شهر بوسان کره‌جنوبی با سرمایه‌گذاری سنگینی قصد دارد تبدیل به هاب جهانی بلاک‌چین شود

بوسان، دومین شهر بزرگ کره جنوبی، با توسعه یک شبکه بلاک‌چین عمومی که می‌تواند به طور یکپارچه با پلتفرم‌های بزرگ بلاک‌چین مانند اتریوم و کاسموس ادغام شود، به طور فعال راه را برای تبدیل شدن به یک هاب بلاک‌چین پیشرفته هموار می‌کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کره‌جنوبی,سرمایه‌گذاری,بلاک‌چین,اتریوم,کاسموس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptointelligence»، بوسان، دومین شهر بزرگ کره جنوبی، با توسعه یک شبکه بلاک‌چین عمومی که می‌تواند به طور یکپارچه با پلتفرم‌های بزرگ بلاک‌چین مانند اتریوم و کاسموس ادغام شود، به طور فعال راه را برای تبدیل شدن به یک هاب بلاک‌چین پیشرفته هموار می‌کند.

هدف جاه طلبانه بوسان ایجاد یک پلتفرم یکپارچه در سطح شهر است که بتواند طیف گسترده‌ای از خدمات مبتنی بر بلاک‌چین را پشتیبانی کند و در نهایت بوسان را به یک شهر بلاک‌چین پر رونق تبدیل کند. برای تأمین مالی این ابتکار متحول کننده، شهر بوسان بودجه قابل توجهی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد وون کره (معادل ۷۵ میلیون دلار) تحت صندوق نوآوری بلاک‌چین (BIF) در نظر گرفته است.

این وجوه عمدتاً از سرمایه‌گذاری‌های مؤسسات مالی عمومی در بوسان تأمین می‌شود، و در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ شرکت خصوصی علاقه زیادی به آن داشته‌اند.

صندوق نوآوری بلاک‌چین (BIF) به عنوان یک صندوق خصوصی اختصاص داده شده به تقویت صنعت بلاک‌چین و تقویت زیرساخت‌های آن، با همکاری قوی بین مؤسسات مالی و عمومی در داخل شهر است.

این توسعه عظیم بلاک‌چین عمومی بخشی از طرح ارتقای ایجاد تبادل دارایی دیجیتال بوسان و برنامه زمان‌بندی آینده است که ماموریت روشنی برای قرار دادن بوسان به عنوان یک شهر پیشرو در بلاک‌چین دارد.

تصمیم برای دنبال کردن این مسیر تا حدی به دلیل چالش‌های پیش روی کسب‌وکارهایی بود که در منطقه عاری از تجارت شهر با آن‌ها کار می‌کردند، زیرا آن‌ها پیمایش چندین شبکه بلاک‌چین برای پروژه‌های مختلف را دشوار می‌دانستند.

از این رو، حرکت به سمت یک شبکه بلاک‌چین عمومی یکپارچه که می‌تواند به طور یکپارچه با همتایان جهانی مانند اتریوم ارتباط برقرار کند، یک انتخاب استراتژیک برای افزایش کارایی و تجربه کاربر بود.

علاوه بر این تلاش‌ها، شهر بوسان به طور فعال در ایجاد استاندارد فناوری چارچوب اعتماد بلاک‌چین تحت نظارت آژانس اینترنت و امنیت کره مشارکت دارد.

این ابتکار به دنبال ارتقای کیفیت خدمات خصوصی و تسهیل قابلیت همکاری بیشتر بین خدمات با ایجاد استانداردهایی در زمینه‌های کلیدی مانند سیستم‌های فنی بلاک‌چین، عملکرد و امنیت است.

این استانداردها همچنین به خدمات عمومی ارائه شده در شهر بوسان تعمیم داده می‌شود و تعهد آن را به فناوری بلاک‌چین بیشتر می‌کند.

با نگاهی به آینده، برنامه توسعه بلندمدت بلاک‌چین شامل ایجاد بورس دارایی دیجیتال بوسان در نیمه اول سال ۲۰۲۴ است.

این بورس نه تنها از دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند، بلکه تجارت اوراق بهادار توکن شده، از جمله کالاهای با ارزش مانند فلزات گرانبها (به عنوان مثال، طلا)، مواد صنعتی (مانند مس)، و منابع انرژی (به عنوان مثال، نفت) را تسهیل می‌کند.

علاوه بر این، دولت رویایی پشت این پروژه‌ها به توکن‌سازی و تجارت حقوق مالکیت معنوی جهانی و حقوق انتشار کربن در آینده می‌پردازد که نشان‌دهنده عزم بوسان برای قرار گرفتن در خط مقدم انقلاب بلاک‌چین است.

لینک کوتاه: B2n.ir/a23330 

مردم السالوادور علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارند
بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی اتریوم منتشر کرد
صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند
فیدلیتی درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم ثبت کرد
کمیسیون بورس درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و آتی اتریوم را به تعویق انداخت

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بانک سوسیته ژنرال,یورو,EIB,بلاک چین خصوصی,اتریوم

بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی اتریوم منتشر کرد

بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ در فرانسه، از انتشار ۱۰میلیون یورو اوراق سبز دیجیتال خود بر روی بلاک‌چین اتریوم خبر داد. این اقدام، پس از عرضه اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) بر روی یک بلاک چین خصوصی، گام دیگری در جهت گسترده فناوری بلاک چین در بخش مالی جهانی است.

خبر - ۷ روز پیش
استرالیا,صندوق‌های بازنشستگی,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال

صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند

استرالیایی‌ها به‌طور فزاینده‌ای به ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای تضمین بازنشستگی مرفه روی می‌آورند، زیرا صندوق‌های بازنشستگی افزایش قابل‌توجه ۴۰۰ درصدی را در تخصیص سرمایه‌شان به ارزهای دیجیتال در طی تنها چهار سال را نشان می‌دهند که از نرخ رشد سهام و اوراق قرضه سنتی پیشی گرفته است.

خبر - ۱ هفته پیش
فیدلیتی,ETF,اتریوم,بلک‌راک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

فیدلیتی درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم ثبت کرد

شرکت مدیریت سرمایه فیدلیتی که پیش‌تر برای راه‌اندازی ETF نقدی بیت کوین درخواست ثبت کرده بود، درخواست جدیدی برای راه‌اندازی یک صندوق بورسی نقدی ویژه اتریوم ثبت کرده است. دو روز پیش هم شرکت بلک‌راک درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرده بود.

خبر - ۳ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC,ETF فیوچرز اتریوم,ETF فیوچرز بیت کوین

کمیسیون بورس درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و آتی اتریوم را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم‌گیری در رابطه با درخواست ETF اسپات بیت کوین شرکت هش دکس (Hashdex) و ETF فیوچرز اتریوم شرکت گری اسکیل (Grayscale) را به تعویق انداخت. هش دکس قصد دارد صندوق ETF فیوچرز بیت کوین خود را به ETF اسپات تبدیل کند.

خبر - ۳ هفته پیش
بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ریپل,قیمت ریپل

بلک‌راک اعلام کرد که برنامه‌ای برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل ندارد

سخن‌گوی بلک‌راک اعلام کرد که این شرکت مدیریت دارایی برنامه‌ای برای عرضه ETF اسپات ریپل ندارد و تصویر منتشرشده از پرونده‌ای جعلی است که نشان می‌دهد این شرکت اولین گام را برای انجام این کار برداشته است. در پی انتشار این خبر، قیمت ریپل برای مدت کوتاهی بیش از ۱۰درصد افزایش یافت، اما بلافاصله به محدود ۰.۶۵ دلاری پیشین خود بازگشت. این اولین‌بار نیست که چنین اخباری در تلاش برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال منتشر می‌شوند.

خبر - ۴ هفته پیش
WhaleAlert,نهنگ‌,بلاک‌چین,متیک,MATIC,پولیگان

نهنگی ۴۵ میلیون دلار ارز دیجیتال متیک را به صرافی کوین‌بیس منتقل کرد

سرویس ردیابی نهنگ‌های ارز دیجیتال یعنی «WhaleAlert» سه تراکنش غیرمعمول را در بلاک‌چین گزارش کرد. در جزئیات بیشتر، یک نهنگ ارز دیجیتال در ابتدا ۱۸ میلیون دلار متیک ارسال کرد، سپس با دو تراکنش بعدی به ارزش ۱۷ و ۱۹ میلیون دلار دیگر، مجموع ۴۵ میلیون دلار ارز دیجیتال بومی پولیگان را به صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس انتقال داد.

خبر - ۴ هفته پیش
کیف پول تلگرام,تلگرام,انجمن بلاک‌چین,هشدار

هشدار انجمن بلاک‌چین: احتمال مسدودی دارایی کاربران ایرانی در کیف پول تلگرام

انجمن بلاک‌چین در جدیدترین هشدار خود از کاربران ایرانی خواسته است مراقب کیف پول تلگرام (Wallet) باشند؛ چرا که خطر شناسایی و بلوکه شدن دارایی‌های دیجیتال ایرانیان در این پلتفرم وجود دارد.

خبر - ۴ هفته پیش
بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

برنامه ETF اسپات اتریوم بلک‌راک پس از ثبت در نزدک تأیید شد

بر اساس « فرم 19b-4» که روز گذشته به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال شده است، برنامه بلک‌راک برای عرضه یک ETF اسپات اتریوم اکنون تأیید شده است. بورس نزدک، « فرم 19b-4» را به نمایندگی از این شرکت مدیریت دارایی ۹تریلیون دلاری برای عرضه یک ETF به نام «آی‌شیرز اتریوم تراست» به قانون‌گزاران اوراق بهادار ارسال کرد. در همین روز، بلک‌راک شرکت آی‌شیرز اتریوم تراست را در ایالات دلاور به ثبت رسانده بود، اولین نشانه مبنی بر اینکه به‌زودی درخواست مجوز ETF اسپات اتریوم خود را ثبت خواهد کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
بایننس,کیف پول غیرامانی,بلاک‌چین,استانبول,کیف پول وب ۳,اپلیکیشن

سوپرایز بایننس مشخص شد؛ عرضه کیف پول غیرامانی

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان در کنفرانس هفته بلاک‌چین ۲۰۲۳ که در شهر استانبول برگزار شد، از راه‌اندازی کیف پول وب ۳ خود خبر داد. به گفته این صرافی، با استفاده از این کیف پول کاربران می‌توانند بدون ریسک گم کردن عبارات بازیابی و فرآیندهای پیچیده نصب کیف پول، در دنیای ارزهای دیجیتال کاوش کنند. این کیف پول در اپلیکیشن بایننس کار می‌کند.

خبر - ۱ ماه پیش