فرانسه، سنگاپور و سوئیس CBDC‌های برون‌مرزی را آزمایش کردند

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی به‌همراه بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترک تجارت و تسویه حساب‌های برون‌مرزی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به پایان رساندند. این پروژه که با نام «ماریانا» توسط بانک د فرانس، اداره پولی سنگاپور و بانک ملی سوئیس تحت حمایت بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی توسعه یافته است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

فرانسه,سنگاپور,سوئیس,ماریانا,بانک ملی سوئیس,بانک د فرانس,اداره پولی سنگاپور,CBDC,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بانک تسویه بین‌المللی (BIS) و بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترک تجارت فرامرزی و تسویه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به پایان رساندند. این گزارش را بانک د فرانس روز ۲۸ سپتامبر منتشر کرد.

پروژه «ماریانا» نامیده می‌شود که توسط بانک د فرانس، اداره پول سنگاپور و بانک ملی سوئیس تحت حمایت بانک تسویه بین‌المللی توسعه داده شد. این شرکت تجارت فرامرزی و تسویه حساب‌های CBDC فرضی یورو، دلار سنگاپور و فرانک سوئیس را بین مؤسسات مالی شبیه‌سازی‌شده با استفاده از مفاهیم فناوری مالی غیرمتمرکز (DeFi) روی یک بلاک‌چین عمومی آزمایش کرده است.

این مفهوم با استفاده از یک استاندارد توکن مشترک در یک بلاک‌چین عمومی، پل‌هایی برای انتقال یکپارچه‌CBDC ها بین شبکه‌های مختلف و نوع خاصی از صرافی غیرمتمرکز برای تجارت و تسویه خودکار معاملات ارزی نقطه‌ای کار می‌کند.

طبق این گزارش، شرکت‌کنندگان این آزمایش را موفقیت‌آمیز می‌دانند، اگرچه «تحقیق و آزمایش بیشتر مورد نیاز است.» همچنین در مورد ماهیت آزمایشی پروژه ماریانا احتیاط می‌کند و می‌گوید:

«پروژه ماریانا کاملاً آزمایشی است و نشان نمی‌دهد که هیچ یک از بانک‌های مرکزی شریک قصد انتشار CBDC یا تأیید DeFi یا یک راه‌حل فناوری خاص را دارند.»

یک روز قبل از انتشار عمومی پروژه ماریانا، آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه بین‌المللی در مورد ضرورت شفاف‌سازی چارچوب‌های قانونی ملی در کشورهایی که بانک‌های مرکزی حق صدور CBDC را ندارند صحبت کرد.

بانک تسویه بین‌المللی همچنان مروج اصلی‌CBDCهای فرامرزی است و چندین آزمایش در سراسر جهان انجام می‌شود. بنابراین، در ماه سپتامبر، بانک‌های مرکزی هنگ کنگ و اسرائیل نتایج پروژه «Sela» خود را منتشر کردند، در حالی که ادی یو، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ، از گسترش پروژه «mBridge» خبر داد که قبلا شامل بانک های مرکزی چین، تایلند و امارات متحده عربی می‌شد.

لینک کوتاه: B2n.ir/z71239 

طبق اعلام معاون فرماندار تایوان، آن‌ها جدی‌تر از گذشته به‌دنبال استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند
وارن دیویدسون، نماینده کنگره، خواستار ممنوعیت و جرم انگاری CBDCها شد
افزایش مالیات و نظارت بر ارزهای دیجیتال در ایران
نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده: اگر من رئیس جمهور شوم، در روز اول، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را حذف خواهم کرد
نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً ۲۴ CBDC عرضه می‌شود

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

وارن دیویدسون,کنگره,CBDC,جرم انگاری

وارن دیویدسون، نماینده کنگره، خواستار ممنوعیت و جرم انگاری CBDCها شد

وارن دیویدسون، نماینده جمهوری‌خواه ایالات متحده، علیه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) صحبت کرده و خواستار ممنوعیت عرضه و جرم‌انگاری توسعه آن‌ها توسط کنگره شده است. او بیان اینکه این دارایی‌ها، پول را به ابزاری برای فشار و کنترل تبدیل می‌کنند، فدرال رزرو را به ساخت ابزاری متهم کرد که صنعت مالی را نابود می‌کند.

خبر - ۴ ماه پیش
مالیات,نظارت,ارزهای دیجیتال,مهران محرمیان,اتحادیه اروپا,CBDC,ارز دیجیتال ملی بانک مرکزی

افزایش مالیات و نظارت بر ارزهای دیجیتال در ایران

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در همایش «فرصت‌های ایران در عصر دیجیتال» اعلام کرد که بانک مرکزی قصد دارد در برخی از حوزه‌های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال نظارت خود را افزایش دهد و تصمیماتی شبیه به قوانین نظارتی اتحادیه اروپا را وضع کند و ممکن است مالیات‌های سنگین‌تری در این حوزه وضع شود.

خبر - ۴ ماه پیش
ریاست جمهوری ایالات متحده,CBDC,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی,ایالات متحده,ران دیسانتیس

نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده: اگر من رئیس جمهور شوم، در روز اول، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را حذف خواهم کرد

ران دیسانتیس، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده، بار دیگر از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) انتقاد کرد و مخالف احتمال وجود دلار دیجیتال در کشور است. دیسانتیس در سخنرانی اخیر خود قول داد در صورت انتخاب به‌عنوان رئیس جمهور، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را در ایالات متحده ممنوع کند.

خبر - ۴ ماه پیش
نظرسنجی,بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی,CBDC,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً ۲۴ CBDC عرضه می‌شود

بر اساس نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، درحال‌حاضر ۹۳درصد از بانک‌های مرکزی در حال تحقیق درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند و تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً حداکثر ۱۵ CBDC در بخش خرده‌فروشی و ۹ CBDC در بخش عمده‌فروشی عرضه شود. این نظرسنجی در بازه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۲ (مهر تا آذر ۱۴۰۱) از ۸۶ بانک مرکزی انجام شده است.

خبر - ۵ ماه پیش
چین,پرداخت,استان شاندونگ چین,جینان,CBDC,ارز دیجیتال بانک مرکزی,یوان دیجیتال

یکی از شهرهای چین پرداخت با ارز دیجیتال را به اتوبوس‌های شهری خود آورد

جینان، مرکز استان شاندونگ چین، گام مهمی در جهت پذیرش گسترده ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) برداشته است. این شهر پرداخت‌های یوان دیجیتال را در تمام مسیرهای اتوبوس خود معرفی کرده است و ساکنان را تشویق می‌کند از این روش پرداخت جدید استفاده کنند.

خبر - ۵ ماه پیش
بانک مرکزی سنگاپور,MAS,DeFi

بانک مرکزی سنگاپور به‌دنبال ایجاد چارچوبی «مسئولیت‌پذیر» برای اکوسیستم دارایی دیجیتال است

بانک مرکزی سنگاپور (MAS) گزارشی درباره نحوه عملکرد توکن دارایی دیجیتال و تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) در چارچوب استانداردهای بین‌المللی و زیرساخت‌های بازار نهادی منتشر کرد.

خبر - ۵ ماه پیش
فایننشال تایمز,گزارش,صرافی,کرپیتو دات کام,بازارسازی,سنگاپور,بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار

فایننشال تایمز: صرافی کرپیتو دات کام تیم‌های معاملاتی و بازارساز داخلی دارد

طبق گزارش فایننشال تایمز، صرافی کرپیتو دات کام، چندین تیم‌ داخلی را برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال و بازارسازی اداره می‌کند. به نقل از منابع آگاه، این صرافی مستقر در سنگاپور به مدیران و کارکنان خود دستور داده است تا این فعالیت‌ها را مخفی نگه دارند.

خبر - ۵ ماه پیش
بانک مرکزی اروپا,یورو دیجیتال,پول نقد,حریم خصوصی,ECB,ارز دیجیتال بانک مرکزی,CBDC

بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال حداکثر حریم خصوصی را ارائه می‌دهد اما نه به اندازه پول نقد

به گفته یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اروپا با در نظر گرفتن حریم خصوصی طراحی خواهد شد، اگرچه هرگز به اندازه پول نقد نمی‌تواند حریم خصوصی داشته باشد.

خبر - ۷ ماه پیش
بانک مرکزی انگلیس,ارزهای دیجیتال,انگلیس,ارز دیجیتال بانک مرکزی,CBDC

بانک مرکزی انگلیس به دنبال ایجاد تیمی ۳۰ نفره برای توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی است

ساندی تایمز گزارش داد که بانک مرکزی انگلیس به دنبال ایجاد یک تیم ۳۰ نفره برای توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

خبر - ۸ ماه پیش