شبکه اتریوم تاکنون ۵ میلیارد دلار توکن‌سوزی داشته است

در حالی که چند روز به پایان سال ۲۰۲۱ باقی مانده، شبکه اتریوم و توکن بومی آن سال فوق‌العاده‌ای را پشت‌سر گذاشته‌اند، زیرا ارزش اتر از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۵۰ درصد افزایش یافته است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم,توکن‌سوزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «news.bitcoin» در حالی که چند روز تا پایان سال ۲۰۲۱ باقی مانده است، شبکه اتریوم و توکن بومی آن اتر سال فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشتند زیرا ارزش اتر در ۱۲ ماه بیش از ۴۵۰ درصد افزایش یافته است. ۱۴۵ روز پیش، در ۵ آگوست (۱۴ مرداد)، شبکه اتریوم هارد فورک لندن را پیاده سازی کرد و از آن روز تاکنون، ۱,۲۸۳,۲۲۶ اتر به ارزش نزدیک به ۵ میلیارد دلار سوزانده شده است.

توکن سوزی ۵ میلیارد دلاری اتر در ۴ ماه

حدود چهار ماه پیش، اتریوم هاردفورک لندن را پیاده‌سازی کرد و طی آن تعدادی از قوانین جدید را به زنجیره اضافه کرد. متحول‌کننده‌ترین آن شامل EIP-1559 بود، که باعث بهبود مجموعه قوانین اتریوم شد. در این بروزرسانی یک طرح نرخ کارمزد جدید ایجاد شد که به شبکه اجازه می‌داد بخشی از اتر را بسوزاند.

تا امروز،  ۱.۲۸ میلیون اتر به واسطه فرآیند توکن سوزی از بین رفته است، که ارزش آن در حدود ۵ میلیارد دلار است. مقدار ارزش سوزانده شده تا به امروز ۳۱.۵۷ درصد بیشتر از چیزی است که در ۲۴ نوامبر (۳ آذر) سوزانده شده بود. یعنی زمانی که میزان توکن سوزی اتر از ۱ میلیون واحد گذشت. برآوردها نشان می‌دهد که امروزه ۱۱۸,۹۲۶,۶۶۴ اتر در گردش است.

پلتفرم توکن‌های غیرمثلی اوپن‌سی بیشترین اتر را می‌سوزاند

بیشترین میزان اتر سوزی مربوط به بازار توکن‌های غیرمثلی اوپن‌سی (Opensea) است، که طی آن ۱۳۴,۱۲۶ اتر به ارزش ۴۹۸ میلیون دلار در ۹.۵ میلیون تراکنش سوزانده است. انتقال سنتی اتر توسط شرکت کنندگان شبکه از ۵ آگوست (۱۴ مرداد)،  ۱۲۲,۳۶۵ اتر سوزانده است که معادل ۴۸۳ میلیون دلار با استفاده از نرخ ارز اتر امروزی است. صرافی غیرمتمرکز «(dex) Uniswap v2» اتر به ارزش ۴۵۷ میلیون دلار را سوزاند.

استیبل کوین تتر (USDT) که در اتریوم استفاده می‌شود، ۶۷,۹۳۲ اتر به ارزش ۲۶۸ میلیون دلار و «Uniswap v3» ۴۲,۰۲۰ اتر به ارزش ۱۶۷ میلیون دلار سوزانده است. لیست ۵ توکن سوزی برتر اتر شامل، «Metamask» (با ۲۹.۲ هزار اتر سوزانده شده) ، «USDC» ( ۲۵.۹ هزار اتر سوزانده شده)، سوشی ‌سواپ (Sushiswap)  (با ۱۵.۱ هزار اتر سوزانده شده)، و اوپن‌سی (با ۱۴.۸ اتر سوزانده شده است) می‌شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/d83102 

 

تعداد آدرس فعال روزانه اتریوم، روز گذشته از بیت کوین پیشی گرفت
حساب توییتری ویتالیک بوترین هک شد
آرک اینوست اولین درخواست راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را ثبت کرد
یک نهنگ چند روز پیش از سقوط بازار ۴۱میلیون دلار اتریوم فروخته است
اسناد جدید: موجودی کیف پول اتریوم دونالد ترامپ ۲.۸میلیون دلار است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

ویتالیک بوترین,هک,اتریوم

حساب توییتری ویتالیک بوترین هک شد

یک هکر ناشناس حساب کاربری ویتالیک بوترین، یک از بنیان‌گذاران اتریوم، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) را هک کرده و با انتشار یک لینک مخرب برای تبلیغ NFTهای رایگان و تقلبی بیش از ۶۹۱,۰۰۰ دلار دارایی کاربران را سرقت کرده است. برخی بر این باورند که این اتفاق یک حمله «SIM Swapping» (مبادله سیم‌ کارت) بوده و بوترین باید مسئولیت آن را برعهده بگیرد.

خبر - ۲ هفته پیش
آرک اینوست,ETF,ETF اسپات اتریوم

آرک اینوست اولین درخواست راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را ثبت کرد

شرکت‌های آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱شیرز (21shares) درخواست خود برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را در ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ثبت کردند. این درخواست‌ها در حالی ثبت‌ شده‌اند که صنعت کریپتو همچنان در حال مبارزه با SEC برای راه‌اندازی اولین ETF اسپات بیت کوین است.

خبر - ۲ هفته پیش
نهنگ,اتریوم,لوک‌آن‌چین,ارز دیجیتال,سقوط

یک نهنگ چند روز پیش از سقوط بازار ۴۱میلیون دلار اتریوم فروخته است

طبق گزارش پلتفرم لوک‌آن‌چین، یک نهنگ ارز دیجیتال، چند روز پیش از سقوط بازار ۲۲٬۳۴۱ اتریوم را به صرافی باینس واریز و حدود ۴۱میلیون دلار تتر برداشت کرده است. درحالی‌که این نهنگ با این اقدام حدود ۱.۷میلیون دلار از دارایی‌ها خود را از دست داد، اما موفق شد از ضررهای احتمالی بیشتر جلوگیری کند که با سقوط بازار می‌توانست به بیش از ۵میلیون دلار برسد. در ۱۸ اوت (۲۷ مرداد)، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به کاهش ۶رصدی به ۱.۱تریلیون دلار رسید که پایین‌ترین رقم در بیش از ۲ ماه گذشته است.

خبر - ۱ ماه پیش
اتریوم,دونالد ترامپ,کیف پول,ایالات متحده

اسناد جدید: موجودی کیف پول اتریوم دونالد ترامپ ۲.۸میلیون دلار است

داده‌های یک صورت مالی جدید نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده بیش از ۲.۸ میلیون دلار اتریوم دارد. این صورت مالی توسط یک سازمان غیرانتفاعی در واشنگتن منتشر شده است که با هدف افشای فساد توسط مقامات و نهادهای دولتی فعالیت می‌کند. طبق این اسناد، ترامپ بیش از ۴.۸میلیون دلار از حق مالکیت معنوی مربوط به مجموعه NFT‌های تصاویر خود به دست آورده است.

خبر - ۱ ماه پیش
ویتالیک بوترین,اتریوم,مقیاس‌پذیری,backdoor,در پشتی

ویتالیک بوترین: همه شبکه‌های لایه ۲ اتریوم برای نفوذ غیرمجاز تیم پروژه در پشتی دارند!

به نظر می‌رسد شبکه‌های لایه ۲ که برای مقیاس‌پذیری بیشتر اتریوم طراحی شده‌اند، چندان غیرمتمرکز نیستند. به گفته ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، تمام این پروژه‌های لایه ۲ یک در پشتی (backdoor) برای نفوذ به شبکه دارند؛ این یعنی امکان دستکاری آن‌ها وجود دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
گلدمن ساکس,اتریوم,سولانا,SOL,مصاحبه

مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گوید که سولانا یادآور بازار نزولی اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است

رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گوید که سولانا (SOL) یادآور بازار نزولی اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است. در یک مصاحبه جدید، بنیان‌گذار «Real Vision» می‌گوید که سولانا، که دومین سرمایه‌گذاری سنگین پرتفوی ارز دیجیتال اوست، به احتمال زیاد در شرف تکرار بهبود چشمگیر اتریوم از بازار نزولی به اوج‌های جدید چند سال پیش است.

خبر - ۱ ماه پیش
ویتالیک بوترین,ورلدکوین,اتریوم,Worldcoin,OpenAI

ویتالیک بوترین: ورلدکوین مشکلاتی اساسی دارد که حل آن‌ها سال‌ها طول خواهد کشید

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، با انتشار مقاله‌ای طولانی دربارۀ ورلدکوین نوشت که سیستم اثبات انسانیت (Proof of Humanity) این پروتکل بسیار ارزشمند به نظر می‌رسد، اما خطرات بزرگی در روند رقابت برای توسعه این سیستم وجود دارد. اولین نگرانی او مربوط به حفظ حریم خصوصی در اسکن عنبیه افراد است که می‌تواند داده‌های بسیار بیشتری از آنچه به نظر می‌رسد، از جمله جنسیت، قومیت و حتی برخی از شرایط پزشکی فرد را جمع‌آوری کند.

خبر - ۲ ماه پیش
پالیگان,MATIC

پالیگان مدل حاکمیتی جدید خود را معرفی کرد

تیم توسعه‌دهنده پالیگان‌ برنامه‌های خود را برای ایجاد یک چهارچوب جدید حکمرانی با هدف کنترل غیرمتمرکزتر این اکوسیستم عرضه کرد. این مدل حاکمیتی در راستای نقشه راه جدید این اکوسیستم به نام «پالیگان ۲.۰» قرار دارد که در حال توسعه شبکه‌ای از زنجیره‌های لایه ۲ مبتنی بر اثبات دانایی صفر است.

خبر - ۲ ماه پیش
چین‌لینک,پروتکل میان‌زنجیره‌ای,کمال المجاهد,CCIP,اولانچ,اتریوم,آپتیمیزم,پالیگان

چین‌لینک پروتکل میان‌زنجیره‌ای خود را راه‌اندازی کرد

کمال المجاهد، مدیر ارشد محصول در چین لینک لبز اعلام کرد که پروتکل میان‌زنجیره‌ای تعامل‌پذیر (CCIP) خود را در بلاک‌چین‌های اولانچ، اتریوم، آپتیمیزم و پالیگان راه‌اندازی کرده است. این پروتکل باهدف ایجاد تعامل‌پذیری بین شرکت‌های مالی سنتی و بلاک‌چین‌های دولتی و خصوصی توسعه یافته است. پروتکل میان‌زنجیره‌ای چین لینک از زیرساخت پیام‌رسانی سوئیفت استفاده می‌کند که توسط بیش از ۱۱٬۰۰۰ بانک در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت‌های بین‌المللی و تسویه‌حساب‌ها استفاده می‌شود.

خبر - ۲ ماه پیش