ستاد مبارزه با پول‌شویی روسیه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کند

به گزارش یک سایت خبری روسی، ستاد مبارزه با پولشویی این کشور در حال حاضر برای کنترل تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال با بانک‌ها همکاری می‌کند.

الناز مهیمنی

منبع : Bitcoin.com

ستاد مبارزه با پول‌شویی روسیه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کند

title

به گزارش بیت کوین دات کام، هرمن نگلیاد (Herman Neglyad) معاون ستاد مبارزه با پولشویی روسیه گفت: «بانک ها قبلاً مبارزه با پولشویی را شروع کرده اند، یعنی وقتی می بینند که عملیاتی پس از مبادله دارایی های مجازی با ارز فیات انجام شده است، در واقع کنترل آن شروع شده است و ما را در مورد این عملیات مطلع می کنند.»

رستفاین مانیتورینگ (Rosfin monitoring) اضافه می‌کند که «سازمان او، در کنار بانک مرکزی کشور، یک کد جداگانه برای تشخیص معاملات مشکوک، یعنی جهت دادن بیشتر موسسات مالی سنتی به این مشکل» معرفی می‌کند.

در عین حال، اظهارات نگلیاد در مورد قصد روسیه برای نظارت بر معاملات ارزهای دیجیتال به روبل به دنبال اظهارات اخیر رئیس جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین است. پوتین نگرانی خود را نسبت به پولشویی ابراز داشته است. رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید عناصر جنایی «به طور فزاینده ای از این دارایی های مالی دیجیتال استفاده می کردند و این نظارت بیشتر را توجیه می کند.»

طی چند سال گذشته، دولت ملی روسیه با این سوال روبرو شده است که چگونه می توان استفاده از ارزهای رمزپایه را در این کشور تنظیم کرد.

در شهریور 99 (سپتامبر 2020)، این کشور مجازات های سنگینی را برای افرادی که پولشویی می­کنند پیشنهاد کرد.

در بهمن 99 (فوریه 2021)، بیت کوین دات کام نیوز گزارش داد که لایحه ای برای شناسایی ارزهای رمزپایه به عنوان دارایی در پارلمان روسیه پیش رفته است.

در این میان، مشخص نیست که آیا سخنان نگلیاد با اظهارات قبلی پوتین ارتباط دارد یا خیر.

با این حال، گزارش رگنوم می گوید که جلسه کمیته دومای دولتی که در آن نگلیاد سخنرانی کرده بود «برای آماده سازی گزارش دولت روسیه» برگزار شده است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400