صرافی FTX تاکنون ۷میلیارد دلار از دارایی‌های خود را بازیابی کرده است

جان ری، مدیرعامل صرافی FTX با انتشار دومین گزارش از بدهکاران این صرافی اعلام کرد که FTX تاکنون حدود ۷میلیارد دلار از دارایی نقدی خود را بازیابی کرده است و تلاش برای افزایش این وجوه ادامه دارد. در حال حاضر، بدهکاران FTX، ارزش دارایی‌های اختلاص‌شده مشتریان را حدود ۸.۷میلیارد دلار برآورد می‌کنند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

صرافی,FTX,جان جی ری,سم بنکمن فرید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، جان جی ری (John Ray)، مدیرعامل فعلی صرافی FTX، در ۲۶ ژوئن (۵ تیر) و در دومین گزارش موقت بدهکاران این صرافی اعلام کرد که تاکنون حدود ۷ میلیارد دلار دارایی نقدی این صرافی را ردیابی و بدهکاران آن را شناسایی کرده است و جست‌وجو برای بقیه دارایی‌ها (حدود ۲ میلیارد دلار) ادامه دارد.

بدهکاران پرونده FTX میزان دارایی‌های مشتریان را حدود ۸.۷ میلیارد دلار تخمین زده‌اند. بیشتر این پول (حدود ۶.۴ میلیارد دلار) در قالب فیات و استیبل کوین قرار داشته که FTX در حسابداری خود تفاوتی بین آن‌ها قائل نشده است.

در این گزارش آمده است که سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق FTX اقدامات غیرقانونی خود را با کمک وکیل ارشد گروه FTX (که فردی ناشناس است)، پنهان کرده است. در این گزارش آمده است:

«علی‌رغم تلاش گسترده متخصصان برای ردیابی و بازیابی دارایی‌ها و تجزیه‌وتحلیل بلاکچین‌ها، ردیابی دارایی‌های قابل‌توجه بدهکاران یا تمایز بین دارایی‌های FTX و سپرده‌های مشتریانش بسیار چالش‌برانگیز است.»

وسعت پیچیدگی حساب‌های FTX و وجوه شناسایی‌شده در تصویر زیر نشان داده شده است. بر اساس این گزارش، بعد از اینکه برخی از بانک‌ها فعالیت شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research) را در سال ۲۰۲۰ زیر سوال بردند، کارمندان FTX به بانک‌ها در مورد استفاده از حساب‌های این شرکت و تراکنش‌های مشتریان FTX دروغ گفتند.

این گزارش می‌گوید که داده‌های مربوط به وجوه مذکور، به‌درستی به بانک‌ها و سایر سازمان‌ها ارائه نشده است. گزارش مذکور بارها به دخالت وکیل ارشد و ناشناس FTX اشاره و اعلام کرده که حتی یکی از وکلای این شرکت به‌دلیل اعتراض به اقدامات موجود اخراج شده است. در این گزارش آمده که از وجوه برداشته‌شده برای کمک‌های سیاسی، سرمایه‌گذاری‌های مختلف و دارایی‌هایی مثل مانند املاک و مستغلات لوکس استفاده شده است.

این گزارش ادعا کرده که FTX نهاد جدیدی به نام «North Dimension Inc» را ایجاد کرده بود که به دروغ به‌عنوان یک شرکت تجارت ارز دیجیتال با ۲,۰۰۰ پیمانکار و میانگین حجم معاملات ماهانه ۱۰ میلیون دلار فعالیت می‌کرده است. در این گزارش آمده است که در واقع این یک شرکت، زیرمجموعه‌ای از FTX بود که برای دریافت سپرده‌های مشتریان و برداشت‌های مالی آن استفاده می‌شد.

در این گزارش سعی شده است وجوه ترکیب‌شده و سوءاستفاده‌شده مشتریان FTX از طریق بررسی حساب‌های مدیران ارشد FTX، یعنی مثل سم بنکمن فرید، گری وانگ (Gary Wang) و نیشاد سینگ (Nishad Singh) و همچنین کارولین الیسون (Caroline Ellison)، مدیرعامل آلامدا ریسرچ، ردیابی شود.

این گزارش وجوه مذکور را بین ۸.۹ تا ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده که تا حدودی بیشتر از تخمین بدهکاران FTX است. کارولین الیسون در یادداشت‌های خصوصی خود در سال ۲۰۲۲ تخمین زده بود که FTX به تنهایی بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار کسری دارد.

لینک کوتاه: b2n.ir/q50949 

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد
صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد
صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است
بایننس,اینسکریپشن,صرافی,توکن‌های غیرمثلی

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

جاستین سان,تتر,دلار,HTX,صرافی

جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، با انتقال قابل توجه ۵۰۰ میلیون دلاری، موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این تراکنش که از «JustLend»، پلتفرمی که سان پشتیبانی می‌کند، سرچشمه می‌گیرد در نهایت به صرافی HTX واریز شد. طبق گزارش منتشر شده ۶۴۲.۰۶ میلیون دلار تتر از یک کیف پول نامشخص به «JustLend» هدایت شد که مشکوک به مرتبط بودن با سان بود که به گمانه‌زنی‌ها در جامعه کریپتو دامن زد.

خبر - ۲ ماه پیش
صرافی,کراکن,مجوز,هلند,DNB,VASP

صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

در یک پیشرفت قابل توجه برای صنعت ارزهای دیجیتال، کراکن، یک صرافی معروف ارزهای دیجیتال، توسط بانک مرکزی هلند (DNB) مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را دریافت کرد.

خبر - ۲ ماه پیش
صرافی,FTX,سم بنکمن فرید

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX در حال آماده شدن برای فروش مهم‌ترین دارایی غیرنقد باقی مانده خود است و می‌خواهد ۸ درصد از سهام استارتاپ ارزشمند هوش مصنوعی آنتروپیک که در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری را در آن کرده بود، به فروش برساند.

خبر - ۲ ماه پیش
صرافی,سهم بازار,بایننس,حجم معاملات,اوکی‌ایکس,بای‌بیت,آپ‌بیت

سهم بازار صرافی بایننس در پایان سال ۲۰۲۳ با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو بوده است

آخرین گزارش «TokenInsight» نشان می‌دهد که سال ۲۰۲۳ شاهد تغییراتی در سهم بازار و حجم معاملات در میان صرافی‌های برتر بوده است. سال ۲۰۲۳ شاهد کاهش سهم بازار بایننس از ۵۴.۲ درصد به ۴۸.۷ درصد بوده در حالی که اوکی‌ایکس و بای‌بیت به ترتیب ۴.۳ درصد و ۲.۲ درصد افزایش یافته‌اند. بایننس، آپ‌بیت و اوکی‌ایکس سه جایگاه برتر در کل حجم معاملات سالانه را به خود اختصاص داده‌اند.

خبر - ۳ ماه پیش
صرافی,HTX,هکر,هک,جاستین سان,ترون

صرافی HTX مورد حمله هکرها قرار گرفت و مدتی از دسترس خارج شد

هکرها صبح روز جمعه یک حمله دی‌داس به صرافی ارز دیجیتال HTX کردند که باعث قطعی سیستم شد. حمله دی‌داس با هدف پر کردن ترافیک وب سایت مورد نظر برای غلبه بر زیرساخت سایت است. جاستین سان، بنیان‌گذار ترون صبح روز جمعه هک را اعلام کرد. سان خاطرنشان کرد که خدمات بازیابی شده‌اند و تمام سرمایه‌های کاربران امن است.

خبر - ۳ ماه پیش
مونرو,زی‌کش,هورایزن,صرافی,بایننس,فیرو

مونرو، زی‌کش و هورایزن در خطر حذف از بایننس

صرافی بایننس یک «برچسب نظارتی» را به فهرستی از ارزهای دیجیتال، ازجمله ‌پرایوسی کوین‌های مونرو، زی‌کش، هورایزن و فیرو اضافه کرده است. بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که توکن‌های دارای برچسب نظارتی، «نوسان‌ها و ریسک‌های قابل‌توجهی در مقایسه با سایر توکن‌های فهرست‌شده نشان می‌دهند» و «در خطر رعایت‌نکردن معیارهای ما» و حذف از این صرافی قرار دارند.

خبر - ۳ ماه پیش