شرکت بیت ماینینگ با تعطیل کردن لاتاری خود می‌خواهد بر استخراج بیت کوین متمرکز شود

شرکت بیت ماینینگ (BIT Mining) که سهام آن در بازار سهام و اوراق بهادار نیویورک عرضه شده، اعلام کرده که به دنبال خروج از کسب‌وکار لاتاری خود در چین است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,استخراج

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یو تودی، این ساختار سازمانی، بهره عملی (VIE) خود را برای بررسی و تمرکز بر استخراج ارزهای دیجیتال به فروش خواهد رساند. شرکت استخراج بیت ماینینگ (که به گفته روزنامه‌نگار ارزهای دیجیتال چینی، کالین وو (ColinWu)، قبلاً به نام ۵۰۰ لاتاری شناخته می‌شد) ۱۳.۶درصد از درآمد خود را از تجارت مربوط به قرعه‌کشی کسب می‌کرده است. این موضوع به معنی ۰.۴ میلیون دلار (۲.۷ میلیون یوان) و ضرر خالص ۱.۵ میلیون دلار (۹.۸ میلیون یوان)، برای نود روز تا اواخر ماه مارس (فروردین) می‌باشد.

از تاریخ ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)، کل دارایی‌های متعلق به شبکه بهره عملی این شرکت، ۱۲.۶ میلیون دلار (۸۲.۸ میلیون یوان) بوده است که ۶.۳درصد از کل دارایی بیت ماینینگ است.

بدهی خالص در دست شرکت‌های تابعه بهره عملی، بالغ بر ۲۴.۶ میلیون دلار (۱۶۱.۶ میلیون یوان) بود. پس از انحلال شرکت‌های تابعه، نتایج مالی آن‌ها در صورت‌ حساب‌های مالی بیت ماینینگ لحاظ نمی‌شود و بر آن‌ها تأثیر نخواهد گذاشت.

بیت ماینینگ تجارت استخراج ارزهای دیجیتال را فراتر از چین گسترش می‌دهد. این شرکت در دسامبر سال ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۹) به استخراج ارزهای دیجیتال روی‌آورد و از آن زمان به بعد، با استخراج ارزهای دیجیتال در خارج از چین، به نتیجه مالی مطلوبی رسیده است.

یکی از دلایل آن ضررهای فوق الذکر از تجارت مربوط به قرعه کشی بوده است. اکنون، این شرکت عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در مکان‌های خارج از کشور را گسترش خواهد داد.

به تازگی، دولت چین ممنوعیت شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را وضع کرده و استخراج کنندگان را مجبور کرده است که با قطع دسترسی به برق برای آن‌ها حتی در مراکز برق محلی با برق آبی ارزان، دستگاه‌های استخراج خود را خاموش کنند.

بسیاری از شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال چینی، از جمله بیت مین، شروع به نقل مکان به کشورهایی، مانند کانادا، قزاقستان و ایالات متحده در خارج کرده‌اند.

لینک کوتاه: b2n.ir/s13539 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
سخنگوی صنعت برق: برق مراکز مجاز استخراج ارزهای دیجیتال از ابتدای مهر تأمین خواهد شد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط