شاپرک: پرداخت‌یارها ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت، به پرداخت‌یارها دستور داد تا ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند. این در حالیست که هنوز هیچ اعلام رسمی و مشخصی مبنی بر ممنوعیت خرید‌و‌فروش ارزهای دیجیتال از سوی نهادهای مسئول منتشر نشده است. اخیراً عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، در مصاحبه‌ای گفته بود: « خرید و فروش ارزهای دیجیتال آزاد نمی‌شود.»

mammad

منبع : آسان بیت کوین

شاپرک: پرداخت‌یارها ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند

title

به گزارش آسان بیت کوین، شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت به پرداخت‌یارها دستور داده است تا خدمت رسانی به کسب‌و‌کارهایی که کالا یا خدماتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی ارائه می‌دهند را متوقف کنند. در نامه شاپرک به پرداخت‌یارها، وب‌سایت‌هایی که به خریدو‌فروش ارزهای دیجیتال می‌پردازند به عنوان کسب‌و‌کار غیرقانونی معرفی شده‌اند. فروشنده‌گان «VPN» و سایت‌های شرط‌بندی، دیگر موارد غیرقانونی یاد شده در این نامه هستند.

در این نامه آمده است: «پرداخت‌یار موظف به فعالیت در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت الزامات و دستورالعمل‌های وضع‌شده توسط بانک مرکزی است. از این رو ضروریست ضمن دقت در رعایت مستمر عدم ارائه خدمات به کسب‌و‌کارهای نامتعارف و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله پس از دریافت این نامه، نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی شده که کالا یاخدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و الزامات و قوانین بانک مرکزی ج.ا.ا ارائه می‌نمایند (مانند و نه محدود به فروش رمز ارز، فروش VPN، سایت‌های شرط‌بندی و قمار و ...) اقدام و نتیجه را به شرکت شاپرک گزارش اطلاع‌رسانی نمایید.»

باتوجه به این که فروش VPN و فعالیت سایت‌های قمار و شرط‌بندی پیش از انتشار این نامه هم غیرقانونی بوده و پرداخت‌یارها از ارائه خدمات به این کسب‌وکارها منع شده بودند، می‌توان این‌گونه برداشت کرد که شاپرک فهرست خود را به‌روز کرده و خرید‌و‌فروش ارزهای دیجیتال را نیز در دسته فعالیت‌های مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی قرار داده است.


نامه شاپرک به پرداخت‌یارها (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

این در حالیست که هنوز هیچ اعلام رسمی و مشخصی مبنی بر ممنوعیت خرید‌و‌فروش ارزهای دیجیتال از سوی نهادهای مسئول منتشر نشده است.

اخیراً عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، در مصاحبه‌ای گفته بود: « خرید و فروش ارزهای دیجیتال آزاد نمی‌شود.» این جمله همتی به‌جای آن‌که موضوع قانونی بودن یا نبودن خرید‌و‌فروش ارزهای دیجیتال را روشن کند، بر میزان ابهامات و نگرانی‌های فعالان این حوزه اضافه کرد.

طی روزها یا هفته‌های آینده، احتمالاً وضعیت مقررات معاملات ارزهای دیجیتال در ایران شفاف‌تر خواهد شد و به احتمال فراوان نهادهای قانون‌گذار موضع نهایی خود را مشخص می‌کنند.

کارشناسان معتقد‌اند معاملات ارزهای دیجیتال در ایران ممنوع نخواهد شد، اما حتی در صورت ممنوعیت کامل معاملات، بازهم احتمالاً کاربران فرصت خواهند داشت ارزهای خود را از صرافی‌ها به کیف پول برداشت کنند. با این حال، کارشناسان هشدار دادند وقوع هر اتفاقی امکان‌پذیر است و معامله‌گران در این روزها باید بیشتر احتیاط کنند.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400