سهم بازار صرافی بایننس در پایان سال ۲۰۲۳ با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو بوده است

آخرین گزارش «TokenInsight» نشان می‌دهد که سال ۲۰۲۳ شاهد تغییراتی در سهم بازار و حجم معاملات در میان صرافی‌های برتر بوده است. سال ۲۰۲۳ شاهد کاهش سهم بازار بایننس از ۵۴.۲ درصد به ۴۸.۷ درصد بوده در حالی که اوکی‌ایکس و بای‌بیت به ترتیب ۴.۳ درصد و ۲.۲ درصد افزایش یافته‌اند. بایننس، آپ‌بیت و اوکی‌ایکس سه جایگاه برتر در کل حجم معاملات سالانه را به خود اختصاص داده‌اند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

صرافی,سهم بازار,بایننس,حجم معاملات,اوکی‌ایکس,بای‌بیت,آپ‌بیت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptopotato»، آخرین گزارش «TokenInsight» نشان می‌دهد که سال ۲۰۲۳ شاهد تغییراتی در سهم بازار و حجم معاملات در میان صرافی‌های برتر بوده است. سال ۲۰۲۳ شاهد کاهش سهم بازار بایننس از ۵۴.۲ درصد به ۴۸.۷ درصد بوده در حالی که اوکی‌ایکس و بای‌بیت به ترتیب ۴.۳ درصد و ۲.۲ درصد افزایش یافته‌اند.

بایننس، آپ‌بیت و اوکی‌ایکس سه جایگاه برتر در کل حجم معاملات سالانه را به خود اختصاص داده‌اند، در حالی که بایننس، اوکی‌ایکس و بای‌بیت از نظر مشتقات پیشتاز هستند.

سهم بازار و انعطاف‌پذیری بایننس

در ابتدای سال ۲۰۲۳، بایننس سهم بازار ۵۴.۲ درصدی را در اختیار داشت و موقعیت غالب در صنعت را حفظ کرد. با این حال، رویدادهایی مانند پایان معاملات بیت کوین با کارمزد صفر و طرح شکایت کمیسیون در ماه ژوئن بر سهم بازار آن تأثیر گذاشت که به زیر ۵۰ درصد کاهش یافت.

استعفای مدیر عامل بایننس نیز منجر به کاهش موقت به ۳۲ درصد شد، اما بایننس به سرعت ثبات پیدا کرد و سال را با ۴۸.۷ درصد سهم بازار به پایان رساند.

بر اساس این گزارش، انعطاف‌پذیری بایننس در مواجهه با موانع نظارتی و تعهد آن به حفاظت از دارایی‌های کاربران، اعتماد معامله‌گران را القا کرده و کاهش قابل توجهی در سهم بازار را کاهش داده است. فراتر از انتظارات اولیه، سال تنها شاهد کاهش ۵ درصدی سهم بازار بود.

در حالی که بایننس کاهش را تجربه کرد، اوکی‌ایکس و بای‌بیت به عنوان بزرگ‌ترین ذینفعان ظاهر شدند و سهم بازار آن‌ها به ترتیب ۴.۳ و ۲.۲ درصد افزایش یافت. کل سهم بازار اوکی‌ایکس به ۱۵.۷ درصد رسید و جایگاه دوم را تضمین کرد، در حالی که بای‌بیت با ۱۱.۶ درصد سهم بازار جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

سه مورد برتر در کل حجم معاملات سالانه شامل بایننس، آپ‌بیت و اوکی‌ایکس هستند که بر قدرت و نفوذ کلی این پلتفرم‌ها علیرغم تغییر پویایی بازار تأکید می‌کند. بایننس همچنان به تسلط خود در معاملات نقدی و مشتقات ادامه داد و سهم ۵۳.۷ درصدی را در اختیار داشت. با این حال، این کاهش نسبت به ۶۰.۱ درصد در سال ۲۰۲۲ نشان داد.

اوکی‌ایکس و بای‌بیت موقعیت های دوم و سوم را در حجم معاملات نقدی و مشتقات تضمین کردند و تطبیق پذیری و حضور خود را در بازار نشان دادند. قابل ذکر است که بیش از ۹۰ درصد از حجم معاملات در بای‌بیت، بیت‌گت و اوکی‌ایکس از معاملات مشتقات نشأت می‌گیرد که روندی را در میان این صرافی‌ها برجسته می‌کند.

مبادلات غیرمتمرکز و عملکرد توکن

این گزارش همچنین عملکرد صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) را روشن می‌کند. علیرغم چالش‌هایی که صرافی‌های متمرکز با آن مواجه بودند، صرافی‌های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۳ ثبات خود را حفظ کرد و تقریباً ۲.۸۳ درصد از کل حجم معاملات را به خود اختصاص داد.

پلتفرم‌هایی مانند «Orca» و «PancakeSwap» رشد متفاوتی از سهم بازار را تجربه کردند و اکوسیستم سولانا مورد توجه قرار گرفت. این گزارش به بررسی عملکرد توکن‌های مبادله‌ای پرداخته و افزایش قابل توجه قیمت‌ها را برجسته می‌کند.  «MX»، و «BGB» شاهد افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی بودند که نسبت به بازار گسترده‌تر عملکرد بهتری داشتند.

توکن بومی معامله‌گر جو (JOE)، با رشد ۴۰۰ درصدی بخش توکن صرافی غیرمتمرکز را رهبری کرد. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل نسبت‌های نقدینگی درجات مختلفی از نقدینگی را در میان توکن‌ها نشان می‌دهد، با وجود اینکه HT با وجود نقدینگی نسبتاً بالا، کاهش قیمت را تجربه می‌کند.

لینک کوتاه: B2n.ir/d88088 

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد
جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد
صدور حکم ژائو تا پایان آوریل به تعویق افتاد؛ ۱۸ ماه زندان احتمالی
صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

نهنگ,اتریوم,لوک‌آن‌چین,ارز دیجیتال,بایننس,Lookonchain

نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد

یک نهنگ ارزهای دیجیتال در کمتر از یک روز و نیم به سرعت ۵۴٬۷۲۱ اتریوم را خریداری کرد. طبق گزارش «Lookonchain»، یک نهاد ناشناخته ۵۴٬۷۲۱ اتریوم به ارزش ۱۵۴.۴میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال بایننس و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برداشت کرد.

خبر - ۳ ماه پیش
جاستین سان,تتر,دلار,HTX,صرافی

جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، با انتقال قابل توجه ۵۰۰ میلیون دلاری، موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این تراکنش که از «JustLend»، پلتفرمی که سان پشتیبانی می‌کند، سرچشمه می‌گیرد در نهایت به صرافی HTX واریز شد. طبق گزارش منتشر شده ۶۴۲.۰۶ میلیون دلار تتر از یک کیف پول نامشخص به «JustLend» هدایت شد که مشکوک به مرتبط بودن با سان بود که به گمانه‌زنی‌ها در جامعه کریپتو دامن زد.

خبر - ۳ ماه پیش
وزارت دادگستری ایالات متحده,پول‌شویی,جریمه,بایننس,چانگ پنگ ژائو

صدور حکم ژائو تا پایان آوریل به تعویق افتاد؛ ۱۸ ماه زندان احتمالی

طبق گزارش‌ها، دادستان‌های ایالات متحده تاریخ صدور حکم چانگ پنگ ژائو، بنیان‌گذار صرافی بایننس را به ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) موکول کردند. وزارت دادگستری ایالات متحده پس از سال‌ها تحقیق در ماه نوامبر (آبان) او را به پول‌شویی و نقض تحریم‌ها متهم کرد. ژائو قبلاً ۵۰میلیون دلار جریمه پرداخت کرده، اما انتظار می‌رود که به ۱۸ ماه زندان محکوم شود.

خبر - ۳ ماه پیش
صرافی,کراکن,مجوز,هلند,DNB,VASP

صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

در یک پیشرفت قابل توجه برای صنعت ارزهای دیجیتال، کراکن، یک صرافی معروف ارزهای دیجیتال، توسط بانک مرکزی هلند (DNB) مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را دریافت کرد.

خبر - ۳ ماه پیش
قیمت مونرو,بایننس,مونرو,آراگون,مولتی‌چین,ویا

قیمت مونرو به‌دنبال اعلام حذف از بایننس، به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه اخیر سقوط کرد

قیمت مونرو، ارز دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی، به‌دنبال اعلام حذف آن در آینده نزدیک از بایننس به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه اخیر سقوط کرد. این صرافی، امروز اعلام کرد که ارزهای دیجیتال مونرو، مولتی‌چین، آراگون و ویا را در تاریخ ۲۰ فوریه (۱ اسفند) از پلتفرم خود حذف خواهد کرد. بایننس قصد دارد تا هر چهار جفت معاملاتی مونرو با بیت کوین، اتریوم، تتر و بی‌ان‌بی را حذف کند.

خبر - ۳ ماه پیش
صرافی,FTX,سم بنکمن فرید

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX در حال آماده شدن برای فروش مهم‌ترین دارایی غیرنقد باقی مانده خود است و می‌خواهد ۸ درصد از سهام استارتاپ ارزشمند هوش مصنوعی آنتروپیک که در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری را در آن کرده بود، به فروش برساند.

خبر - ۳ ماه پیش