طلبکاران سلسیوس به طرح بازپرداخت حدود ۲میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم رأی مثبت دادند

طبق گزارش‌ها، ۹۸درصد از طلبکاران درگیر در پرونده ورشکستگی سلسیوس به طرحی رأی داده‌اند که طبق آن حدود ۲میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم به آن‌ها بازپرداخت خواهد شد. همچنین، سهام این شرکت از طریق یک شرکت جدید توزیع خواهد شد که به‌طور موقت «نیوکو» نامیده می‌شود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سلسیوس,Celsius,ورشکستگی,پلتفرم وام‌دهی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، طلبکاران درگیر در پرونده ورشکستگی سلسیوس (CEL) با اکثریت قاطع به طرحی رای داده‌اند که هدف آن بازگرداندن وجوه به خود، و توزیع سهام از طریق یک شرکت جدید است.

به گفته استرتو (Stretto)، شرکت خدمات ورشکستگی شبکه سلسیوس و طلبکاران آن، در ۲۵ سپتامبر، از طرف اکثر طلبکاران و با بیش از ۹۸ درصد رای موافق، از این طرح حمایت شد. در حالی که این طرح از حمایت قابل توجهی برخوردار شده، هنوز نیاز به تایید نهایی در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده دارد که جلسه بعدی آن برای ۲ اکتبر برنامه‌ریزی‌ شده است.

بر اساس طرح فعلی که در بیانیه ارائه‌شده در ۱۷ اوت مشخص شده است، تقریباً ۲ میلیارد دلار بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بین طلبکاران شبکه سلسیوس توزیع خواهد شد. علاوه بر این، سهام در یک شرکت جدید به نام نیوکو توزیع خواهد شد.

تمرکز اصلی این شرکت جدید بر روی کار و گسترش عملیات استخراج بیت کوین بدهکاران، استیکینگ اتریوم، کسب درآمد از سایر دارایی‌های غیرنقدی که توسط بدهکاران نگهداری می‌شود و کشف فرصت‌های تجاری جدید و مطابق با مقررات خواهد بود.

مهم‌تر از همه، مدیریت شرکت جدید تحت نظارت گروه فارنهایت، کنسرسیومی متشکل از افراد و سازمان‌های ارز دیجیتالی خواهد بود. این گروه شامل نهاد و افراد برجسته‌ای از جمله استیون کوکینوس، مدیر عامل سابق الگوراند (Algorand) است.

در ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه سلسیوس و مدیرعامل سابق آن، الکس ماشینسکی، به اتهام جمع‌آوری غیرقانونی میلیاردها دلار از طریق پیشنهادات ثبت‌نشده و متقلبانه مربوط به دارایی‌های دیجیتالی تنظیم کرده بود. ماشینسکی متعاقباً در همان روز دستگیر شد، و با اتهام فعالیت‌های مالی متقلبانه، گمراه کردن سرمایه‌گذاران و جرایم مرتبط از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) مواجه شد.

از سوی دیگر، همکاری اخیر کوین بیس با سلسیوس، که در آن کوین بیس به عنوان توزیع‌کننده وجوه مشتریان بین‌المللی انتخاب شده، توجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به خود جلب کرده و نگرانی‌ها و انتقادات این نهاد نظارتی را برانگیخته است.

به گفته این رگولاتور، توافق بین دو شرکت، کوین بیس را در نقشی شبیه به یک دلال قرار می‌دهد تا یک توزیع‌کننده صرف. صرافی کوین بیس در حال حاضر درگیر یک نبرد حقوقی جداگانه با SEC است که در آن، متهم شده که به عنوان یک کارگزار و اتاق پایاپای بدون مجوز عمل می‌کند.

لینک کوتاه: B2n.ir/d71816 

  

جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX
مشاور صرافی FTX می‌گوید او به‌هیچ‌عنوان از کلاهبرداری‌های این صرافی با خبر نبوده و آن‌ها هیچ‌وقت تایید نکرده است
مشتریان FTX تا اواسط سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت می‌کنند
صرافی بیترکس با پرداخت ۲۴میلیون دلار جریمه به SEC موافقت کرد
خروج ۶۴میلیون دلار سرمایه از هوبی در پی انتشار شایعه ورشکستگی این صرافی

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,آلامدا ریسرچ

مشاور صرافی FTX می‌گوید او به‌هیچ‌عنوان از کلاهبرداری‌های این صرافی با خبر نبوده و آن‌ها هیچ‌وقت تایید نکرده است

وکیل صرافی FTX اعلام کرد آن‌ها هرگز برداشت سرمایه‌های مشتریان صرافی و وام دادن به شرکت آلامدا ریسرچ را تأیید نکردند. کان سان که تا زمان فروپاشی صرافی در اواخر ۲۰۲۲ مشاور FTX بود، روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال که آیا استفاده آلامدا از وجوه مشتریان FTX را تایید کرده است، گفت: «مطمئن باشید خیر».

خبر - ۱ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

مشتریان FTX تا اواسط سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت می‌کنند

پس از توافق میان طلبکاران و بدهکاران FTX، مشتریان این صرافی ورشکسته تا پایان سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت خواهند کرد. بدهکاران این صرافی اعلام کردند که پس از گفت‌وگوهای گسترده با کمیته بستانکاران بدون وثیقه، کمیته‌ای از مشتریان غیر آمریکایی و شاکیان گروهی در رابطه با اختلافات مالکیت دارایی‌ها، به نقطه عطف مهمی در پرونده ورشکستگی خود دست یافته‌اند. در صورت تأیید این طرح توسط دادگاه ورشکستگی، حدود ۸.۹میلیارد دلار به مشتریان «FTX com» و ۱۶۶میلیون دلار نیز به مشتریان «FTX US» پرداخت خواهد شد.

خبر - ۱ ماه پیش
صرافی,بیترکس,SEC,ورشکستگی,Bittrex,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

صرافی بیترکس با پرداخت ۲۴میلیون دلار جریمه به SEC موافقت کرد

بخش آمریکایی صرافی ارز دیجیتال بیترکس که اخیراً اعلام ورشکستگی کرده است و همین طور بخش بین‌المللی آن، بر سر پرداخت ۲۴میلیون دلار جریمه نقدی با کمیسیون بورس آمریکا به توافق رسید. گفتنی است کمیسیون بورس ایالات متحده پیش‌تر به‌دلیل ارائه خدمات به مشتریان آمریکایی توسط بیترکس بدون دریافت مجوز و ثبت در این کشور، شکایت کرده بود. بر اساس پرونده ورشکستگی بیترکس، این صرافی بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ طلبکار و بین ۵۰۰میلیون تا یک میلیارد دلار بدهی دارد.

خبر - ۴ ماه پیش
هوبی,ورشکستگی,صرافی,دیفای‌لایما

خروج ۶۴میلیون دلار سرمایه از هوبی در پی انتشار شایعه ورشکستگی این صرافی

داده‌های دیفای‌لایما نشان می‌دهد که صرافی هوبی در پی انتشار شایعاتی دربارۀ توانایی‌اش در پرداخت بدهی و تحقیق مقامات چینی از مدیران‌اش، شاهد خروج ۶۴میلیون دلار سرمایه طی روزهای شنبه و یکشنبه بوده است. این خروج سرمایه باعث شد تا ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در این صرافی از ۳.۰۹میلیارد دلار ماه گذشته به حدود ۲.۵میلیارد دلار کاهش یابد. شایعه دستگیری برخی از مدیران هوبی در چین در راستای تحقیق در مورد ارتباط این صرافی با پلتفرم‌های قمار، برای اولین بار در ۴ اوت (۱۳ مرداد) منتشر شد. ظاهراً این صرافی با مشکلات پرداخت بدهی نیز مواجه است.

خبر - ۴ ماه پیش
صرافی,FTX,ورشکستگی,FTT

صرافی FTX برنامه‌‌ راه‌اندازی مجدد برای مشتریان بین‌المللی خود را تأیید کرد

مدیران ورشکستگی FTX طرح پیشنهادی را ارائه کرده‌اند که مسیری را برای راه‌اندازی مجدد این صرافی فراهم می‌کند. این پیشنهاد، طلبکاران را به دسته «مشتریان دات کام» یا همان مشتریان بین‌المللی، مشتریان شعبه ایالات متحده، مشتریان صرافی NFT و در نهایت به طلبکاران بدون وثیقه، با وثیقه و مطالبات تبعی تقسیم می‌کند. برنامه راه‌اندازی مجدد صرافی درصورت تأیید، صرفاً مختص مشتریان بین‌المللی خواهد بود. طبق این طرح، سرمایه‌گذاران توکن FTT نیز چیزی دریافت نخواهند کرد.

خبر - ۴ ماه پیش
سلسیوس,Celsius,پلتفرم وام‌دهی

شرکت اعتباری سلسیوس برای خروج از ورشکستگی به توافق می‌رسد

شرکت اعتباری ورشکسته سلسیوس به دو توافق رسید که به این شرکت اجازه می‌دهد نخست دارایی‌های مشتریان را بازگردانند و دیگری روند ورشکستگی خود را پایان دهند. تسویه حساب‌ها، که مجموعاً ۷۸.۲ میلیارد دلار در دعاوی بدون تضمین است، توسط قاضی مارتین گلن بررسی خواهد شد. همچنین براساس توافق بازگشت وجه مشتریان تا ۵ درصد افزایش پیدا می‌کند تا اتهامات کلاهبرداری و شکایات مرتبط با مدیریت بد سلسیوس را برطرف کند.

خبر - ۴ ماه پیش
سلسیوس,Celsius,ورشکستگی,پلتفرم وام‌دهی

سلسیوس در حال فروش گسترده آلت کوین‌ها است

بررسی داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که سلسیوس مقدار قابل‌توجهی از ارزهای دیجیتال خود را به پلتفرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتال «فالکن ‌ایکس» انتقال داده است. به‌طور مشخص، ۱.۲۷میلیون توکن لینک به ارزش ۸.۵میلیون دلار، ۲.۸۳میلیون توکن سینتتیکس به ارزش ۷.۸۴میلیون دلار، ۳میلیون دلار بایننس کوین، ۲.۲۶میلیون دلار وان‌اینچ، ۱.۹میلیون دلار زیرو ایکس و ۷۱۳هزار دلار توکن FTX به فالکون ایکس منتقل شده است.

خبر - ۴ ماه پیش
ایالات متحده,ورشکستگی‌,قانون‌گذاری

قانون‌گذاران ایالات متحده لایحه‌ای را پیشنهاد کردند تا مدیران بانک‌ها در قبال ورشکستگی‌ها و ریسک‌ها پاسخگو باشند

دموکرات‌های کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده چندین لایحه را در آنچه که به عنوان «موج اول» قوانین با هدف رسیدگی به ورشکستگی‌های بانک‌های بزرگ توصیف کردند، ارائه کرده‌اند.

خبر - ۵ ماه پیش
رابرت کیوساکی,بیت کوین,طلا,ورشکستگی,ایالات متحده,هشدار,پدر پولدار، پدر فقیر

رابرت کیوساکی: بانک‌های بیشتری در شرف ورشکستگی هستند

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر فقیر»، درباره اقتصاد و سیستم بانکی ایالات متحده هشدار می‌دهد.

خبر - ۵ ماه پیش