طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

جو بایدن (Joe Biden)، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، قصد دارد تا با راه‌اندازی برنامه‌ی محرک مالی خود حجم زیادی از نقدینگی را به اقتصاد آمریکا سرازیر کند. کارشناسان معتقد‌اند که این طرح می‌تواند باعث شعله‌ور شدن روند صعودی جدیدی در بازار بیت کوین شود.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

title

به گزارش کوین تلگراف، مرکز خبری اکسیوس (Axios)، واقع در آرلینگتون تگزاس (Arlington-Texas)، روز پنجشنبه گزارش داد که جو بایدن از کنگره خواسته است تا با طرح پرداخت کمک ۲,۰۰۰ دلاری دولت به شهروندان آمریکا برای کمک به جبران ویرانی‌های اقتصادی حاصل از کرونا موافقت کند. بایدن همچنین بسته مالیاتی و زیرساختی را با پشتوانه ۳ تریلیون دلار، به‌عنوان بخشی از برنامه «بازسازی بهتر» (Build Back Better) خود به کنگره ارائه کرده است.

روز جمعه پس از آن‌که گزارشی در رابطه با از دست رفتن ۱۴۰,۰۰۰ موقعیت شغلی در ماه دسامبر منتشر شد، بایدن مبلغ کمک مستقیم خود به شهروندان آمریکایی را دوبرابر کرد.

بایدن در این رابطه گفته است:

«تحقیقات اقتصادی نشان می‌دهد که در شرایط بحرانی مانند امروز، خصوصا با نرخ بهره بانکی پایین مانند شرایط فعلی، اقدامات فوری دولت، حتی با کسری بودجه، می تواند به اقتصاد کمک کند.»

محرک مالی بایدن می‌تواند به‌عنوان کاتالیزروی برای بازار بیت کوین باشد، چراکه پول بیشتری را به بازار سرازیر می‌کند و باعث افزایش قیمت می‌شود.

سیاست‌های افزایش تورم دولت آمریکا هم‌زمان با دخالت‌های فدرال رزرو (Federal Reserve) است که در سال ۲۰۲۰ تریلیون‌ها دلار را برای مقابله با بحران نقدینگی عرضه کرد. میزان چاپ دلار از سوی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.


نمودار میزان عرضه دلار آمریکا در سال‌‌های مختلف

مقایسه بازار بیت کوین با طلا یکی از بزرگ‌ترین کاتالیزورهای تغییر جهت سرمایه‌گذاران سازمانی به سمت بیت کوین بوده است. این موضوع به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و دوبرابر شدن قیمت در ۳ هفته اخیر کمک شایانی کرده است. این روند می‌تواند در سال ۲۰۲۱ با کاهش ارزش دلار تشدید شود.

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، بزرگ‌ترین بانک آمریکا هم تایید کرده است که بازار بیت کوین می‌تواند درآینده‌ای نزدیک جای طلا را بگیرد. روز جمعه قیمت هر واحد بیت کوین برابر با ۲۰ اونس طلا بود که در نوع خود یک رکورد تاریخی محصوب می‌شود.


نمودار مقایسه قیمت بیت کوین و طلا

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399