سم بنکمن فرید در هر ۷ اتهام کلاهبرداری مجرم شناخته شد

هیئت‌منصفه دادگاه، سم بنکمن فرید را برای هر ۷ مورد اتهام کلاهبرداری مجرم شناخت. بنیان‌گذار صرافی FTX، اکنون به حداکثر ۱۱۵ سال زندان محکوم خواهد شد. او به انجام کلاهبرداری علیه مشتریان FTX و وام‌دهندگان آلامدا ریسرچ، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار و توطئه برای انجام کلاهبرداری کامودیتی‌ها علیه سرمایه‌گذاران FTX و توطئه برای ارتکاب پولشویی محکوم شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سم بنکمن فرید, FTX, کلاهبرداری, صرافی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، هیئت منصفه دادگاه نیویورک پس از حدود چهار ساعت بحث و بررسی، سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته FTX را برای هر هفت اتهامی که با آنها مواجه بود، مجرم اعلام کرد. دادستان‌ها ادعا کردند که او ۸ میلیارد دلار از وجوه مشتریان صرافی را به دلیل طمع محض، اختلاس کرده است.

طبق گزارش‌ها، بنکمن فرید به دو فقره فعالیت متقلبانه الکترونیکی، دو فقره دسیسه برای فعالیت متقلبانه الکترونیکی، یک فقره کلاهبرداری در حوزه اوراق بهادار، یک فقره دسیسه برای کلاهبرداری در حوزه کالاها و یک فقره دسیسه برای پولشویی، مجرم شناخته شده است. تاریخ صدور حکم مجازات توسط قاضی منطقه نیویورک، لوئیس کاپلان، ۲۸ مارس ۲۰۲۴ تعیین شده است.

دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در یک کنفرانس مطبوعاتی در خارج از دادگاه، جنایات بنکمن-فرید را «طرح چند میلیارد دلاری طراحی‌شده برای تبدیل کردن او به پادشاه ارزهای دیجیتال» و یکی از بزرگ‌ترین کلاهبرداری‌های مالی در تاریخ آمریکا، خواند.

مارک کوهن، وکیل بنکمن فرید هم در بیانیه‌ای بیان کرد، ما به تصمیم هیئت منصفه احترام می‌گذاریم. اما از نتیجه بسیار ناامید هستیم. آقای بنکمن فرید بر بی‌گناهی خود تاکید می‌کند و به مبارزه شدید با اتهامات علیه خود ادامه می‌دهد.

دیگر مدیران اصلی FTX، از جمله کارولین الیسون، مدیرعامل سابق آلامدا، گری وانگ، یکی از بنیان‌گذاران FTX و نیشاد سینگ، رئیس سابق مهندسی FTX، همگی به اتهامات مختلف اعتراف کرده و علیه بنکمن فرید شهادت داده‌اند.

این در حالی است که بنکمن فرید اظهار داشت که نسبت به همه اتهامات، بی‌گناه است و سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ را نتیجه «تعدادی از اشتباهات بزرگ» ارزیابی کرد.

لینک کوتاه: B2n.ir/p83986 

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است
جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX
دادگاه آخرین درخواست سم بنکمن‌فرید برای آزادی را رد کرد
مشاور صرافی FTX می‌گوید او به‌هیچ‌عنوان از کلاهبرداری‌های این صرافی با خبر نبوده و آن‌ها هیچ‌وقت تایید نکرده است
مشتریان FTX تا اواسط سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت می‌کنند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,جریمه,IRS

جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX

در حالی که بیش از یک سال از ورشکستگی صرافی FTX می‌گذرد و متولیان کنونی این صرافی در حال بازیابی دارایی‌های آن به منظور جبران خسارت طلبکاران هستند، سرویس درآمد داخلی (IRS) آمریکا این صرافی را به دلیل تخلفات مالیاتی ۲۴ میلیارد دلار جریمه کرده است. «IRS» مدعی است از آنجایی که دولت قادر به تخمین میزان تخلف مالیاتی نیست، FTX باید این جریمه را پرداخت کند.

خبر - ۲ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی,محاکمه

دادگاه آخرین درخواست سم بنکمن فرید برای آزادی را رد کرد

دادگاه استیناف ایالات متحده آخرین درخواست سم بنکمن فرید، بنیان‌‌گذار و مدیرعامل پیشین FTX، برای آزادی را رد کرد و درحالی‌که وکلای او در تلاش برای تجدیدنظر در پرونده هستند، او باید در زندان بماند.

خبر - ۳ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,آلامدا ریسرچ

مشاور صرافی FTX می‌گوید او به‌هیچ‌عنوان از کلاهبرداری‌های این صرافی با خبر نبوده و آن‌ها هیچ‌وقت تایید نکرده است

وکیل صرافی FTX اعلام کرد آن‌ها هرگز برداشت سرمایه‌های مشتریان صرافی و وام دادن به شرکت آلامدا ریسرچ را تأیید نکردند. کان سان که تا زمان فروپاشی صرافی در اواخر ۲۰۲۲ مشاور FTX بود، روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال که آیا استفاده آلامدا از وجوه مشتریان FTX را تایید کرده است، گفت: «مطمئن باشید خیر».

خبر - ۴ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

مشتریان FTX تا اواسط سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت می‌کنند

پس از توافق میان طلبکاران و بدهکاران FTX، مشتریان این صرافی ورشکسته تا پایان سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت خواهند کرد. بدهکاران این صرافی اعلام کردند که پس از گفت‌وگوهای گسترده با کمیته بستانکاران بدون وثیقه، کمیته‌ای از مشتریان غیر آمریکایی و شاکیان گروهی در رابطه با اختلافات مالکیت دارایی‌ها، به نقطه عطف مهمی در پرونده ورشکستگی خود دست یافته‌اند. در صورت تأیید این طرح توسط دادگاه ورشکستگی، حدود ۸.۹میلیارد دلار به مشتریان «FTX com» و ۱۶۶میلیون دلار نیز به مشتریان «FTX US» پرداخت خواهد شد.

خبر - ۴ ماه پیش
FTX,دادگاه,سم بنکمن فرید

سومین جلسه دادگاه سم بنکمن فرید؛ شهادت یکی از هم‌بنیان‌گذاران FTX علیه او

روز گذشته و در ادامه جلسات دادگاه سم بنکمن فرید (SBF)، هم‌بنیان‌گذار صرافی FTX، گری وانگ (Gary Wang) یکی دیگر از بنیان‌گذاران این صرافی، علیه او شهادت داد. وانگ به همراه آدام یدیدیا (Adam Yedidia)، دوست سم بنکمن فرید و متیو هوانگ (Matthew Huang)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت پارادایم (Paradigm) شهادت دادند از ارتباط غیرقانونی آلامدا ریسرچ (Alameda Research) و FTX خبر داشتند اما به خاطر اعتماد به سم بنکمن فرید اعتراضی نمی‌کردند.

خبر - ۴ ماه پیش
هکر,FTX,سم بنکمن فرید,اتریوم

هکر FTX چند روز پیش از محاکمه بنکمن فرید، ۳۸میلیون دلار اتریوم منتقل کرده است

داده‌های پلتفرم آرکام اینتلجنس نشان می‌دهد که کیف پول مرتبط با صرافی ورشکسته FTX، چند روز پیش از محاکمه سم بنکمن فرید، حدود ۳۸میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرده است. این هکر در ۳۰ سپتامبر (۸ مهر)، برای اولین‌بار ۶٬۲۵۰ اتریوم به ارزش حدود ۱۰.۴۶میلیون دلار را در ۳ تراکنش از طریق پروتکل‌های حریم خصوصی انتقال داده است. سپس در یک اکتبر (۹ مهر) حدود ۱۲٬۲۵۰ اتریوم دیگر به ارزش ۲۰.۵میلیون دلار را منتقل کرده است.

خبر - ۴ ماه پیش
صرافی,بایننس,اخراج,شعبه آمریکا صرافی بایننس

مدیر عامل شعبه آمریکا صرافی بایننس استعفا داد؛ یک‌سوم کارکنان این صرافی اخراج شدند!

طبق گزارش‌ها، یکی از سخن‌گویان بایننس، جدایی برایان شرودر، مدیر عامل این صرافی و اخراج یک‌سوم نیروی کار این شرکت، حدود ۱۰۰ کارمند را تأیید کرده است. او افزود که نورمن رید، مدیر ارشد حقوقی این صرافی، به‌طور موقت جایگزین شرودر شده است.

خبر - ۵ ماه پیش
صرافی,FTX,جان جی ری,سم بنکمن فرید

صرافی FTX تاکنون ۷میلیارد دلار از دارایی‌های خود را بازیابی کرده است

جان ری، مدیرعامل صرافی FTX با انتشار دومین گزارش از بدهکاران این صرافی اعلام کرد که FTX تاکنون حدود ۷میلیارد دلار از دارایی نقدی خود را بازیابی کرده است و تلاش برای افزایش این وجوه ادامه دارد. در حال حاضر، بدهکاران FTX، ارزش دارایی‌های اختلاص‌شده مشتریان را حدود ۸.۷میلیارد دلار برآورد می‌کنند.

خبر - ۸ ماه پیش
SUI,سویی,کوین بیس,صرافی,لیست در صرافی,Coinbase,بلاک‌چین

ارز دیجیتال سویی (SUI) در صرافی کوین بیس لیست شد

مشتریان صرافی کوین‌بیس (Coinbase) اکنون می‌توانند ارز دیجیتال سویی، توکن بومی بلاک‌چین جدید «Sui Network» را خرید و فروش کنند.

خبر - ۹ ماه پیش