ ماه پیش
کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

خبر - ۳ ماه پیش