سرمایه گذار بزرگ ارز دیجیتال؛ بیت کوین می تواند در عرض یک سال به 250,000 دلار برسد

به گفته رائول پال، یکی از سرمایه گذاران بزرگ بازار ارز دیجیتال، رشد ماه‌های اخیر بیت کوین تنها آغاز روند صعودی پادشاه ارز‌های دیجیتال است.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

Raoul Pal

title

به گزارش کوین تلگراف، رائول پال (Raoul Pal)، مدیر‌عامل و بنیان‌گذار گلوبال مارکو اینوستور (Global Macro Investor)، گفته است که بیت کوین می‌تواند تا نوامبر 2021 (آذر 1400) به 150,000 دلار برسد. از نظر وی رسیدن به 150,000 دلار محافظ‌کارانه ترین سناریو ممکن برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 است. پال معتقد است که سرازیر شدن سرمایه شرکت‌های بزرگ به بازار بیت کوین می‌تواند قیمت را تا سال 2021 به 250,000 دلار هم برساند.

به همین خاطر است که پال می‌گوید رشد کنونی ارزش بیت کوین با سال 2017 کاملا متفاوت است. او معتقد است که افزایش قیمت ارز‌های دیجیتال در سال 2017، حبابی بود که توسط سرمایه‌گذاران خرد بازار هدایت می‌شد.

به گفته پال، بیشتر بیت کوین‌های تازه استخراج شده توسط سرمایه‌گذاران جدید این بازار یعنی؛ اسکوئر (Square) و پی پل (PayPal)، و همینطور شرکت سرمایه‌گذاری گِرِی اسکیل (Grayscale) خریداری می‌شود. وی معتقد است که کاهش میزان عرضه در صرافی‌ها، کاتالیزوری برای افزایش قیمت اخیر بیت کوین است.

پال با اشاره به عوامل کلان اقتصادی که به نفع بازار بیت کوین در جریان است می‌گوید:

«من تا‌به‌حال بازاری با این میزان از عدم تعادل بین عرضه و تقاضا را ندیده‌ام.»

باوجود انتشار اخبار مربوط به نتایج موفقیت‌آمیز واکسن کرونا و افزایش امید نسبت به بهبود شرایط اقتصادی در سراسر جهان، دولت‌ها ناچار می‌شوند که برای حفظ قدرت اقتصادی خود اقدام به چاپ پول‌های جدید کنند. به گفته پال، این اقدام دولت‌ها سبب کاهش ارزش فیات و افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

وی همچنین اظاهار داشته است:

«زندگی همواره تغییر می‌کند! هیچ دارایی دیگری مانند بیت کوین، با افزایش قیمت 10 برابری و 20 برابری در مدت زمان کوتاه رو‌به‌رو نشده است.»

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399