سناتور آمریکایی بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین خریداری کرده است

سینتیا لومیس، سناتور ایالت وایومینگ اعلام کرد که بین ۵۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری کرده است. این خرید او طبق قانون افشای تجارت اعضای کنگره اعلام شد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سناتور,آمریکا

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، سنتیا لومیس سناتور آمریکایی، خرید بیت کوین خود را بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار اعلام کرد. سناتور اهل وایومینگ بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزش عالی می‌داند که باید در هر مجموعه سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد. سناتیا لومیس، سناتور طرفدار بیت کوین از وایومینگ، در گزارش معاملات دوره ای (PTR) پنجشنبه، خرید اخیر بیت کوین خود را فاش کرد. بر اساس این پرونده، سناتور در ۱۶ اوت (۲۵ مرداد)  به ارزش بین ۵۰,۰۰۱ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری کرد. قیمت بیت کوین در آن زمان حدود ۴۵ هزار دلار بود. افشاگری خارج از مهلت گزارش ۴۵ روزه تعیین شده توسط قانون توقف تجارت در دانش کنگره (STOCK) انجام شد. این قانون از اعضای کنگره می‌خواهد که هر خرید و فروش سهام، اوراق قرضه و معاملات آتی کالا به ارزش بیش از ۱,۰۰۰ دلار را در ۴۵ روز پس از معامله فاش کنند.

سخنگوی دفتر سناتور لومیس به سی‌ان‌بی‌سی گفت که تأخیر در افشای اطلاعات به دلیل خطای تشکیل پرونده بوده است و اظهار داشت: «هنگامی که متوجه شدیم با کمیته اخلاق همکاری کردیم تا آن را برطرف کنیم. این یک اشتباه صادقانه بود و موضوع بدون مجازات حل شد.»

خرید بیت کوین لومیس در ماه آگوست (مرداد)، نشان داد که او در پایان ماه ژوئن (خرداد) قصد داشته در افت قیمت آن زمان خریداری کند زیرا قیمت بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار کاهش یافته بود. وی در مورد سقوط قیمت بیت کوین گفت: «من واقعاً از این موضوع هیجان زده هستم زیرا به محض اینکه قیمت آن کمی بیشتر کاهش یافت، من قصد خریدن مقدار بیشتری را داشتم.»

سناتور لومیس از طرفداران قدیمی بیت کوین است. او قبلا گفته بود که اولین بیت کوین خود را در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) به قیمت ۳۳۰ دلار خریداری کرده و تا پایان ماه ژوئن (خرداد) دارای پنج بیت کوین بوده است.

او در ماه فوریه در مورد بیت کوین اظهار داشت: «من واقعاً بیت کوین را برای افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها ذخیره ارزشمندی می‌دانم.»

لینک کوتاه:b2n.ir/f81723 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط