شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

mammad

منبع : Coindesk

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، اسکوئر، یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداختی در جهان، روز سه‌شنبه اعلام کرد که ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است. اسکوئر پیش از این هم در ماه اکتبر (مهر) حجم زیادی بیت کوین خریده بود.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی اسکوئر، این شرکت ۳,۳۱۸ بیت کوین را با پرداخت ۱۷۰ میلیون دلار خریداری کرده است. با این حساب می‌توان گفت اسکوئر برای هر خرید واحد بیت کوین ۵۱,۲۳۵ دلار پرداخت کرده است.

شرایط بازار چندان هم بر وقف مردا اسکوئر نبود؛ بیت کوین پس از ثبت اوج تاریخی جدید در ۵۸,۰۰۰ دلار در کمتر از ۴۸ ساعت به ۴۴,۹۶۴ دلار رسید. در لحظه نگارش این گزارش هر واحد بیت کوین حدود ۴۸,۴۰۸ دلار معامله می‌شود.

زمانی که بیانیه اسکوئر منتشر شد، درست در ساعت ۱۲:۳۰ صبح به وقت تهران، قیمت بیت کوین زیر ۴۸,۰۰۰ دلار بود. این بدان معناست که ارزش خرید ۳,۳۱۸ واحدی اسکوئر در آن زمان کمتر از ۱۶۰ میلیون دلار بوده است.

با مشخص شدن ضرر ۱۰ میلیون دلاری اسکوئر در این سرمایه‌گذاری، این موضوع مجدداً مطرح می‌شود که چرا شرکت‌های بزرگ مسیر اسکوئر، تسلا (Tesla) و مایکرواستراتژی (MicroStrategy) را در سرمایه‌گذاری در بیت کوین دنبال نمی‌کنند. تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) معتقد‌اند که نوسانات بیش از حد ارزهای دیجیتال سبب می‌شود تا بسیاری از شرکت‌ها از سرمایه‌گذاری در بیت کوین خودداری کنند.

اسکوئر درست پیش از انتشار گزارش درآمدی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰، اعلام کرد که ۴,۷۰۹ بیت کوین را با پرداخت ۵۰ ملیلیون دلار خریداری کرده است. با قیمت‌های فعلی ارزش این مقدار بیت کوین ۲۲۴ میلیون دلار است و کل بیت کوین‌های موجود در خزانه‌داری اسکوئر ۳۹۴ میلیون دلار ارزش دارد.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400