سناتور آمریکایی ارزهای دیجیتال را پول مشکوک و مجرمانه آنلاین خطاب کرد

سناتور آمریكایی، شرود براون، رئیس كمیته امور بانكی، مسكن و امور شهری سنای آمریكا، در بیانیه افتتاحیه روز سه شنبه خود با عنوان، ارزهای دیجیتال: برای چه چیزی خوب است؟، نگرانی‌ها درباره ارز دیجیتال را مطرح كرد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,سناتور,آمریکا

title

 به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com»، سناتور آمریكایی، شرود براون (Sherrod Brown)، می‌گوید ارزهای دیجیتال، دلار واقعی نیستند و آن‌ها پول كسب درآمد آمریكایی‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهند. وی با اشاره به امور مالی غیرمتمرکز (Defi) به عنوان یک شبکه سایه‌دار و پراکنده از پول‌های خنده دار آنلاین، گفت: اگر ما می‌خواهیم راه حلی برای ترس‌های قانونی آمریکایی‌ها از سیستم بانکی خود داشته باشیم، راه اندازی شرکت‌های سایه دار پاسخ ما نیست.

این سناتور از اوهایو با بیان این‌که هزاران دارایی دیجیتال، یعنی ارزهای دیجیتال، استیبل کوین (Stablecoin) و سرمایه‌گذاری آنلاین، به بازارها ریخته شده است، اعلام کرد که:

«همه این ارزها یک چیز مشترک دارند: دلار واقعی نیستند، و با اعتماد و اعتبار کامل ایالات متحده پشتیبانی نمی‌شوند. و این بدان معناست که همه آن‌ها پول سخت بدست آمده آمریکایی‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهند.»

وی افزود: از غول‌های فناوری مانند: فیسبوک (Facebook)، دییم (Diem) گرفته تا فلای بای نایت (fly-by-night)، وعده‌های بسیار پوچ‌تری برای ارزهای دیجیتال دیده‌ایم.

این سناتور همچنین در مورد امور مالی غیرمتمرکز اظهار نظر کرد، و گفت که طرح‌های امور مالی غیرمتمرکز امیدوارند که یک سیستم مالی موازی بدون قانون، بدون نظارت و بدون محدودیت ایجاد کنند. براون با استناد به این‌که آن‌ها ادعا می‌کنند شفافیت را فراهم می‌کنند و طرفداران این صنعت در مورد دموکراتیزه کردن بانکداری صحبت می‌کنند، گفت:

«هیچ چیز دموکراتیک یا شفاف در مورد یک شبکه سایه دار و پر از پول‌های خنده‌دار آنلاین وجود ندارد.»

با این وجود، وی اذعان داشت که برخی از مردم به بانک‌ها و سیستم بانکی اعتماد ندارند. آن‌ها این فن‌آوری‌ها را راهی برای پس گرفتن نیرو از بانکداران وال استریت می‌دانند. وی اضافه کرد: اگر ما می‌خواهیم برای ترس قانونی آمریکایی‌ها در مورد سیستم بانکی خود راه حلی پیدا کنیم، راه اندازی شرکت‌های سایه دار جواب نمی‌دهند.

لینک کوتاه: b2n.ir/y18107 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط