صرافی FTX به‌دنبال فروش ۷۴۴میلیون دلار از دارایی‌های گری‌اسکیل و بیت‌وایز است

بدهکاران صرافی ورشکسته FTX از دادگاه درخواست کردند که به آنها اجازه دهد تا برخی دارایی‌های شاخص صندوق امانی را برای تأمین نقدینگی دلاری مورد نیاز برای پرداخت به طلبکاران در آینده را بفروشند. این دارایی‌های امانی شامل یک ودیعه شرکت بیت‌وایز به ارزش ۵۳میلیون دلار و ۵ ودیعه گری‌اسکیل اینوستمنتس به ارزش ۶۹۱میلیون هستند. این ودیعه‌ها به سرمایه‌گذاران امکان سرمایه‌گذارای در ارزهای دیجیتال بدون مالکیت آن‌ها را فراهم می‌کند. بدهکاران همچنین درخواست کردند که یک مشاور سرمایه‌گذاری باید روند فروش این دارایی‌های امانی را تأیید کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

صرافی,FTX,گری‌اسکیل,بیت‌وایز

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، بر اساس متن این درخواست، هدف از فروش این دارایی‌های امانی آمادگی برای جبران خسارت دلاری طلبکاران در آینده است. همچنین، از آنجایی که بدهکاران (صرافی FTX) ممکن است دارایی‌های خود در این صندوق‌ها را در یک یا چند معامله به یک یا چند خریدار بفروشند، پیروی از روش‌های پیشنهاد شده برای فروش این دارایی‌ها می‌تواند از هزینه‌های اضافی و تاخیرهای ناشی از ارسال درخواست‌های جداگانه برای هر معامله جلوگیری کند.

۶۹۱ میلیون دلار از دارایی‌های مذکور در پنج صندوق تراست ارز دیجیتال گری اسکیل و ۵۳ میلیون دلار آن در یک صندوق تراست تحت مدیریت شرکت بیت وایز نگهداری می‌شود. تراست‌ها نوعی صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که این امکان را برای افراد فراهم می‌کنند تا بدون نیاز به هولد ارزهای دیجیتال به صورت مستقیم، در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

در متن درخواست صرافی FTX آمده است:

«FTX معتقد است اقدامات پیشگیرانه برای کاهش ریسک نوسانات قیمت، به بهترین شکل از ارزش دارایی‌های امانی محافظت می‌کند، بنابراین سرمایه بازگشتی به طلبکاران به حداکثر مقدار خود رسیده و به توزیع عادلانه‌تر وجوه طبق طرح راه‌اندازی مجدد این صرافی منجر می‌شود.»

صرافی FTX علاوه بر استفاده از یک شرکت مشاور سرمایه‌گذاری در پروسه فروش، پیشنهاد داده است یک کمیته قیمت‌گذاری با حضور نمایندگان طلبکاران تشکیل شود. همچنین، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری موظف است قبل از فروش دارایی‌ها، حداقل ۲ پیشنهاد خرید از طرف‌های مختلف دریافت کند.

FTX یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان بود، اما در نوامبر سال گذشته به دنبال انتشار گزارشی که نشان می‌داد مدیران این صرافی از وجوه مشتریان خود سوءاستفاده کرده‌اند، ورشکست شد.

چند روز پیش نیز سم بنکمن فرید (SBF)، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق FTX در هر ۷ اتهام خود مجرم شناخته شد. حکم نهایی در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۴ صادر خواهد شد، اما فعلا پیش‌بینی شده وی ممکن است با حداکثر ۱۱۵ سال زندان مواجه شود. البته کارشناسان حقوقی معتقدند این حکم نهایتا بین ۱۵ تا ۲۰ سال خواهد بود.

لینک کوتاه: B2n.ir/r02812 

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد
جنسیس برای فروش ۱.۶ میلیارد دلار سهام گری‌اسکیل موافقت دادگاه را دریافت کرد
صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

جاستین سان,تتر,دلار,HTX,صرافی

جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، با انتقال قابل توجه ۵۰۰ میلیون دلاری، موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این تراکنش که از «JustLend»، پلتفرمی که سان پشتیبانی می‌کند، سرچشمه می‌گیرد در نهایت به صرافی HTX واریز شد. طبق گزارش منتشر شده ۶۴۲.۰۶ میلیون دلار تتر از یک کیف پول نامشخص به «JustLend» هدایت شد که مشکوک به مرتبط بودن با سان بود که به گمانه‌زنی‌ها در جامعه کریپتو دامن زد.

خبر - ۴ روز پیش
بلک‌راک,بیت کوین,ETF اسپات بیت کوین,گری‌اسکیل,آی‌شیرز بیت کوین تراست

ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بلک‌راک از ۱۰۰هزار بیت کوین فراتر رفت

طبق داده‌های رسمی بلک‌راک، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بیت کوین این شرکت، در روز گذشته به ۱۰۵٬۲۸۰ بیت کوین رسیده است. این به‌معنای رشد بیش از ۳٬۷۰۰درصدی دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق از ۲٬۶۲۱ بیت کوین در زمان عرضه‌اش در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تاکنون است. بدون درنظرگرفتن ETF بیت کوین گری‌اسکیل، آی‌شیرز بیت کوین تراست، اولین صندوق در میان ETFهای جدید اسپات بیت کوین در ایالات متحده است که ارزش دارایی‌های آن در بیست و دومین روز معاملات از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین فراتر رفت.

خبر - ۶ روز پیش
جنسیس,گری‌اسکیل,دادگاه

جنسیس برای فروش ۱.۶ میلیارد دلار سهام گری‌اسکیل موافقت دادگاه را دریافت کرد

قاضی روز چهارشنبه با درخواست جنسیس موافقت و به وام دهنده ورشکسته اجازه داد تا سهام خود از بیت کوین ETF گری اسکیل را بفروشد.

خبر - ۱ هفته پیش
صرافی,کراکن,مجوز,هلند,DNB,VASP

صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

در یک پیشرفت قابل توجه برای صنعت ارزهای دیجیتال، کراکن، یک صرافی معروف ارزهای دیجیتال، توسط بانک مرکزی هلند (DNB) مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را دریافت کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
جنسیس,گری‌اسکیل,دیجیتال کارنسی گروپ

جنسیس به دنبال فروش ۱.۶میلیارد دلار سهام خود در صندوق‌های گری‌اسکیل است

مؤسسه ورشکسته جنسیس که از زیرمجموعه‌های دیجیتال کارنسی گروپ، شرکت مادر گری‌اسکیل است، اخیراً از دادگاه اجازه فروش سهام خود در صندوق‌های ارز دیجیتال گری‌اسکیل را درخواست کرده است. ارزش دارایی‌های جنسیس در این صندوق‌ها به ۱.۶میلیارد دلار می‌رسد. ETF اسپات بیت کوین گری‌اسکیل و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتریوم و اتریوم کلاسیک نیز جزو این محصولات هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
صرافی,FTX,سم بنکمن فرید

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX در حال آماده شدن برای فروش مهم‌ترین دارایی غیرنقد باقی مانده خود است و می‌خواهد ۸ درصد از سهام استارتاپ ارزشمند هوش مصنوعی آنتروپیک که در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری را در آن کرده بود، به فروش برساند.

خبر - ۲ هفته پیش