طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

جو بایدن (Joe Biden)، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، قصد دارد تا با راه‌اندازی برنامه‌ی محرک مالی خود حجم زیادی از نقدینگی را به اقتصاد آمریکا سرازیر کند. کارشناسان معتقد‌اند که این طرح می‌تواند باعث شعله‌ور شدن روند صعودی جدیدی در بازار بیت کوین شود.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

طرح محرک مالی بایدن قیمت بیت کوین را بالاتر می‌برد

title

به گزارش کوین تلگراف، مرکز خبری اکسیوس (Axios)، واقع در آرلینگتون تگزاس (Arlington-Texas)، روز پنجشنبه گزارش داد که جو بایدن از کنگره خواسته است تا با طرح پرداخت کمک ۲,۰۰۰ دلاری دولت به شهروندان آمریکا برای کمک به جبران ویرانی‌های اقتصادی حاصل از کرونا موافقت کند. بایدن همچنین بسته مالیاتی و زیرساختی را با پشتوانه ۳ تریلیون دلار، به‌عنوان بخشی از برنامه «بازسازی بهتر» (Build Back Better) خود به کنگره ارائه کرده است.

روز جمعه پس از آن‌که گزارشی در رابطه با از دست رفتن ۱۴۰,۰۰۰ موقعیت شغلی در ماه دسامبر منتشر شد، بایدن مبلغ کمک مستقیم خود به شهروندان آمریکایی را دوبرابر کرد.

بایدن در این رابطه گفته است:

«تحقیقات اقتصادی نشان می‌دهد که در شرایط بحرانی مانند امروز، خصوصا با نرخ بهره بانکی پایین مانند شرایط فعلی، اقدامات فوری دولت، حتی با کسری بودجه، می تواند به اقتصاد کمک کند.»

محرک مالی بایدن می‌تواند به‌عنوان کاتالیزروی برای بازار بیت کوین باشد، چراکه پول بیشتری را به بازار سرازیر می‌کند و باعث افزایش قیمت می‌شود.

سیاست‌های افزایش تورم دولت آمریکا هم‌زمان با دخالت‌های فدرال رزرو (Federal Reserve) است که در سال ۲۰۲۰ تریلیون‌ها دلار را برای مقابله با بحران نقدینگی عرضه کرد. میزان چاپ دلار از سوی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.


نمودار میزان عرضه دلار آمریکا در سال‌‌های مختلف

مقایسه بازار بیت کوین با طلا یکی از بزرگ‌ترین کاتالیزورهای تغییر جهت سرمایه‌گذاران سازمانی به سمت بیت کوین بوده است. این موضوع به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و دوبرابر شدن قیمت در ۳ هفته اخیر کمک شایانی کرده است. این روند می‌تواند در سال ۲۰۲۱ با کاهش ارزش دلار تشدید شود.

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، بزرگ‌ترین بانک آمریکا هم تایید کرده است که بازار بیت کوین می‌تواند درآینده‌ای نزدیک جای طلا را بگیرد. روز جمعه قیمت هر واحد بیت کوین برابر با ۲۰ اونس طلا بود که در نوع خود یک رکورد تاریخی محصوب می‌شود.


نمودار مقایسه قیمت بیت کوین و طلا

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط