سیگنال پروژه‌ خود را در شبکه استلار آزمایش می‌کند

پیام‌رسان سیگنال (Signal) که پس از انتشار اخبار مرتبط با فروش اطلاعات شخصی کاربران از سوی واتس اپ (Whatsapp)، با استقبال شدیدی روبه‌رو شد، یک پروژه ارز دیجیتال را در شبکه استلار (Stellar) آزمایش می‌کند.

mammad

منبع : Bitcoin.com

سیگنال پروژه‌ خود را در شبکه استلار آزمایش می‌کند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com»، اپ آنی (App Annie)، شرکت مالک پیام‌رسان سیگنال، در پایان سال ۲۰۲۰ جزئیات زیادی را در رابطه با عملکرد سیگنال منتشر کرد. بر اساس اعلام این شرکت، سیگنال ماهانه حدود ۲۰ میلیون کاربر فعال دارد. به دنبال اعلام فیس‌بوک در رابطه با تغییر شرایط حریم خصوصی کاربران واتس اپ، مهاجرت گسترده‌ای به سوی پیام رسان‌های امن، مانند تلگرام (Telegram) و سیگنال صورت گرفت.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که سیگنال در حال آزمایش ارزهای دیجیتال است و احتمال دارد توکن خود را عرضه کند. خبرنامه فناوری پلتفرمر (Platformer) در گزارشی گفته است سیگنال در حال بررسی موبایل کوین (Mobilecoin)، یکی از توکن‌ها شبکه استلار است.

موکسی مارلین‌اسپایک (Moxie Marlinspike)، مدیرعامل سیگنال، در گذشته یکی از مشاوران پروژه موبایل کوین بوده است. با این وجود تیم سیگنال از افزودن ارز دیجیتال به پلتفرم خود هراس دارد، آنها معتقد‌اند که عرضه ارز دیجیتال سیگنال می‌تواند باعث حساسیت ناخواسته نهادهای نظارتی شود.

تلگرام و فیسبوک تجربه ناخوشایندی را در پروژه ارزهای دیجیتال خود داشته‌اند؛ تلگرام پس از راه‌اندازی ارز دیجیتال خود با پیگیری‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روبه‌رو شد و فیسبوک به شدت زیر زره‌بین نهادهای نظارتی قرار گرفت. کارمندان سیگنال هم تحت‌تاثیر این اتفاقات قرار گرفته‌اند و در رابطه با آینده این پروژه ابراز نگرانی کرده‌اند.

در لحظه انتشار این گزارش، استلار دوازدهمین ارز دیجیتال بازار است و با قیمت ۰.۲۴ دلار معامله می‌شود. داده‌های کوین جکو (Coingecko) نشان می‌دهد که هر واحد موبایل کوین (MOB) با قیمت ۳.۵۵ دلار معامله می‌شود. در حالی که اکثر ارزهای بازار روز نزولی‌ایی را تجربه کرده‌اند، موبایل کوین ۱۲ درصد رشد داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته موبایل کوین ۱.۳ میلیون دلار است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد