ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری وسترن یونیون و مانی‌گرام در صورت استفاده گسترده السالوادوری‌ها از بیت کوین

جمهوری السالوادور این هفته خبرهای بسیاری را به خود اختصاص داد زیرا این کشور روز سه شنبه بیت کوین را به عنوان پول قانونی خریداری کرد و اولین دولت ملی شناخته شد که بیت کوین را به صورت قانونی خریداری کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

السالوادور,پذیرش بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com» گزارش اخیر نشان می‌دهد که در صورت استفاده بیشتر از کیف پول چیوو، ارائه دهندگان حواله مانند مانی‌گرام (Moneygram) و وسترن یونیون (Western Union) می‌توانند سالانه تا ۴۰۰ میلیون دلار ضرر کنند. علاوه بر این، تیم برنرز لی (Tim Berners-Lee)، خالق شبکه جهانی وب، نظر خود را در مورد این‌که چرا بوکله، رئیس جمهور سالوادور، قانون مناقصه بیت کوین را در کنفرانس بیت کوین میامی اعلام کرد، نوشته است.

از زمانی که السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی در ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) تصویب کرد، این کشور همچنان محل بحث است. علاوه بر این، همانطور که گزارش شد، این کشور خرید مقادیر زیادی بیت کوین را قبل از اجرای قانونی آغاز کرد. روز بعد، در جریان شکست بازار بیت کوین، نایب بوکله، رئیس سالوادور گفت که السالوادور در کف قیمتی به وجود آمده بیت کوین را خریداری کرد.

با این حال، روز بعد امکان بارگیری کیف پول چیوو (Chivo) آسان تر شد و بوکله گفت که تعمیر و نگهداری کیف پول به پایان رسیده است. یک گزارش اخیر که توسط سی‌ان‌بی‌سی منتشر شده است توضیح می‌دهد که اگر کیف پول چیوو به طور گسترده پذیرفته شود و مشتریان حواله را از موسسات مالی حذف کند، این شرکت‌ها می‌توانند میلیون ها نفر را از دست بدهند.

سی‌ان‌بی‌سی در ادامه گزارش می‌دهد که اگر مردم بیت کوین را در مقیاس بالا استفاده کنند، این احتمال وجود دارد که وسترن یونیون و مانی‌گرام ۴۰۰ میلیون دلار در سال از طریق کمیسیون حواله‌ها از دست بدهند. در السالوادور، حواله ها ۵۰درصد از کل درآمد یک شهروند را تشکیل می‌دهند و نزدیک به یک چهارم تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهند. گزارش‌گر سی‌ان‌بی‌سی تاکید می‌کند که تقریباً ۷۰درصد از جمعیت السالوادور حواله دریافت می‌کنند. این گزارش‌گر با وسترن یونیون تماس گرفت و از شرکت پرسید که آیا نگران این انتقال احتمالی نیست؟ او نوشت:

«وسترن یونیون به درخواست سی‌ان‌بی‌سی برای اظهار نظر در مورد این‌که آیا شرکت نگران این است که چگونه این امر می‌تواند بر تجارت تأثیر بگذارد و آیا برنامه‌ای برای تغییر ساختار هزینه برای تعدیل رقابت وجود دارد، پاسخی نداد.»

تیم برنرز-لی مخترع شبکه جهانی وب درباره تصویب بیت کوین در السالوادور می‌نویسد: علاوه بر گزارش‌ها از صدمه‌ای که به شرکت‌های حواله از کیف پول چیوو می‌رسد، افراد زیادی دو سنت خود را در مورد موضوع پذیرش بیت کوین در السالوادور اختصاص داده‌اند. روز چهارشنبه پیرامون همین موضوع آسان بیت کوین گزارشی از احساسات افشاگر معروف ادوارد اسنودن (Edward Snowden) را تحت پوشش قرار داد، زیرا او گفت کشورهای دیگر، اکنون تحت فشارند تا بیت کوین را مانند السالوادور خریداری کنند. علاوه بر این، تیم برنرز لی، خالق شبکه جهانی و ، در مورد استقبال بیت کوین از السالوادور نیز نوشته است.

برنرز لی که به عنوان یکی از اولین گزارشگران در زمینه بیت کوین، شناخته شده است. در جدیدترین مقاله خود که منتشر شده است، به این موضوع می‌پردازد که چرا فکر می‌کند رئیس جمهور بوکله قانون جدید را در کنفرانس بیت کوین میامی اعلام کرده است. برنرز لی به صورت انتقادی توضیح می‌دهد و می‌گوید: «مشخص نیست که آیا مجبور کردن تجار به استفاده از بیت کوین در واقع به افرادی که فاقد خدمات بانکی هستند کمک می‌کند یا خیر. بیت کوین نیاز به دسترسی به اینترنت دارد که در بسیاری از نقاط السالوادور این مسئله لکه‌دار است. مخترع شبکه جهانی وب تأکید کرد که بیت کوین ممکن است برای استفاده روزمره بسیار پیچیده و دست و پا گیر باشد.»

برنرز لی بیان کرد که چگونه جک مالرز (Jack Mallers)، مدیرعامل استرایک (Strike)، این خبر را در یک کنفرانس در یک سخنرانی احساسی و توهین آمیز فاش کرد. برنرز لی اظهار داشت که این اطلاعیه در مکانی غیر متعارف اعلام شده است و وی تاکید کرد که سخنرانی خود بوکله در مورد این‌که بیت کوین چگونه به السالوادور کمک می‌کند، مبهم بود. خالق وب جهانی در مورد چگونگی تصمیم بوکله تا اعلامیه تصویب بیت کوین توسط او گفت:

«این نشان می‌دهد که بوکله تصمیم گرفت به‌جای صحبت با مخاطبان داخلی، این ابتکار را به زبان انگلیسی در کنفرانس بیت کوین در ایالات متحده اعلام کند. به نظر می‌رسد یکی از اهداف وی این است که بیت کوین در سراسر جهان، که برخی از آن‌ها بسیار ثروتمند هستند، از السالوادور دیدن کرده و در آنجا کسب و کار راه‌اندازی کنند.»

برنرز لی در ادامه گفت که این احتمال وجود دارد که با تبدیل شدن به صلاحیت‌دارترین حوزه قضایی بیت کوین در جهان، تنها به استراتژی توسعه گردشگری و توسعه کسب و کار منجر شود. اما متخصص کامپیوتر انگلیسی به انتقاد از این مفهوم ادامه داد و خاطرنشان کرد که آزمایش بوکله می‌تواند به سالوادورایی‌ها آسیب برساند. برنرز لی نوشت: در همان زمان، می‌توانید ببینید چرا این امر ممکن است برخی از سالوادورها را به اشتباه بیاندازد. آزمایش بوکله هزینه‌های واقعی را برای مغازه‌داران کوچکی که ممکن است در تجارت گردشگری فعالیت نکنند و هرگز تجارت قابل توجهی را در بیت کوین مشاهده نکنند تحمیل می‌کند.

لینک کوتاه:b2n.ir/x79890 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

بیت کوین,بازار صعودی,ATH

بیت کوین بالاترین قیمت هفتگی خود را ثبت کرد

قیمت بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کرده و کندل هفتگی خود را بالای عدد ۶۲٬۰۰۰ دلار بست.

خبر - دیروز
السالوادور,بیت کوین,قانون گذاری,استخراج

رئیس جمهور السالوادور در توییترش استیو هانکه را به تمسخر گرفت

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور در توییترش به تمسخر استیو هانکه، اقتصاددان برجسته‌ای که مخالف بیت کوین و سیاست دولت السالوادور در این زمینه است، پرداخت. هانکه در روز ۲۳ سپتامبر و زمانی که بیت کوین در تلاش برای حفظ سطح ۴۰,۰۰۰ دلاری بود، در توییتی نوشت که تصمیم بوکله برای خرید ۱۵۰ بیت کوین اضافه، شرط بندی روی اسب بازنده است. امروز بوکله در شرایطی که ارز دیجیتال برتر بازار ۵۵ درصد از آن زمان رشد کرده، در صفحه‌اش این توییت را از صفحه هانکه باز نشر کرد و نوشت: «شما داشتید این‌ها را می‌گفتید؟»

خبر - ۲ روز پیش
السالوادور,پذیرش بیت کوین

معاون رئیس جمهور السالوادور: کشورهای دیگر از الگوی پذیرش بیت کوین در السالوادور پیروی خواهند کرد

بر اساس گزارش رسانه محلی دیاریو لا هوئلا، فلیکس اولوا، معاون رئیس جمهور السالوادور، اخیراً پیش بینی کرده است که سایر کشورها از الگوی پذیرش بیت کوین در کشورش پیروی خواهند کرد.

خبر - ۲ روز پیش