غول بانکداری جهان خدمات معاملات و امانت داری بیت کوین را در سوئیس ره‌اندازی کرد

دفتر بانک «BBVA» در سوئیس خدمات تجارت و نگهداری بیت کوین را در دسترس تمامی مشتریان خصوصی خود قرار داده است. در هفته‌های اخیر، سایر بانک‌های بزرگ هم در حال گسترش خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال بوده‌اند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

غول بانکداری جهان خدمات معاملات و امانت داری بیت کوین را در سوئیس ره‌اندازی کرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «The Block»، غول بانکداری اسپانیایی روز جمعه اعلام کرد که دفتر فعال در سوئیس این موسسه ارائه خدمات مروبط به ارزهای دیجیتال را از روز دوشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) آغاز خواهد کرد. این سرویس جدید در حالی راه‌اندازی می‌شود که BBVA از ۶ ماه قبل درگیر آزمایش‌های مربوط به تجارت و امانت‌داری ارزهای دیجیتال بوده است.

آلفونسو گومز (Alfonso Gomez)، مدیر بخش سوئیسی موسسه BBVA در این رابطه گفته است:

«این ارائه تدریجی به BBVA سوئیس اجازه داده است تا عملکرد خدمات خود را آزمایش کند، امنیت را تقویت کند و مهم‌تر از همه، تشخیص دهد که تمایل قابل توجهی بین سرمایه‌گذاران برای [خرید] دارایی‌های دیجیتال به عنوان راهی برای ایجاد تنوع در سبد اوراق بهادار وجود دارد یا خیر.»

این بانک در حال حاضر فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند، اما گومز گفته است که هدف این است که ارزهای دیجیتال دیگری را نیز در آینده اضافه کند. در مورد راه‌اندازی خدمات در سایر کشورها، BBVA سوئیس گفت که این امر به رشد، تقاضا و قوانین این بازارها بستگی دارد.

مدیر BBVA سوئیس گفته است این شکل از خدمات بیت کوین جدید است زیرا مشتریان می‌توانند سرمایه گذاری‌های خود را در کنار دارایی‌های سنتی مدیریت کنند. مشتریانی که مایل به تبدیل بیت کوین خود به فیات هستند و بالعکس، می‌توانند این کار را «بدون تأخیر و بدون کارمزد که بر سایر کیف پول‌های دیجیتال یا کارگزاران مستقل تأثیر می‌گذارد» انجام دهند. گومز گفته است بسیاری از بانک‌ها از منابع مختلفی برای تبدیل ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، بدون اینکه این منابع را فاش کند.

خدمات BBVA هم‌زمان با وارد شدن غول‌های بانکداری به فضای ارزهای دیجیتال راه‌اندازی می‌شود. در هفته‌های اخیر، گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، مورگان استنلی (Morgan Stanley)، نیویورک ملون (New York Mellon) و سایر موسسات مالی به سمت راه‌اندازی خدمات مروبط به ارزهای دیجیتال گام برداشته‌اند.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط