سقف برداشت از صرافی بایننس برای کاربران احراز نشده ایرانی چقدر است؟

از آنجایی کاربران ایرانی امکان تکمیل مراحل احراز هویت (identity verification) در بایننس را ندارند، معاملات خود را بدون ارائه مدارک شناسایی، شماره تلفن، کارت اعتباری و با آی‌پی غیر از ایران انجام می‌دهند. در واقع افتتاح حساب کاربران ایرانی در این صرافی تنها با یک ایمیل انجام می‌شود. همین موضوع محدودیت‌هایی را برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است. از جمله محدودیت برداشت روزانه که از کاربران احراز شده به کاربران احراز نشده کاملاً متفاوت است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سقف برداشت از صرافی بایننس برای کاربران احراز نشده ایرانی چقدر است؟

title

بایننس (Binance) محبوب‌ترین صرافی ارز دیجیتال خارجی در میان معامله‌گران ایرانی است. با وجود تحریم‌ها و ممنوع بودن فعالیت ایرانی‌ها در این صرافی، همچنان کاربران ایرانی به بایننس بیش از سایر صرافی‌های خارجی اعتماد دارند.

به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، کاربران ایرانی صرافی‌های خارجی همیشه در معرض خطر بلوکه‌شدن دارایی‌ها قرار دارند و بایننس هم از آنجا که به‌صورت بین‌المللی فعالیت می‌کند، از این قاعده مستثنی نیست.

با این وجود بایننس در مقایسه با سایر صرافی‌های خارجی، برخورد مناسبی با کاربران کشور‌های تحت تحریم مانند ایران داشته است. اگر بایننس متوجه فعالیت یک آی‌پی (IP) ایرانی در صرافی خود شود، ابتدا از او مدارک شناسایی می‌خواهد و از آنجایی که پاسپورت ایران و دیگر کشورهای تحت تحریم مورد قبول این صرافی نیست، به او مهلتی ۷ روزه می‌دهد تا دارایی خود را از بایننس خارج کند.

شاید کمی بی‌رحمانه به نظر بیاید، اما بیشتر صرافی‌های خارجی چنین فرصتی را در اختیار کاربران ایرانی قرار نمی‌دهند. به‌عنوان یک نمونه واقعی می‌توان به صرافی بیترکس (Bitrex) اشاره کرد که در سال ۲۰۱۷ بدون هیچ اخطاری صدها هزار دلار از دارایی‌های کاربران ایرانی را بلوکه و بعد از دو سال آنها را آزاد کرد.

همیشه به یاد داشته باشید که نباید با آی‌پی ایران وارد صرافی بایننس شوید و حتماً برای استفاده از وب سایت یا اپلیکیشن بایننس، از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی (مانند VPN) استفاده کنید.

از آنجایی کاربران ایرانی امکان تکمیل مراحل احراز هویت (identity verification) در بایننس را ندارند، معاملات خود را بدون ارائه مدارک شناسایی، شماره تلفن، کارت اعتباری و با آی‌پی غیر از ایران انجام می‌دهند. در واقع افتتاح حساب کاربران ایرانی در این صرافی تنها با یک ایمیل انجام می‌شود. همین موضوع محدودیت‌هایی را برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است. از جمله محدودیت برداشت روزانه که از کاربران احراز شده به کاربران احراز نشده متفاوت است.

همانطور که در وب سایت رسمی بایننس آمده است، کاربرانی که احراز هویت نشده باشند، می‌توانند تا سقف ۲ بیت کوین (BTC) در هر ۲۴ ساعت از حساب خود برداشت (withderawal) کنند. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین، هر کاربر ایرانی که احراز هویت نشده باشد، می‌تواند روزانه ۵۹,۰۰۰ دلار، معادل ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان (یک میلیارد و پانصد میلیون تومان) از حساب بایننس خود برداشت کند.

شایان ذکر است که واریز به بایننس هیچ محدودیتی ندارد و هر کاربری که در این صرافی حساب داشته باشد، فارغ از این‌که احراز هویت شده و یا نشده باشد، می‌تواند بدون محدودیت به کیف پول (wallet) خود در این صرافی ارز دیجیتال واریز کند.

برچسب ها :

صرافی بایننس معاملات آتی در استرالیا را متوقف می‌کند
فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار برنامه وام دهی کوین بیس را متوقف کرد
صرافی FTX کسب و کار خود را در باهاما گسترش می‌دهد
نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط