شرکت ماراتون دیجیتال همچنان به استخراج بیت کوین ادامه می‌دهد

علی‌رغم اینکه داده‌های موجود نشان می‌دهد قیمت بیت ‌کوین ممکن است به حدی کاهش یابد که استخراج آن برای ماینرهای معمولی سودی نداشته باشد، شرکت ماراتون دیجیتال هولدینگز (Marathon Digital Holdings) می‌گوید به انباشت این ارز دیجیتال ادامه خواهد داد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

شرکت ماراتون دیجیتال,بیت کوین,استخراج,ماینر

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، علیرغم داده‌هایی که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین (BTC) ممکن است به حدی کاهش یافته باشد که برای یک ماینر معمولی بی‌سود باشد، هلدینگ دیجیتال ماراتون(Marathon) می‌گوید که به کارخود برای انباشت بیت کوین ادامه خواهد داد.
چارلی شوماخر(Charlie Schumacher)، معاون ارتباطات شرکتی در ماراتون دیجیتال گفت:

 « در سه ماهه اول ۲۰۲۲، هزینه برای تولید بیت کوین تقریباً ۶۲۰۰ دلار بود. ما همچنین قیمت گذاری ثابتی برای برق داریم، بنابراین در بازارهای انرژی دستخوش تغییراتی نیستیم.»

شوماخر اضافه کرد که این شرکت بیشتر بر تولید بیت کوین خود و انباشت دارایی ارز دیجیتالی تمرکز کرده است، با این باور که ارزش این دارایی در بلندمدت صعودی خواهد بود.
از آنجایی که ما گزارشات مالی خود را به دلار آمریکا گزارش می‌کنیم، قیمت بیت کوین همیشه بر نتایج مالی ما تأثیر مهمی خواهد داشت. برای ارزیابی عینی پیشرفت خود، سعی می‌کنیم بیشتر روی تولید بیت کوین خود تمرکز کنیم.
مسلم است که ارزش بیت کوین در زمان استخراج از نظر دلار کمتر است، اما اگر به توانایی بیت کوین برای افزایش قیمت در بلندمدت اعتقاد دارید، کسب بیت کوین بیشتر هرگز چیز بدی نیست.
در بیانیه‌ای در ۹ ژوئن(۱۹ خرداد)، ماراتون گفت که بیت‌کوین خود را جمع‌آوری یا حفظ کرده است و از اکتبر ۲۰۲۰(مهر ۱۳۹۹) هیچ چیزی نفروخته است. از ۱ ژوئن ۲۰۲۲(۱۱ خرداد)، ماراتن تقریباً ۹۹۴۱ بیت‌کوین را در اختیار داشت که به قیمت‌های فعلی حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.


 

در واقع، شوماخر به این نکته اشاره کرد که با کاهش قیمت بیت‌کوین، تعداد افرادی که می‌توانند به استخراج سودآور ادامه دهند نیز کاهش می‌یابد، که این امر باعث خروج ماینرهای ناکارآمد و همچنین کاهش سختی استخراج بلاک‌های جدید می‌شود.
زمانی که میزان سختی کاهش می‌یابد، کسانی که می‌توانند به استخراج ادامه دهند این فرصت را دارند که بیت‌کوین بیشتری کسب کنند.
نرخ هش فعلی بیت‌کوین، که به عنوان قدرت پردازش بیت‌کوین نیز شناخته می‌شود، از بالاترین سطح تاریخی یعنی ۲۳۱.۴۲۸ EH/s در ۱۲ ژوئن(۲۲ خرداد) به ۲۰۵.۱۶۳ EH/s در زمان نگارش این مقاله کاهش یافت.

هفته گذشته نیز پلتفرم «CryptoRank» و داده‌های بازار ارزهای دیجیتال تاکید کرد که در ۱۶ ژوئن(۲۶ خرداد)، قیمت بیت کوین با میانگین هزینه استخراج برابری می‌کرد و اشاره کرد که برای برخی حتی ممکن است در حال حاضر ماین کردن سودآور نباشد.

لینک کوتاه:

 

بایننس پلتفرم سازمانی خود را راه‌اندازی کرد
افزایش تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۳ تیر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲ تیر
بایننس آمریکا کارمزد معامله‌های بیت کوین را حذف کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

بیت کوین,نهنگ,گلسنود,Glassnode

افزایش تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند

بر اساس گزارش پلتفرم تحلیلی گلسنود (Glassnode)، تعداد آدرس‌هایی که دارای بیش از ۱۰ هزار بیت کوین هستند، افزایش یافته و به ۱۰۰ آدرس رسیده است. در زمان تدوین این خبر و بر اساس قیمت جفت ارز بیت کوین/تتر، ارزش ۱۰,۰۰۰ بیت کوین حدود ۲۱۱,۸۳۰,۰۰۰ دلار است. در طی ۲ هفته گذشته نیز شاهد افزایش تعداد آدرس‌هایی که دارای ۱۰ الی ۱۰,۰۰۰ بیت کوین هستند، بوده‌ایم.

خبر - ۲ ساعت پیش
تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۳ تیر

بیت کوین که بار دیگر اصلاحی نزولی را پایین‌تر از تراز ۲۰,۵۰۰ دلار آغاز کرده و به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، در نزدیکی منطقه ۱۹,۷۵۰ دلاری به خوبی حمایت شد و به این ترتیب، بعد از تشکیل کف قیمت روزانه در حدود ۱۹,۷۵۰ دلار، شروع به افزایش نمود...

تحلیل - ۲ روز پیش
تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲ تیر

بیت کوین نتوانست بالاتر از تراز ۲۱,۷۰۰ دلار به مومنتوم کافی برسد، در نتیجه یک روند اصلاحی را آغاز و شکستی نزولی را پایین‌تر از منطقه حمایتی ۲۱,۰۰۰ دلاری تجربه کرد...

تحلیل - ۳ روز پیش
بایننس آمریکا,صرافی بایینس,کارمزد,بیت کوین

بایننس آمریکا کارمزد معامله‌های بیت کوین را حذف کرد

بازوی آمریکایی صرافی بایننس کارمزدی بابت خرید و فروش بیت کوین با دلار آمریکا از کاربران خود نمی‌گیرد. بدین ترتیب کاربرانی که با تتر ، یواس‌دی کوین و بی‌یو‌اس‌دی به معامله بیت کوین بپردازند، کارمزدی از آنها گرفته نمی‌شود. این صرافی نخستین پلتفرم آمریکایی محسوب می‌شود که کارمزد چندین جفت ارز بین کوین را حذف کرده است.

خبر - ۳ روز پیش
اوکراین,جنگ,کمک,ارز دیجیتال,بیت کوین,اتریوم,کریپتو پانک

دولت اوکراین کریپتو پانکی را که در قالب کمک‌های مردمی دریافت کرده بود، به فروش رساند

دولت اوکراین توکن غیرمثلی (NFT) کریپتو پانک شماره «۵,۳۶۴» را که در اوایل ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) و در قالب کمک‌های مردمی دریافت کرده بود، فروخته است. الکس بورنیاکوف (Alex Bornyakov)، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، روز دوشنبه در توییتر اعلام کرد که NFT مذکور به قیمت ۹۰ اتریوم (بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار) فروخته شده است.

خبر - ۴ روز پیش
بیت کوین,ضرر,بازار نزولی

سرمایه‌گذاران بیت کوین در فروش اخیر بازار، بالغ بر ۷ میلیارد دلار ضرر کردند

بر اساس داده‌های شرکت تجزیه‌وتحلیل بلاک‌چین، گلس‌نود(Glassnode)، سرمایه‌گذاران طی روزهای اخیر، در پوزیشن‌های معاملاتی بیت کوین، به ارزش ۷.۳ میلیارد دلار ضرر کردند که بیشترین میزان ضرر و زیان دلاری این دارایی دیجیتال در تاریخ است.

خبر - ۴ روز پیش