طرح سناتورهای آمریکا برای مقابله با تأمین مالی تروریسم در فضای ارزهای دیجیتال

گروه متشکل از هر دو حزب سیاسی فعال در سنای آمریکا، اخیراً طرحی تحت‌عنوان «قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم» ارائه کرده‌اند که برنامه‌های آن در جهت گسترش تحریم‌های ایالات متحده با هدف پوشش نهادهایی است که با استفاده از ارزهای دیجیتال یا فیات از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

آمریکا,ارزهای دیجیتال,سنای آمریکا,قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم,ایالات متحده

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، یک گروه دو حزبی از قانون‌گذاران در سنای ایالات متحده قانونی را با هدف مقابله با نقش ارزهای دیجیتال در تأمین مالی تروریسم، با اشاره صریح به حمله ۷ اکتبر (۱۵ مهر) توسط حماس به اسرائیل، ارائه کردند.

در اطلاعیه‌ای در ۷ دسامبر (۱۶ آذر)، سناتورهای میت رامنی، مارک وارنر، مایک راندز و جک رید گفتند که قانون پیشگیری از تامین مالی تروریسم را معرفی کرده‌اند. این لایحه تحریم‌های ایالات متحده را گسترش می‌دهد تا احزاب حمایت‌کننده از سازمان‌های تروریستی را با ارزهای دیجیتال یا فیات شامل شود. به گفته سناتور رامنی، این قانون به وزارت خزانه داری ایالات متحده اجازه می‌دهد تا پس از حملات ۷ اکتبر و همچنین اقدامات گروه تروریستی حزب الله، «تهدیدهای نوظهور مربوط به دارایی‌های دیجیتال» را دنبال کند.

سناتور راندز گفت:

«بسیار مهم است که وزارت خزانه‌داری ابزارهای لازم برای مبارزه با تروریسم را برای مبارزه با تهدیدات مدرن در اختیار داشته باشد. «قانون پیشگیری از تأمین مالی تروریسم با تحریم مؤسسات مالی خارجی و شرکت‌های دارایی دیجیتال خارجی که به آن‌ها در ارتکاب این اعمال شنیع کمک می‌کنند، گام‌های عقلانی را برای ریشه‌کن کردن تروریسم برمی‌دارد».

این لایحه ۱۰ صفحه‌ای شامل مقرراتی بود که به خزانه‌داری ایالات متحده اجازه می‌داد تراکنش با یک «تسهیل کننده تراکنش دارایی دیجیتال خارجی» را که به عنوان یک نهاد تحریم شده فهرست شده است، ممنوع کند. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری یک اپراتور ارزدیجیتالی مستقر در غزه را در ۱۸ اکتبر تحریم کرد و اتباع کره شمالی را به دلیل استفاده از میکسرهای ارزهای دیجیتال برای پولشویی به لیست خود اضافه کرد.

لایحه پیشنهادی سناتورها در حالی مطرح شد که بسیاری از قانون‌گذاران ایالات متحده درباره نقش ادعایی ارزهای دیجیتال در تأمین مالی گروه‌های تروریستی صحبت کرده‌اند. در ماه اکتبر (مهر)، تقریباً یک هفته پس از حمله حماس به اسرائیل، سناتور الیزابت وارن و بیش از ۱۰۰ قانون‌گذار نامه‌ای را امضا کردند که در آن خواستار اقدامی برای «کاهش معنی‌دار فعالیت‌های رمزنگاری غیرقانونی» مورد استفاده برای تامین مالی چنین سازمان‌هایی شدند.

وارن در جلسه استماع ۶ دسامبر ادعا کرد که کره شمالی تقریباً نیمی از برنامه موشکی خود را با استفاده از «درآمد حاصل از جنایات ارزدیجیتالی» تامین مالی کرده است. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین «Elliptic» در ماه اکتبر گزارش داد که «هیچ مدرکی» وجود ندارد که حماس حجم قابل توجهی از کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال را برای تامین مالی حملات خود دریافت کرده باشد.

لینک کوتاه:

براساس تصمیم دادگاه، بنیان‌گذار ترا به ایالات متحده مسترد می‌شود
کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
وب‌سایت گروه باج افزار لاک‌بیت در عملیاتی بین‌المللی از دسترس خارج شد
بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است
پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کوین‌بیس,آمریکا,صرافی,قانون‌گذاری,برایان آرمسترانگ

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند

صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس مبلغ سخاوتمندانه‌ای به مبلغ ۳.۶ میلیون پوند به برینک، یک سازمان غیرانتفاعی که از توسعه دهندگانی که در بلاک چین بیت کوین کمک می‌کنند، اعطا کرده است. برینک از برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین‌بیس و تیم صرافی به دلیل مشارکت آن‌ها در «تلاش‌های تامین مالی برای توسعه بیت‌کوین» قدردانی کرد.

خبر - ۳ روز پیش
لاک‌بیت,باج افزار,آژانس ملی جرائم بریتانیا,NCA,اف‌بی‌آی آمریکا

وب‌سایت گروه باج افزار لاک‌بیت در عملیاتی بین‌المللی از دسترس خارج شد

وب‌سایت اپراتور اصلی باج افزار (Ransomware) ارزهای دیجیتال لاک‌بیت (LockBit) در عملیاتی بین‌المللی از دسترس خارج شده است. این عملیات با مشارکت آژانس ملی جرائم بریتانیا (NCA) و اف‌بی‌آی آمریکا (FBI)، یوروپل (Europol) انجام شده است و ضمن از دسترس خارج کردن وب‌سایت لاک‌بیت، در صفحه اصلی آن بیانیه مبنی بر تحت کنترل قرار گرفتن آن توسط مجریان قانون منتشر شده است.

خبر - ۳ روز پیش
بریتانیا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,استیبل کوین‌

بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است

دولت بریتانیا در نظر دارد تا قانون‌گذاران را مجاب کند تا تصویب قوانین جدیدی برای استیبل کوین‌ها و استکینگ (Staking) مصوب کنند. به گزارش بلومبرگ، بیم افولامی، مسئول اقتصادی خزانه‌داری بریتانیا بر تعهد دولت به فشار جدی برای تسریع قانون‌گذاری در مورد استیبل کوین‌ها و سهام‌گذاری دارایی‌های ارزهای دیجیتال تأکید کرد. افولامی ضمن تأکید بر فوریت این موضوع، اظهار داشت که موضع دولت در این زمینه، حرکت به سمت وضع مقررات در ۶ ماه آینده است.

خبر - ۳ روز پیش
پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا

پیتر شیف می‌گوید طلا قطعا صعودی است و ETFهای بیت‌کوین نیز با وضعیت کنونی برای برخی جذاب شده‌اند

پیتر شیف، تحلیلگر مالی مشهور و منتقد سرسخت سیاست‌های اقتصادی، در صحبت‌های اخیر خود به بازار طلا و ETF‌های بیت‌کوین پرداخت.شیف نسبت به نرخ تورم آمریکا که فراتر از حد انتظار بوده است، ابراز نگرانی شدید کرد و برخلاف تصور امیدوارکننده مبنی بر اینکه تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو کاهش می‌یابد، استدلال می‌کند که شاخص‌های واقعی اقتصادی به افزایش مجدد فشارهای تورمی تاکید دارد...

خبر - ۴ روز پیش
آمریکا,کلاهبرداری,داد‌ه‌های شخصی

داد‌ه‌های شخصی بیش از ۵۰ هزار مشتری بانک آمریکا لو رفت

ده‌ها هزار مشتری بانک آمریکا اکنون در معرض خطر کلاهبرداری هویت هستند، زیرا یک نقص امنیتی گسترده اطلاعات شخصی آن‌ها را فاش کرد. طبق اعلام بانک اطلاعات شخصی ۵۷۰۲۸ مشتری در بانک آمریکا در معرض خطر قرار گرفته است.

خبر - ۵ روز پیش
فارکس,دلار,آمریکا,DXY,شاخص دلار

بررسی بازار فارکس؛ دلار آمریکا در آستانه انتشار داده‌های کلیدی

دلار آمریکا (USD) نتوانست بر روی سودهای خود از روز سه شنبه افزایش یابد و شاخص دلار (DXY) در روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد زیرا احساسات ریسک در طول سشن آمریکا بهبود یافت...

خبر - ۶ روز پیش
بانک مرکزی آمریکا,آمریکا,جروم پاول,فدرال رزرو,مجلس نمایندگان

طبق گزارش اخیر، رئیس بانک مرکزی آمریکا به‌دنبال چارچوب قانونی استیبل‌کوین‌ها است

به گزارش پولیتیکو، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو به دموکرات‌های مجلس نمایندگان گفت که ایالات متحده به یک چارچوب قانونی برای استیبل کوین‌ها نیاز دارد.

خبر - ۱ هفته پیش
وزارت دادگستری ایالات متحده,پول‌شویی,جریمه,بایننس,چانگ پنگ ژائو

صدور حکم ژائو تا پایان آوریل به تعویق افتاد؛ ۱۸ ماه زندان احتمالی

طبق گزارش‌ها، دادستان‌های ایالات متحده تاریخ صدور حکم چانگ پنگ ژائو، بنیان‌گذار صرافی بایننس را به ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) موکول کردند. وزارت دادگستری ایالات متحده پس از سال‌ها تحقیق در ماه نوامبر (آبان) او را به پول‌شویی و نقض تحریم‌ها متهم کرد. ژائو قبلاً ۵۰میلیون دلار جریمه پرداخت کرده، اما انتظار می‌رود که به ۱۸ ماه زندان محکوم شود.

خبر - ۱ هفته پیش
نسیم طالب,اقتصاد,آمریکا

نسیم طالب می‌گوید اقتصاد آمریکا نیازمند یک معجزه است

به گزارش بلومبرگ نسیم طالب در یک رویداد سرمایه‌گذاری گفته که کنگره از رسیدگی به کسری فزاینده مالی اجتناب می‌کند زیرا از عواقب آن می‌ترسد. نسیم طالب، نویسنده کتاب قو سیاه می‌گوید در این مرحله، برای جلوگیری از افتادن در مارپیچ بدهی مرگبار، برای دولت ایالات متحده یک معجزه لازم است.

خبر - ۱ هفته پیش