فایل کوین (FIL) آماده ۱۰۰ دلاری شدن؛ داده‌ها حاکی از یک صعود بزرگ است

وضعیت بازار آتی فایل کوین، کاهش عرضه و نگاه بزرگان به آن از جمله عواملی است که می‌تواند منجر به صعود قیمت ارزهای دیجیتال FIL در آینده نزدیک شود.

تحلیل قیمت فایل کوین,فایل کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، طی ۳۰ روز گذشته، ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) یک افزایش قیمت ۶۵ درصدی را تجربه کرده و توانسته به بالاترین قیمت خود از تاریخ ۸ ژوئن (۱۸ خرداد ماه) برسد. صعود اخیر ارزدیجیتال فایل کوین در پس مشارکت آن با پروتکل اوراکل چین لینک (Chainlink) در تاریخ ۶ آگوست (۱۵ مرداد ماه) رخ داده است؛ این همکاری به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا به طرح‌های اعطایی خود بپیوندند و روند توسعه قراردادهای هوشمند هیبرید را به منظور بهره بردن از اجرای کد در بلاک‌چین درحین مدیریت محاسبه داده‌های برون زنجیره‌ای بهبود ببخشند.

 


 

 

نمودار قیمتی ارز دیجیتال فایل کوین در صرافی کوین بیس منبع: سایت تریدینگ ویو (Trading View)

رویدادهای متعددی موجب شد تا ارز دیجیتال فایل کوین در تاریخ یکم آوریل (۱۲ فروردین ماه) به سقف تاریخی ۲۳۵ دلاری دست یابد، اما به صراحت مشخص است که حرکت صعودی گسترده این ارز دیجیتال از بین رفته، زیرا ارزدیجیتال Fil تقریبا ۶۷ درصد پایین‌تر از سقف تاریخی خود قرار دارد. آیا داده‌های آماری اخیر حاکی از یک صعود غریب الوقوع برای ارز دیجیتال FIL است؟

ارزدیجیتال FIL زیر ذره بین سرمایه گذاران بزرگ

ارزدیجیتال فایل کوین یک شبکه ذخیره‌سازی اطلاعات و داده‌های غیر متمرکز مبتنی بر فضای ابری به شمار می‌رود که به کاربران اجازه می‌دهد تا در ازای فروش فضای ذخیره اضافی خود در یک پلتفرم اوپن سورس، پاداش دریافت کنند. مشوق‌های مالی داخلی این شبکه اطمینان می‌دهد که فایل‌ها در طول زمان به طور موثق و معتبر ذخیره می‌شوند.

در ماه فوریه (بهمن ماه) ظرفیت ذخیره سازی این شبکه از مرز ۲.۵ اگزابایت (Exabytes) فراتر رفت. همین امر منجر به اظهارات مثبتی از سوی اشخاص تاثیرگذار و معروف حوزه ارزهای دیجیتال از جمله کامرون وینکلواس (Cameron Winklevoss)، سرمایه گذار میلیاردر و بنیانگذار صرافی جمینی (Gemini) شد.
در تاریخ 17 ماه مارس (۲۷ اسفند ماه) شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale Investments)، شرکت مدیریت دارایی‌های ارزدیجیتالی در پس صندوق GBTC Trust، از راه‌اندازی محصول سرمایه گذاری فایل کوین پرده برداشت. در تاریخ ۲۵ مارس (۵ فروردین ماه)، راه اندازی یک صندوق ۲۳ میلیون دلاری اکوسیستم Filecoin توسط گروه‌های بزرگ سرمایه گذاری چینی همچون Fenbushi Capital ، SNZ Capital و Neo’s EcoFund اعلام شد.

کاهش شدید عرضه دلیلی برای صعود بزرگ قیمت فایل کوین

در تاریخ ۳۱ ماه مارس (۱۱ فروردین ماه) پاتریک دای (Patrick Dai)، بنیان‌گذار Qtum، اظهار داشت که این پروتکل از طریق شبکه Qtum در حال فعال سازی قراردادهای هوشمند برای فایل کوین است. در تاریخ ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین ماه) مارتین گاسپار (Martin Gaspar)، تحلیلگر تحقیقاتی صرافی کراس تاور (CrossTower)، به سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph) اظهار داشت که به دلیل کمبود ریگ‌های مکانیسم اثبات کار، تقاضای بسیار زیادی از سوی ماینرهای چینی جهت فعالیت در شبکه فایل کوین به وجود آمده است. مارتین گاسپار همچنین افزود که این ماینرها «ملزم به وثیقه گذاری در قالب ارزدیجیتال FIL هستند، که در نتیجه تقاضای چشمگیری را برای این توکن رغم می‌زند».

سرانجام در تاریخ ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین ماه)، تیم فایل کوین سیاست عرضه خود را تغییر داد و میزان انتشار روزانه خود را از ۶۴۸,۰۰۰ واحد ارز دیجیتال FIL در روز به ۳۶۵,۰۰۰ واحد ارزدیجیتال فایل کوین کاهش داد. به احتمال زیاد، کاهش شدید عرضه این ارز دیجیتال منجر به کمیابی این ارز دیجیتال خواهد شد. ممکن است این امر سبب شده باشد تا سرمایه گذاران خرده فروش و ماینرها سرمایه گذاری خود را قبل از رویداد تسریع کنند.

معامله‌گران خرد بازار در انتظار صعود قیمت فایل کوین

قراردادهای معاملات آتی دائمی (Perpetual futures contracts) که بعضا تحت عنوان سواپ‌های معکوس (Inverse Swaps) شناخته می‌شوند، جهت جلوگیری از عدم توازن قیمت در معاملات آتی در مقایسه با بازار اثبات، دارای یک مکانیزم کارمزدی هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک‌بار اعمال می‌شود.

نهنگ‌ها، پیشخوان‌های آربیتراژ (Arbitrage desks) و بازارسازان به دلیل متغیر بودن فاندینگ ریت از مواجه با این ابزارها اجتناب می‌کنند. زمانی که خریداران (دارندگان پوزیشن Long) درخواست اهرم سنگین می‌کنند و شمار اهرم‌های معاملات خرید افزایش می‌یابد، آن‌ها موظف به پرداخت این کارمزد هستند؛ برعکس این موضوع نیز صحت دارد، زمانی که فروشندگان (دارندگان پوزیشن Short) از اهرم بیشتری بهره می‌برند، نرخ فاندینگ منفی می‌شود.

 


 

با استناد بر داده‌های آماری سایت Bybt، فاندینگ ریت ارز دیجیتال فایل کوین از ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد ماه) تا ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد ماه) صعود چشمگیری را تجربه کرده و به میانگین مثبت ۰.۰۸ درصد دست یافته است. افزایش اهرم خریداران موجب شده تا نرخ فاندینگ فایل کوین به ۱.۷ درصد در هفته مبدل شود. پس از چند روز کاهش فاندینگ ریت، این شاخص بار دیگر با افزایش مجدد توانسته به ۰.۱۰ درصد در هر ۸ ساعت برسد.

فاندینگ ریت مثبت ۲.۱ درصد در هفته بیانگر بهره‌گیری اهرم سنگین توسط معامله گران خرد است؛ این امر دال بر خوش بینی بسیار زیاد درمورد آینده قیمتی این ارز است. البته، همچنان مشخص نیست که آیا حرکت قیمتی اخیر فایل کوین برای صعود چشمگیر قیمتی این ارزدیجیتال کافی خواهد بود یا خیر، اما به نظر می‌رسد که معامله گران، بیش از هر زمان دیگری منتظر ۱۰۰ دلاری شدن ارز دیجیتال FIL هستند.

لینک کوتاه: b2n.ir/m94620 

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط