طرح سناتور اوروگوئه‌ای برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال

سناتور اروگوئه‌ای پیش‌نویس لایحه‌ای را برای تنظیم مقررات برای ارتباط ارزهای دیجیتال با کسب و کارها در جهت پذیرش پرداخت‌های ارز دیجیتال معرفی کرد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اوروگوئه,بیت کوین,مقررات بانکی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، خوان ساتوری (Juan Satori) به لیست رو به رشد سیاستمداران کشورهای آمریکای جنوبی و اسپانیایی زبان می‌پیوندد که به دنبال جذب ارزهای دیجیتال به جریان اصلی بازار هستند. با این حال، سناتور استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قانونی در السالوادور پیشنهاد نمی‌کند. سناتور دوستدار ارزهای دیجیتال در ۴ اوت (۱۳ مرداد) در توییتی نوشت: «امروز ما یک لایحه، پیشگام در جهان ارائه می‌دهیم که به دنبال ایجاد یک استفاده مشروع، قانونی و ایمن برای مشاغل مربوط به حوزه‌ی تولید و تجاری سازی ارزهای دیجیتال در اروگوئه است.»

این لایحه پیشنهاد می‌کند که دارایی‌های ارز دیجیتال توسط قانون شناخته و پذیرفته شده و در هر نوع شغلی به صورت قانونی قابل اجرا است. در این لایحه ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار پرداخت معتبر در نظر گرفته می‌شوند که به قانون مالی اضافه شده است. این سناتور عضو حزب ملی است که حزب حاکم اروگوئه است و دارای ۱۰ کرسی از ۳۰ کرسی سنا است. اگر این لایحه مورد حمایت قرار گیرد، دولت سه نوع مجوز برای مشاغل با استفاده از ارزهای دیجیتال صادر می‌کند. اولین مورد: شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا هرگونه دارایی ارزهای دیجیتال حتی با واسطه‌ها (صرافی‌ها) را معامله کنند، مگر معاملاتی که با منشأ غیرمالی باشند. مجوز دوم به شخص مورد تأیید اجازه می‌دهد دارایی‌های ارز دیجیتال خود را ذخیره، نگهداری یا محافظت کند و سوم اجازه صدور دارایی‌های ارز دیجیتال یا توکن‌ها با ویژگی های مالی را می‌دهد.

دبیرخانه ملی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (SENACLAFT) وظیفه تنظیم، کنترل و حسابرسی دارندگان مجوز را بر عهده دارد. ساتوری ادعا می‌کند که درصد افرادی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند در مقایسه با تعداد کل ساکنان هر کشور کم است و بر اهمیت تصویب مقررات ارزهای دیجیتال برای ارتقاء روش‌های سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران تاکید می‌کند.

کلمبیا نیز به دنبال افزایش امنیت ارزهای دیجیتال است. این جدیدترین پیشرفت در بین تعدادی از کشورها است که به دنبال ورود به حوزه ارزهای دیجیتال هستند، از جمله پاراگوئه، که در ماه گذشته اسکناس بیت کوین را ارائه کرد، پاناما که به دنبال تصویب ارز دیجیتال در مقیاس ملی است و آرژانتین با لایحه‌ای که باعث می‌شود حقوق کارگران با ارزهای دیجیتال پرداخت شود.

کلمبیا نیز پا به این راه گذاشته است، سناتور مائوریسیو تورو (Mauricio Toro) که لایحه‌ای را در ۲۷ ژوئیه (۶ تیر) معرفی کرد که مبادلات ارزهای دیجیتال و حمایت از مصرف‌کنندگان را هدف قرار می‌داد.

تورو در توییتر تأکید کرد که این لایحه به دنبال تضمین امنیت در معاملات ارزهای دیجیتال، از بین بردن بازار سیاه و تبلیغ دنیای ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی است.

در صورت تصویب، این لایحه مقرراتی را وضع می‌کند که صرافی‌های داخلی و بین المللی که در کشور فعالیت می‌کنند را ملزم می‌کند تا خود را در ثبت تجاری ملی ثبت‌نام کنند. شرکت‌ها باید قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را رعایت کنند، آگاهی مشتریان را به اولویت خود قرار دهند و اقدامات لازم را مانند گزارش فعالیت‌های غیرمعمول یا مشکوک به واحد اطلاعات و تجزیه و تحلیل مالی انجام دهند. در اسپانیا، اخیراً یک لایحه ارزهای دیجیتال توسط حزب مردم (PP)، ارائه شده است که در آن به دنبال قانونی کردن استفاده از فناوری ارز دیجیتال و بلاک‌چین برای اهداف وام و بیمه است. این لایحه از بانک‌های اسپانیایی می‌خواهد که فناوری بلاک‌چین را برای مدیریت وام مسکن و بیمه با خودکارسازی فرایندهای مرتبط با استفاده از قراردادهای هوشمند به کار گیرند.

لینک کوتاه‌: b2n.ir/f36686 

 

مایکل سیلور: دست از مقایسه بیت کوین با طلا بردارید!
به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۲۶ شهریور
رونمایی از مجسمه ساتوشی ناکاموتو در مجارستان
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲۵ شهریور

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط