طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

جو بایدن (Joe Biden)، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، قصد دارد تا با راه‌اندازی برنامه‌ی محرک مالی خود حجم زیادی از نقدینگی را به اقتصاد آمریکا سرازیر کند. کارشناسان معتقد‌اند که این طرح می‌تواند باعث شعله‌ور شدن روند صعودی جدیدی در بازار بیت کوین شود.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

title

به گزارش کوین تلگراف، مرکز خبری اکسیوس (Axios)، واقع در آرلینگتون تگزاس (Arlington-Texas)، روز پنجشنبه گزارش داد که جو بایدن از کنگره خواسته است تا با طرح پرداخت کمک ۲,۰۰۰ دلاری دولت به شهروندان آمریکا برای کمک به جبران ویرانی‌های اقتصادی حاصل از کرونا موافقت کند. بایدن همچنین بسته مالیاتی و زیرساختی را با پشتوانه ۳ تریلیون دلار، به‌عنوان بخشی از برنامه «بازسازی بهتر» (Build Back Better) خود به کنگره ارائه کرده است.

روز جمعه پس از آن‌که گزارشی در رابطه با از دست رفتن ۱۴۰,۰۰۰ موقعیت شغلی در ماه دسامبر منتشر شد، بایدن مبلغ کمک مستقیم خود به شهروندان آمریکایی را دوبرابر کرد.

بایدن در این رابطه گفته است:

«تحقیقات اقتصادی نشان می‌دهد که در شرایط بحرانی مانند امروز، خصوصا با نرخ بهره بانکی پایین مانند شرایط فعلی، اقدامات فوری دولت، حتی با کسری بودجه، می تواند به اقتصاد کمک کند.»

محرک مالی بایدن می‌تواند به‌عنوان کاتالیزروی برای بازار بیت کوین باشد، چراکه پول بیشتری را به بازار سرازیر می‌کند و باعث افزایش قیمت می‌شود.

سیاست‌های افزایش تورم دولت آمریکا هم‌زمان با دخالت‌های فدرال رزرو (Federal Reserve) است که در سال ۲۰۲۰ تریلیون‌ها دلار را برای مقابله با بحران نقدینگی عرضه کرد. میزان چاپ دلار از سوی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.


نمودار میزان عرضه دلار آمریکا در سال‌‌های مختلف

مقایسه بازار بیت کوین با طلا یکی از بزرگ‌ترین کاتالیزورهای تغییر جهت سرمایه‌گذاران سازمانی به سمت بیت کوین بوده است. این موضوع به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و دوبرابر شدن قیمت در ۳ هفته اخیر کمک شایانی کرده است. این روند می‌تواند در سال ۲۰۲۱ با کاهش ارزش دلار تشدید شود.

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، بزرگ‌ترین بانک آمریکا هم تایید کرده است که بازار بیت کوین می‌تواند درآینده‌ای نزدیک جای طلا را بگیرد. روز جمعه قیمت هر واحد بیت کوین برابر با ۲۰ اونس طلا بود که در نوع خود یک رکورد تاریخی محصوب می‌شود.


نمودار مقایسه قیمت بیت کوین و طلا

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400