طبق تحلیل ماتریکس‌پورت بیت‌کوین می‌تواند تا پایان ۲۰۲۴ به ۱۲۵ هزار دلار برسد

ماتریکس‌پورت، یک شرکت برجسته خدمات مالی ارز دیجیتال، گزارشی را منتشر کرد که تجزیه و تحلیل عمیقی از پایداری بازار صعودی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ ارائه می‌دهد. این گزارش چشم انداز صعودی را ارائه می‌دهد و اهداف قیمتی بلندپروازانه‌ای را برای بیت کوین تعیین می‌کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ماتریکس‌پورت,بیت‌کوین,بازار گاوی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoglobe»، ماتریکس‌پورت، یک شرکت برجسته خدمات مالی ارزهای دیجیتال، گزارشی را در ۲۹ نوامبر (۸ آذر) ۲۰۲۳ منتشر کرد که تجزیه و تحلیل عمیقی از پایداری بازار صعودی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ ارائه می‌کند. این گزارش چشم‌اندازی صعودی را ارائه می‌کند، اهداف قیمتی بلندپروازانه‌ای را برای بیت‌کوین تعیین می‌کند و به بررسی موضوعات مختلف می‌پردازد. عواملی که می‌تواند بر مسیر حرکت آن تأثیر بگذارد.

ماتریکس‌پورت مجدداً موضع صعودی خود را در مورد بیت کوین تأیید کرده است و قیمت آن را تا اواسط ۲۰۲۴ ۶۳,۱۴۰ دلار و تا پایان سال ۱۲۵,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده است. این پیش‌بینی‌ها بر اساس تجزیه و تحلیل جامع عملکرد تاریخی بیت کوین، روندهای فعلی بازار و عوامل کلان اقتصادی گسترده‌تر است.

این گزارش با بررسی پیامدهای ژئوپلیتیکی، پولی و اقتصاد کلان، پنجمین بازار صعودی بیت کوین را در حال انجام است. این الگوی مشابهی بین چرخه‌های گذشته و فعلی بازار ترسیم می‌کند و ادامه روند بازار صعودی را نشان می‌دهد.

تجزیه و تحلیل ماتریکس‌پورت ماهیت چرخه‌ای حرکات بازار بیت کوین را برجسته می‌کند. آن‌ها می‌گویند که بازار نزولی سال ۲۰۱۴ که شاهد کاهش ۵۸ درصدی بود، با سه سال بازار صعودی همراه شد.

به طور مشابه، آن‌ها اشاره می‌کنند که بازار نزولی ۲۰۱۸، با ۷۲ درصد افت، قبل از یک دوره صعودی سه ساله دیگر بود. به دنبال بازار نزولی سال ۲۰۲۲ که ۶۵ درصد کاهش را تجربه کرد، ماتریکسپورت پیشنهاد می‌کند که بازار صعودی سه ساله مشابهی در حال انجام است، با سال ۲۰۲۳ که اولین سال آن است و پیش بینی می‌شود ۱۲۳ درصد افزایش یابد.

این گزارش همچنین تاثیر رویدادهای هاوینگ بیت کوین را بر قیمت آن بررسی می‌کند و این واقعیت را برجسته می‌کند که این رویدادها برای بیت کوین صعودی بوده است، با افزایش قیمت قابل توجهی که در سال‌های ۲۰۱۲ (+۱۸۶ درصد)، ۲۰۱۶ (+۱۲۶درصد) و ۲۰۲۰ (+۲۹۷ درصد) مشاهده شد. این گزارش همچنین اشاره می‌کنند که تمایل ماینرها به احتکار بیت کوین قبل از هر هاوینگ از لحاظ تاریخی منجر به افزایش قیمت حدود ۲۰۰ درصد شده است که از پیش‌بینی رسیدن بیت کوین به ۱۲۵,۰۰۰ دلار حمایت می‌کند.

مدل تورمی ماتریکسپورت، ادامه روند قوی برای ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی می‌کند. این گزارش کاهش دیگری در تورم را پیش‌بینی می‌کند که باعث می‌شود فدرال رزرو احتمالاً کاهش نرخ بهره را آغاز کند. به گفته ماتریکسپورت، انتظار می‌رود این شرایط کلان اقتصادی، همراه با جریان‌های متقابل ژئوپلیتیکی، دوز مناسبی از حمایت پولی را فراهم کند و بیت‌کوین را در سال ۲۰۲۴ به بالاترین حد خود برساند.

ماه گذشته، مارکوس تیلن، که تحقیقات و استراتژی را در ماتریکس‌پورت هدایت می‌کند، پیشنهاد کرد که عملکرد بیت کوین در طول سال می‌تواند یک شاخص کلیدی برای موقعیت آن در پایان سال باشد.

اومکار گودبول (Omkar Godbole) که نویسنده کوین‌دسک (CoinDesk) است، گزارش داد که تیلن به الگویی در عملکرد تاریخی بیت کوین اشاره کرده است. به طور خاص، زمانی که بیت کوین افزایش حداقل ۱۰۰ درصدی را در طول یک سال تجربه می‌کند، معمولاً ۷۱ درصد یا پنج مورد از هفت احتمال افزایش بیشتر تا پایان سال را دارد که اغلب به طور متوسط ۶۵ درصد افزایش می‌یابد.

در ۳۱ اکتبر (۹ آبان)، CNBC پیش‌بینی برنشتاین را پوشش داد که در آن ارزش بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵۰,۰۰۰ دلار برسد. این پیش‌بینی منوط به تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک ETF بیت کوین تا اوایل سال ۲۰۲۴ است، سناریویی که برنشتاین به طور فزاینده‌ای مشکل می‌داند.

چشم انداز خوش‌بینانه برنشتاین حاکی از افزایش بالقوه ۲۸۰ درصدی قیمت فعلی بیت کوین در حدود ۳۹۵۰۰ دلار و افزایش ۱۲۳ درصدی نسبت به اوج بیش از ۶۷,۰۰۰ دلاری آن در نوامبر ۲۰۲۱ است. این شرکت معتقد است که تأیید SEC برای ETF بیت کوین می‌تواند تا ۱۰ درصد منجر شود. عرضه در گردش بیت کوین در ETF ها گنجانده شده است. این یک مسیر سرمایه‌گذاری مستقیم‌تری را در مقایسه با بیت کوین تراست «Grayscale» ارائه می‌دهد که در حال حاضر حدود ۳ درصد از بیت کوین را در گردش دارد.

گوتام چوگانی از برنشتاین بر اهمیت زمان تایید ETF بیت کوین تاکید کرد. او رویکرد خنثی به بیت کوین را توصیه می‌کند و آن را کالایی مناسب برای گنجاندن ETF می‌داند. نظرات او بخشی از یک تحلیل گسترده‌تر بود که شامل شروع بررسی شرکت‌های مختلف استخراج بیت کوین نیز می‌شد.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل رویداد آینده هاوینگ بیت کوین در آوریل ۲۰۲۴ را در نظر می‌گیرد که طبق پروتکل بیت کوین، پاداش استخراج را به نصف کاهش می‌دهد. چوگانی انتظار دارد که این رویداد عملیات استخراج کمتر کارآمد را حذف کند و به نفع کاربران قدرتمندتر در بازار باشد.

لینک کوتاه: B2n.ir/h54119 

 

پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا
طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند
مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید
مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند
۲ میلیارد دلار بیت‌کوین بعد از گذشت ۴ سال جابه‌جا شدند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بیت‌کوین,نهنگ

طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند

ارزش بیت کوین افزایش سریعی داشته و برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰۰۰ دلار رسیده است. دارندگان بزرگ بیت کوین که به نام نهنگ‌ها شناخته می‌شوند، دارایی‌های بیت کوین خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده‌اند و تنها در ده روز بیش از ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به سرمایه انباشته خود اضافه کرده‌اند.

خبر - ۵ روز پیش
بیت‌کوین,بلک‌راک,BTC,صندوق قابل معامله در بورس

مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید

تایتان مالی بلک راک به تازگی ۵۱۸ میلیون دلار اضافی در بیت کوین (BTC) سرمایه‌گذاری کرده است. بر اساس گزارش «Lookonchain» ، بلک راک روز چهارشنبه ۱۰۰۰۳ بیت کوین را به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) خود اضافه کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
بلک‌راک,بیت‌کوین,سرمایه‌گذاری

مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند

ریک ریدر، مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید این شرکت ممکن است به دنبال افزایش ذخایر بیت‌کوین خود باشد.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت‌کوین,BTC,بازار سهام ایالات متحده,آرخام

۲ میلیارد دلار بیت‌کوین بعد از گذشت ۴ سال جابه‌جا شدند

موسسه آماری آرخام حرکت ۲ میلیارد دلاری بیت کوین راکد را گزارش کرده، این اولین بار است که این سکه‌ها از سال ۲۰۱۹ حرکت می‌کنند. ۲ میلیارد دلار بیت کوین غیرفعال درست قبل از باز شدن بازار سهام ایالات متحده امروز در چندین آدرس مرتبط حرکت کرد. این بیت‌کوین‌ها یک بار در سال ۲۰۱۹ جابجا شده بود و قبل از آن از سال ۲۰۱۳ غیرفعال بود. از نظر تاریخی، این بیت کوین‌ها همه در زمان‌ها و تاریخ‌های مشابهی حرکت کرده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
رابرت کیوساکی,ابرتورم,ایالات‌متحده,سرمایه‌گذاری,بیت‌کوین

رابرت کیوساکی می‌گوید ابرتورم ایالات‌متحده در راه است

رابرت کیوساکی باری دیگر در رسانه‌های اجتماعی از سرمایه‌گذاری بیت‌کوین حمایت و نگرانی خود را در مورد افزایش بدهی ملی ایالات متحده ابراز کرد. کیوساکی، که بیشتر به خاطر کتابش با عنوان «پدر پولدار، پدر فقیر» شناخته می‌شود، مردم را به خرید بیشتر بیت‌کوین تشویق کرد. دعوت دوباره کیوساکی برای اقدام در پاسخ به افزایش نگران‌کننده بدهی ملی ایالات متحده در پنج ماه گذشته است.

خبر - ۱ ماه پیش
بیت‌کوین,ایالات‌متحده,هکر,Bitfinex

ارزش دارایی بیت‌کوین ایالات‌متحده به ۸.۳ میلیارد دلار رسید

طبق گزارش اخیر طی دو سال گذشته، مقامات ایالات متحده ۲۰۷,۱۸۹ بیت کوین را از طریق عملیات‌های مرتبط با جاده ابریشم، هکر جیمی ژونگ و هکرهای «Bitfinex» توقیف کرده‌اند. در حال حاضر ارزش مجموع دارایی‌های بیت‌کوین آمریکا حدود ۸.۳ میلیارد دلار است که نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات احتمالی بر بازار در صورت فروش این دارایی‌ها ایجاد کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
آرتور هیز,تورم,BitMEX,بیت‌کوین,استیبل‌کوین,ایالات متحده

آرتور هیز می‌گوید بانک‌های بزرگ ایالات متحده تهدیدی برای صادرکنندگان استیبل‌کوین هستند

آرتور هیز، یکی از بنیان‌گذاران «BitMEX»، در مصاحبه اخیر با لورا شین، روزنامه‌نگار مشهور ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که هجوم بانک‌های بزرگی مانند جی‌پی مورگان به بازار استیبل کوین می‌تواند منجر به مرگ زودهنگام صادرکنندگان متمرکز استیبل کوین باشد.

خبر - ۱ ماه پیش
رویترز,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,ETF بیت‌کوین

رویترز گزارش می‌دهد که کمیسیون بورس آمریکا ممکن است پیش از مهلت ۲۰ دی‌ماه وضعیت درخواست‌های ETF را مشخص کند

طبق گزارشی در رویترز، احتمالا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیش از موعد ۲۰ دی‌ماه به ۱۴ مدیر دارایی که برای صدور ETF بیت‌کوین رقابت می‌کنند، اطلاع دهد که درخواست‌‌های آن‌ها چه وضعیتی دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
گلس‌نود,بیت‌کوین,BTC,Glassnode,قیمت تحقق‌یافته

قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین از ۳۵٬۰۰۰ دلار گذشت

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین به‌تازگی از مرز ۳۵٬۰۰۰ دلار فراتر رفته است. این قیمت آخرین بار در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹)، زمانی که بیت کوین در محدوده ۴۹٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد، به این سطح رسیده بود. اکنون، علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین در حدود ۴۳٬۰۰۰ دلار است، قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت در همان سطح باقی مانده است.

خبر - ۱ ماه پیش