عضو هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال، پول قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه خاطرنشان کرد که ارز دیجیتال احتمالی بانک مرکزی اجازه نمی‌دهد تا محدودیت‌هایی در نحوه خرج‌کردن وجوه ایجاد شود. او به اعضای کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت: «یورو دیجیتال هرگز پولی قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود. بانک‌های مرکزی پول صادر می‌کنند، نه کوپن». در حالی که برخی از ناظران توانایی محدود‌کردن استفاده از ارز دیجیتال را یک مزیت می‌دانند؛ دیگران، از جمله وزرای دارایی منطقه یورو مخالف هستند و می‌گویند که توانایی برنامه‌ریزی، عملکرد پول را به‌عنوان یک دارایی کاملاً قابل‌معاوضه از بین خواهد برد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک مرکزی اروپا,ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,پول قابل‌برنامه‌ریزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، به گفته فابیو پانتا، فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا، یورو دیجیتال هرگز قابل برنامه ریزی نخواهد بود. پانتا در سخنانی که روز دوشنبه به قانون گذاران ارائه کرد، نشان داد که ارز دیجیتال بانک مرکزی احتمالی اجازه نمی دهد محدودیت هایی در نحوه خرج کردن وجوه اعمال شود.

او به اعضای کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت:

«یورو دیجیتال هرگز پول قابل برنامه ریزی نخواهد بود. بانک‌های مرکزی پول صادر می‌کنند، نه کوپن.»

بانک مرکزی اروپا در حال حاضر یکی از حدود ۱۰۰ بانک مرکزی است که در حال بررسی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند و قرار است در اواخر امسال بررسی کند که آیا این کار را ادامه دهد یا خیر. برخی از ناظران توانایی محدود کردن استفاده بعدی از یک ارز دیجیتال را به عنوان یک مزیت معرفی کرده اند. به عنوان مثال به عنوان کوپن مواد غذایی که می تواند فقط برای کالاهای ضروری خرج شود، یا پرداخت مالیات به طور خودکار. دیگران، از جمله وزرای دارایی منطقه یورو، مخالف هستند و می گویند که توانایی برنامه ریزی، عملکرد پول را به عنوان یک دارایی کاملاً قابل تعویض لغو می کند.

پانتا گفت که می‌تواند یک اپلیکیشن دیجیتالی یورو برای ارائه «ظاهر و احساس همگن» در بین ۲۰ کشوری که از این ارز استفاده می‌کنند، وجود داشته باشد و همچنین می‌تواند در برنامه‌های بانکی اختصاصی موجود ادغام شود.

پانتا همچنین گفت که یورو دیجیتال ممکن است با فناوری غیرمتمرکز که زیربنای دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC) است، اجرا نشود.

او گفت:

«نظر بسیاری از کارشناسان این است که فناوری بلاک چین ممکن است قدرت کافی برای استفاده برای اجرای چنین سیستم عظیمی را نداشته باشد. ما هنوز در حال بحث در این مورد هستیم.»

بیانیه پانتا با واکنش فوری قانون گذاران موثر در حوزه ارزهای دیجیتال مواجه شد.

استفان برگر، قانون گذار بازارهای دارایی های دیجیتال اتحادیه اروپا، پرسید:

«اگر قابل برنامه ریزی نباشد، چگونه برای کاربران جذاب خواهد بود؟ کاربرد آن چیست ... ارزش افزوده چیست؟»

قانون‌گذاران چپ میانه نیز با این دیدگاه موافق بودند و خاطرنشان کردند که فناوری پیچیده‌تر می‌تواند به بانک‌های مرکزی امکان پرداخت مستقیم به شهروندان را به عنوان شکلی نوآورانه از سیاست‌های پولی بدهد.

لینک کوتاه:  b2n.ir/j59774 

قانون‌گذاران ژاپنی: ارزهای دیجیتال نیازمند نظارتی مانند بانک‌ها هستند
پلیس فتا الزامات فعالیت صرافی‌ها را منتشر کرد
خبر خوش برای علاقه‌مندان ریپل
روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند
رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

پلیس فتا,صرافی,داخلی,کریپتولند,قانون گذاری,رمزارز,ارز دیجیتال

پلیس فتا الزامات فعالیت صرافی‌ها را منتشر کرد

پلیس فتا الزامات مورد نیاز برای فعالیت صرافی‌ها و کارگزاری‌های ارز دیجیتالی را منتشر کرد. این الزامات قوانین سخت‌گیرانه‌تری از آنچه صرافی‌ها تاکنون با آن درگیر بوده‌اند را برای آن‌ها وضع کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ریپل,کمیسیون بورس آمریکا,قانون گذاری

خبر خوش برای علاقه‌مندان ریپل

مدیر سابق روابط توسعه‌دهندگان ریپل، مت همیلتون بار دیگر به جامعه طرفداران ریپل اعلام کرد که شایعات مربوط به خرید احتمالی توکن ریپل توسط دولت از بازار امکان‌پذیر نخواهد بود و دلیل اصلی او این است که ارزش ارزهای دیجیتال توسط کاربران آن‌ها به این ارزها نسبت داده می‌شود.

خبر - ۱ هفته پیش
روسیه,قانون گذاری,ارزدیجیتال بانک مرکزی,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌

روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند

به گزارش روزنامه روسی کمرسانت، با ادامه‌یافتن تحریم‌ها، بانک مرکزی این کشور در حال توسعه یک سیستم تسویه‌حساب بین‌المللی برای استفاده از ارز دیجیتال ملی خود است.

خبر - ۲ هفته پیش
قانون گذاری,برزیل,انگلستان,السالوادور,جمهوری آفریقای مرکزی,امارات متحده عربی,NFT

رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

حتی در بحبوحه آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از دولت‌ها شجاعت پذیرش این نوآوری را پیدا کردند و نام آنها در فهرست برترین‌ها قرار گرفته است. برای مثال، امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه دادند و بریتانیا هم تلاش زیادی برای ایجاد پایه‌های نظارتی نشان داد. در این میان، برزیل و آفریقا نیز به طور قانونی ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند.

خبر - ۲ هفته پیش
آمریکا,چهارچوب نظارتی,ارزهای دیجیتال,صرافی,FTX,قانون گذاری

قانون‌گذاران آمریکا برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار هستند

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا از زمانی که صرافی FTX در ماه نوامبر (آبان) اعلام ورشکستگی کرد، در حال ارزیابی مجدد صنعت ارزهای دیجیتال هستند و برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار قرار گرفته‌اند. قانون‌گذاران از کمیسیون بورس آمریکا تقاضا دارند که رویکردی تهاجمی در بازار ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.

خبر - ۳ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,ایتالیا,مالیات,قانون گذاری

ایتالیا اخذ مالیات ۲۶درصدی از ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

پارلمان ایتالیا به‌تازگی برنامه بودجه جورجا ملونی، نخست‌وزیر این کشور را تصویب کرده است. بر اساس برنامه ملونی، از ابتدای سال ۲۰۲۳ معامله‌گران ایتالیایی ارزهای دیجیتال ملزم به پرداخت ۲۶درصد مالیات بر عایدی سرمایه خود خواهند بود. ضمن اینکه معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور در صورتی مشمول مالیات می‌شوند که سود حاصل از آنها در هر دوره مالیاتی بیش از ۲٬۰۰۰ یورو باشد.

خبر - ۳ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,داخلی,ایران,حرام,کمیسیون اقتصادی مجلس,قانون گذاری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: ارزهای دیجیتال «نزدیک به حرام» هستند

سید کاظم موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، به‌تازگی در اظهارنظری درباره شرایط ارزهای دیجیتال در کشور گفته است: «بنا بر اظهارات برخی کارشناسان اقتصادی و ملاحظات نهاد‌های امنیتی پیرامون خطرناک‌بودن رمزارز‌ها در اقتصاد ایران، من هم این بخش را مخاطره‌آمیز می‌دانم. در حال حاضر در این بخش هیچ‌گونه عدالت اقتصادی وجود نداشته و حتی نزدیک به حرام نیز هست.»

خبر - ۱ ماه پیش
روسیه,قانون گذاری

تشدید نظارت بر تراکنش‌های ارز دیجیتال در روسیه

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، وزارت کشور روسیه از ابزار جدیدی برای شناسایی صاحبان کیف پول‌های ارز دیجیتالی و ردیابی تراکنش‌های آنها استفاده می‌کند.

خبر - ۱ ماه پیش
گلدمن ساکس,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,قانون گذاری,بلاک چین

گلدمن ساکس: به قانون‌گذاری در سطح صرافی‌ها نیاز داریم نه در بلاک چین

گلدمن ساکس، روز جمعه در گزارشی تحقیقاتی گفت سقوط صرافی FTX داستانی به قدمت بازارهای مالی دارد و بیانگر شکست فناوری بلاک چین نیست. این گزارش خاطر نشان می‌کند که نیازمند قانون‌گذاری در سطح صرافی‌ها هستیم، جایی که پول سرمایه‌گذاران با وعده بازگشت در آینده مبادله می‌شود.

خبر - ۱ ماه پیش