سخنگوی دولت در مورد استخراج ارزهای دیجیتال: به مراکز فرهنگی برق رایگان اهدا شده است

علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری این هفته خود با اشاره به بحث ارزهای دیجیتال، گفت که ۳۲۰ مجوز استخراج رمزارز صادر شده است. به‌گفته وی در این مدت به مراکز فرهنگی هم برق مجانی اعطا شده است. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که طی سال گذشته ۱,۳۰۰ مرکز غیرمجاز رمز ارز کشف شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سخنگوی دولت در مورد استخراج ارزهای دیجیتال: به مراکز فرهنگی برق رایگان اهدا شده است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارزدیجیتال، ربیعی در پاسخ به پرسش خبرنگاران و درباره خاموشی‌های چند روز اخیر گفت:

«اتفاقات پیش بینی نشده در همه جهان رخ می‌دهد و این معضل هم روی داد، اما وظیفه ماست مانند هشت سال گذشته در زمینه برق، خدمات ارائه کنیم.»

وی افزود:‌

«در حوزه وزارت نیرو افتخارات بسیار بزرگی در این هشت سال داشتیم و این اتفاق غیرقابل پیش‌بینی حداقل در برخی موارد مانند استفاده از رمزارزها با این حجم یا موارد دیگر کام مردم را تلخ کرد. امیدواریم با تلاش‌هایی که انجام می‌شود به سرعت به گذشته برگردیم.»

سخنگوی دولت با اشاره به توضیحات سخنگوی صنعت برق که در نشست امروز سخنگو حضور یافته بود، گفت:

«اینکه می‌گویند هیچ کسی از دولت در این زمینه صحبت نکرد درست نیست؛  دولت در این‌باره یکشنبه گذشته جلسه گذاشت و چهارشنبه هم روی این موضوع جلسه داریم. امروز در جلسه ستاد اقتصادی بحث رمز ارزها مطرح بود. قطعی برق و بروز مشکل برای شهروندان یک طرف و یک طرف هم اینکه استنباط کردند دولت همه چیز را رها کرده است.»

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به آمار رمز ارزهای مجوز دار گفت:

«حدود ۳۲۰ مجوز رمز ارز دادیم، در مراکز فرهنگی برق مجانی دادیم. در شهرک‌های صنعتی که تصور نمی‌کردیم به عنوان منبع درآمد نگاه شود، یکباره دو هزار مگاوات از این بابت افزایش یافت. علاوه بر این آب مخازن سدها به علت کمبود بارش کم شد. در این شرایط نگران آب شرب بودیم. در میان آب و برق موضوع آب حیاتی‌تر است.»

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد:

«در ایام تحریم تولید رشد کرد که همین امر موجب افزایش مصرف برق شد. پیش بینی دراز مدت ما درست بود، اما وقایع کوتاه مدت، مصرف برق و پیش بینی‌ها را تغییر داد.»

ربیعی یادآور شد که نیاز ما به سرمایه گذاری در بخش نیرو ۱۳.۵ نیم میلیارد یورو بود که به علت تحریم ۶.۵ میلیارد یورو آن تامین شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱,۳۰۰ مرکز غیرمجاز رمز ارز کشف شد، خبر داد:

«فروردین امسال هم ۲,۶۰۰ مرکز کشف شد که رشد دو برابری دارد. در حال حاضر ۸۰۰ هزار دستگاه ماینر در حال فعالیت است و سطح مصرف شان هم افزایش یافته است. با متخلفان برخورد جدی‌تری می‌شود.»

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری یادآورشد که دیروز ۱,۰۰۰ مگاوات از نیروگاه هسته ای بوشهر به مدار پیوست که در این زمینه کمک کننده است.

سخنگوی دولت درباره این سوال که آیا نامه‌نگاری رییس مجلس و دستور به رییس بانک مرکزی درباره رمزارزها قانونی است گفت:

«رییس مجلس طی نامه مفصلی مسئله را مطرح و از رییس کل بانک مرکزی خواسته بودند نسبت به مسدود ساختن درگاه های پرداخت اقدام کند. البته در جلسه دیروز عصر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفتند منظورشان چنین چیزی نبوده است. ضمن اینکه این درخواست رییس قوه از یک مسئول اجرایی جنبه عملی ندارد و قانونی نیست.»

وی افزود:

«در حالی که رییس کل بانک مرکزی هم طی مصوبه ای اعلام کرد موضوع رمز ارزها ابعاد مختلفی دارد و بانک مرکزی اقدام شتاب زده ای در این زمینه انجام نخواهد داد ولی کارگروهی با مسئولیت بانک مرکزی در دولت تشکیل شده که در حال بررسی نحوه اقدام در این زمینه هستند و نیاز به تصمیم دولت و مجلس دارد. دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و امروز صبح در ستاد اقتصادی این موضوع بررسی شد. دادن نظم و انضباط به این فعالیت ها و جلوگیری شدید از سوء استفاده سیاست دولت در این زمینه می‌باشد.»

سخنگوی دولت در مورد استخراج ارزهای دیجیتال گفت: «به مراکز فرهنگی برق رایگان اهدا شده است»

لینک کوتاه: b2n.ir/s15902&nbsp

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد
هشدار یک تحلیلگر درباره افت هولناک قیمت بیت کوین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بیت کوین,ارز دیجیتال

میزان خروج بیت کوین از صرافی‌ها به بیشترین میزان خود در سال جاری میلادی رسیده است

میزان بیت کوین خروجی از صرافی‌های متمرکز به بیشترین میزان خود در سال جاری میلادی رسیده است؛ به طوری که طی هفت روز اخیر ۴۰,۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده است.

خبر - دیروز
بیت کوین,ATH

تحلیل‌گر کریپتوکوانت: قیمت بیت کوین می‌تواند به‌زودی رکوردشکنی کند

تحلیل‌گر پلتفرم تحلیل بازار کریپتوکوانت براساس چند معیار متنوع معتقد است بیت کوین می‌تواند به‌زودی به بالاترین قیمت تاریخ خود برسد.

خبر - دیروز
بایننس,ایران

بایننس همچنان برای ایرانی‌ها خاکستری است؛ آیا کاهش سقف برداشت روزانه بایننس خللی در فعالیت کاربران ایرانی ایجاد می‌کند؟

هفته گذشته صرافی بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان که تعداد بالایی کاربر ایرانی هم در آن فعالیت می‌کنند، سقف برداشت روزانه را از ۲ بیت کوین در روز به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش داد. سؤال اصلی اینجاست که این اقدام اخیر بایننس به چه معنا است و چه جنبه‌هایی از فعالیت کاربران ایرانی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؟

خبر - ۲ روز پیش