شبکه اتریوم تاکنون ۵ میلیارد دلار توکن‌سوزی داشته است

در حالی که چند روز به پایان سال ۲۰۲۱ باقی مانده، شبکه اتریوم و توکن بومی آن سال فوق‌العاده‌ای را پشت‌سر گذاشته‌اند، زیرا ارزش اتر از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۵۰ درصد افزایش یافته است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم,توکن‌سوزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «news.bitcoin» در حالی که چند روز تا پایان سال ۲۰۲۱ باقی مانده است، شبکه اتریوم و توکن بومی آن اتر سال فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشتند زیرا ارزش اتر در ۱۲ ماه بیش از ۴۵۰ درصد افزایش یافته است. ۱۴۵ روز پیش، در ۵ آگوست (۱۴ مرداد)، شبکه اتریوم هارد فورک لندن را پیاده سازی کرد و از آن روز تاکنون، ۱,۲۸۳,۲۲۶ اتر به ارزش نزدیک به ۵ میلیارد دلار سوزانده شده است.

توکن سوزی ۵ میلیارد دلاری اتر در ۴ ماه

حدود چهار ماه پیش، اتریوم هاردفورک لندن را پیاده‌سازی کرد و طی آن تعدادی از قوانین جدید را به زنجیره اضافه کرد. متحول‌کننده‌ترین آن شامل EIP-1559 بود، که باعث بهبود مجموعه قوانین اتریوم شد. در این بروزرسانی یک طرح نرخ کارمزد جدید ایجاد شد که به شبکه اجازه می‌داد بخشی از اتر را بسوزاند.

تا امروز،  ۱.۲۸ میلیون اتر به واسطه فرآیند توکن سوزی از بین رفته است، که ارزش آن در حدود ۵ میلیارد دلار است. مقدار ارزش سوزانده شده تا به امروز ۳۱.۵۷ درصد بیشتر از چیزی است که در ۲۴ نوامبر (۳ آذر) سوزانده شده بود. یعنی زمانی که میزان توکن سوزی اتر از ۱ میلیون واحد گذشت. برآوردها نشان می‌دهد که امروزه ۱۱۸,۹۲۶,۶۶۴ اتر در گردش است.

پلتفرم توکن‌های غیرمثلی اوپن‌سی بیشترین اتر را می‌سوزاند

بیشترین میزان اتر سوزی مربوط به بازار توکن‌های غیرمثلی اوپن‌سی (Opensea) است، که طی آن ۱۳۴,۱۲۶ اتر به ارزش ۴۹۸ میلیون دلار در ۹.۵ میلیون تراکنش سوزانده است. انتقال سنتی اتر توسط شرکت کنندگان شبکه از ۵ آگوست (۱۴ مرداد)،  ۱۲۲,۳۶۵ اتر سوزانده است که معادل ۴۸۳ میلیون دلار با استفاده از نرخ ارز اتر امروزی است. صرافی غیرمتمرکز «(dex) Uniswap v2» اتر به ارزش ۴۵۷ میلیون دلار را سوزاند.

استیبل کوین تتر (USDT) که در اتریوم استفاده می‌شود، ۶۷,۹۳۲ اتر به ارزش ۲۶۸ میلیون دلار و «Uniswap v3» ۴۲,۰۲۰ اتر به ارزش ۱۶۷ میلیون دلار سوزانده است. لیست ۵ توکن سوزی برتر اتر شامل، «Metamask» (با ۲۹.۲ هزار اتر سوزانده شده) ، «USDC» ( ۲۵.۹ هزار اتر سوزانده شده)، سوشی ‌سواپ (Sushiswap)  (با ۱۵.۱ هزار اتر سوزانده شده)، و اوپن‌سی (با ۱۴.۸ اتر سوزانده شده است) می‌شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/d83102 

 

بایننس یک میلیارد دلار دارایی خود را به بیت کوین، بی‌ان‌بی و اتریوم تبدیل می‌کند
نیکلاس مرتن: اتریوم هنوز باید کاهش قیمت داشته باشد
کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به دنبال انتشار داده‌های تورمی آمریکا
شبکه آزمایشی زنجیره جانبی کاردانو راه‌اندازی شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

نیکلاس مرتن,اتریوم,ETH

نیکلاس مرتن: اتریوم هنوز باید کاهش قیمت داشته باشد

نیکلاس مرتن، تحلیل‌گر محبوب ارزهای دیجیتال، می‌گوید که اتریوم (ETH) برای پایان دادن به روند نزولی خود باید بیشتر از این‌ها بریزد. مجری کانال یوتیوب «DataDash»، به ۵۱۱ هزار مشترک خود می‌گوید که اگر بازارهای نزولی سنتی را به‌عنوان الگو در نظر بگیریم، اتریوم می‌تواند بیش از ۹۰ درصد از ارزش بالاترین سطح خود را از دست بدهد، این یعنی ارزش آن باید به چند صد دلار کاهش یابد.

خبر - ۳ هفته پیش
اتریوم,کارمزد,NFT,FTX,گلس‌نود,گس

افزایش کارمزد شبکه اتریوم هم‌زمان با رشد فعالیت در بازار NFTها

طبق داده‌های گزارش گلس‌نود، میانه هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ۹ ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، هزینه گس به ۳۸ گیگا‌وی افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است. به‌طور مشخص، گس مورد استفاده در معاملات NFT اتریوم طی ۲ ماه متوالی ۹۷درصد افزایش یافته و به سطحی نزدیک شده است که در زمان شکوفایی این بازار در اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) مشاهده کردیم.

خبر - ۱ ماه پیش
قیمت بیت کوین,بیت کوین,قیمت اتریوم,اتریوم,تورم,آمریکا,نرخ بهره,فدرال رزرو,PCE

کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به دنبال انتشار داده‌های تورمی آمریکا

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳درصد کاهش یافته و به محدوده ۲۳,۱۰۰ دلار بازگشته است. قیمت اتریوم نیز در روز گذشته حدود ۳درصد کاهش یافته و تا محدوده ۱,۶۰۰ دلار پایین آمده است. انتشار داده‌های مربوط به تورم آمریکا در روز جمعه باعث شده است که قیمت ارزهای دیجیتال به دنبال بازار سهام کاهش یابد. این داده‌ها نشان می‌دهند که «شاخص هزینه مصرف شخصی» نسبت به سال گذشته ۵.۴درصد افزایش یافته است و احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو وجود دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
پیش‌بینی,قیمت اتریوم,ارز دیجیتال

پیش‌بینی قیمت اتریوم در روند صعودی بعدی

یک دوره بازیابی «U» شکل در نمودار قیمت اتریوم باعث شد که در سه هفته اول سال ۲۰۲۳، قیمت این ارز دیجیتال چیزی حدود ۴۲ درصد افزایش قیمت داشته باشد. این روند صعودی تا رسیدن به قیمت ۱۶۷۷ دلار ادامه داشت و سپس یک اصلاح قیمت جزئی اتفاق افتاد. به طور منطقی، برای سالم بودن هر رشد سریع و ناگهانی، یک دوره اصلاحی لازم است.

خبر - ۲ ماه پیش
ویتالیک بوترین,اتریوم,جامعه اتریوم,حریم خصوصی,قراردادهای هوشمند,بلاک چین

ویتالیک بوترین: حفظ حریم خصوصی یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی اتریوم است

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم می‌گوید که حفظ حریم خصوصی یک مسئله جدی و یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی این پلتفرم قراردادهای هوشمند است. به باور او، در حال حاضر آدرس‌های مخفیانه، آدرس‌های یک‌بارمصرف که کلید عمومی فرد را غیرقابل‌‌شناسایی می‌کند، بهترین راه حفظ حریم خصوصی در این بلاک چین هستند. خالق اتریوم عقیده دارد که امروزه، آدرس‌های مخفیانه می‌توانند به سرعت در کیف پول‌های ارز دیجیتال پیاده‌سازی شوند و راهکاری مؤثری برای حفظ حریم خصوصی کاربران باشند.

خبر - ۲ ماه پیش
اتریوم,اولتراسوند مانی

اتریوم به بالاترین قیمت ۱۰ هفته‌ای خود رسید و دوباره ضدتورمی شد

اتریوم پس از رسیدن به قیمت ۱٬۵۸۹ دلاری در ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) به بالاترین سطح خود از ۸ نوامبر (۱۷ آبان) رسید. داده‌های اولتراسوند مانی نشان می‌دهد که صدور اتریوم یک بار دیگر وارد محدوده ضدتورمی شده است و رشد عرضه کنونی آن ۰.۰۹- در سال است. در حال حاضر، نرخ سوختن اتریوم حدود ۷۳۲٬۰۰۰ توکن در سال است، در حالی که نرخ عرض سالانه در حدود ۶۲۲٬۰۰۰ اتریوم قرار دارد.

خبر - ۲ ماه پیش