فروش ۴ میلیون دلاری NFT تصویر سگ نماد دوج کوین

توکن غیرمثلی (NFT) مربوط به تصویر سگ نماد دوج کوین (Doge)، به نام شیبا اینو (Shiba Inu)، که پیش از تبدیل شدن به چهره یکی از با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال، شهرت خود را به عنوان یک میم تصویری پیدا کرده بود، روز جمعه با قیمتی بیش از 4 میلیون دلار فروخته شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

فروش ۴ میلیون دلاری NFT تصویر سگ نماد دوج کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از  دیکریپت، خریدار این NFT گروهی از سرمایه‌گذاران به نام پلیزر‌د‌‌ائو (PleasrDAO)، بودند که مجموعه آن‌ها شامل NFT‌های ادوارد اسنودن، پروژه تور (Tor Project) و بازار زورا (Zora) است. آن‌ها با‌ برگزاری یک حراج آنلاین که بخشی از آن توسط صرافی کوین‌بیس تأمین می‌شد، این خرید را انجام دادند.

پلیزر‌د‌‌ائو در واقع یک «DAO» یا «سازمان خودمختار غیرمتمرکز» است که نوعی ساختار حاکمیت سازمانی مبتنی بر بلاک‌چین دارد. هر یک از اعضای DAO دارای توکنی هستند که نمایانگر کسری از خزانه‌داری گروه و رأی برابر در تصمیم‌گیری گروه است، چیزی شبیه سهام رأی در یک شرکت سهامی سنتی.

سانتیاگو سانتوس (Santiago Santos)، عضو پلیزر‌د‌‌ائو و شریک شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتالی پارافای کپیتال (ParaFi Capita)، گفت:

«ما قطعاتی را خریداری می‌کنیم که معتقدیم یادگارهای بی‌انتها و بی‌ارزش فرهنگ دیجیتال و ارز دیجیتال هستند. دوج شاید یکی از مهم‌ترین الگوهای یادگاری فرهنگ اینترنت باشد.»

استفاده از ماکروهای تصویری اوایل سال ۲۰۱۰ مانند، دوج (Doge) یک مورد محبوب و پرسود برای NFT‌ها بوده است. توکن‌های این چنینی بسیاری با قیمت صدها هزار دلار فروخته شده‌اند.

تمسخر پرداخت هزینه ۴ میلیون دلاری برای خرید یک میم کوین توسط پلیزر‌د‌‌ائو هنوز پایان نیافته است ولی مبلغ پیشنهاد آن‌ها نشان می‌دهد که پلیزردائو این تمسخرها را خیلی جدی نمی‌گیرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/x82886 

سولانا استخرهای سپرده‌گذاری راه‌اندازی کرد
چگونه یک پسر ۱۲ ساله در یک روز بیش از ۱۶۰,۰۰۰ دلار اتریوم از فروش ان‌اف‌تی به‌دست آورد؟
آمازون در پی استخدام مدیر برای دپارتمان بلاک‌چین و ارز دیجیتال است
غوغای آلت‌کوین‌ها؛ رشد ۲۴۰۰ درصدی توکن «Coin98» در یک روز
رشد ۳ برابری سرمایه‌گذاران بیت کوین در آمریکا طی ۳ سال اخیر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط