فعالان محیط‌زیست از کمیسیون خدمات عمومی نیویورک شکایت کرده‌اند

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) به‌دلیل تأیید فعالیت تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده‌اند. به‌گفته گاردین، PSC مسئول سامان‌دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مرکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است. اکنون شاکیان مدعی هستند که این تأییدیه قانون آب‌وهوای نیویورک در سال ۲۰۱۹، با هدف کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ را نقض می‌کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک,شکایت,PSC,استخراج ارزهای دیجیتال,دیجی هوست

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) به‌دلیل تأیید فعالیت تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده‌اند.

به‌گفته گاردین، PSC مسئول سامان‌دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مرکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است.

این مرکز در توناواندا، شهری در کمتر از ده مایلی آبشار نیاگارا واقع شده است، قرار دارد.

شاکیان ادعا می‌کنند که این تاییدیه ناقض قانون آب‌وهوای نیویورک در سال ۲۰۱۹ است. هدف از این قانون کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ بوده است.

در این دادخواست، شاکیان ادعا می‌کنند که نیروگاه فورتیستار تنها در دوره‌های تقاضای زیاد برای برق، مانند شرایط آب و هوایی بد، کار می‌کرده است. با این حال، به عنوان یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال، این سایت ۲۴ ساعت در روز کار می کند و تا ۳۰۰۰ درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

آن ها استدلال می کنند که ایالت نیویورک باید در هنگام تاییده پروژه ها،  بررسی های زیست محیطی لازم را به عمل بیاورد.

در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر)، در نامه‌ای از طرف گروهی از مشاغل محلی، از دولت درخواست کرد که تبدیل نیروگاه به تاسیسات استخراج ارز دیجیتال را رد کند، در این نامه آمده است:

«ماینینگ ارزهای دیجیتال، از مقادیر زیادی انرژی [برق] برای تأمین انرژی مورد نیاز  ماینرها برای انجام استخراج استفاده می‌کنند و اگر این فعالیت در نیویورک گسترش یابد، می‌تواند به شدت اهداف اقلیمی نیویورک را تضعیف کند.»

بر اساس پرونده های عمومی، دیجی هوست برنامه ریزی کرده است تا این تاسیسات را به گاز طبیعی تجدیدپذیر تبدیل کند تا اثرات زیست محیطی آن را کاهش دهد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که این سایت توسط کمیسیون برنامه ریزی شمال توناواندا تأیید شده است.

به گزارش کوین تلگراف، در ماه اوت، دیجی هوست همچنین برنامه هایی را برای انتقال بخشی از ماینرهای خود از نیویورک به آلاباما در تلاش برای کاهش هزینه های انرژی فاش کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/m68018 

 

فوری: کمیسیون بورس آمریکا از صرافی کوین بیس شکایت کرد
سقوط شاخص ترس و طمع به سطح ماه مارس پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا از بایننس
بیانیه رسمی بایننس در واکنش به شکایت کمیسیون بورس منتشر شد
کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس شکایت کرد
شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

شاخص ترس و طمع,بیت کوین,بازارز ارزهای دیجیتال,ترس,شکایت,کمیسیون بورس آمریکا,بایننس

سقوط شاخص ترس و طمع به سطح ماه مارس پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا از بایننس

شاخص ترس و طمع که احساسات کاربران را نسبت به روند قیمت بیت‌کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال اندازه‌گیری می‌کند، به سطحی از منطقه ترس سقوط کرده است که آخرین بار در ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) شاهد آن بودیم؛ زمانی نرخ برابری یو‌اس‌دی کوین با دلار آمریکا برای مدت کوتاهی از بین رفت.

خبر - ۲۱ ساعت پیش
بایننس,شکایت,SEC,بیانیه,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

بیانیه رسمی بایننس در واکنش به شکایت کمیسیون بورس آمریکا منتشر شد

به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس، این صرافی در بیانیه‌ای رسماً به اتهامات مطرح شده واکنش نشان داده و اعلام کرده است که کمیسیون بورس آمریکا رویکرد خصمانه‌ای را در پیش گرفته که با ماهیت پویا و پیچیده ارزهای دیجیتال تطابق ندارد.

خبر - ۲۳ ساعت پیش
کمیسیون بورس آمریکا,شکایت,بایننس,صرافی,SEC,چانگ پنگ ژائو

کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس شکایت کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ساعاتی پیش در دادگاه ناحیه کلمبیا علیه صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن شکایت کرد. به دنبال این خبر، قیمت بیت کوین به زیر ۲۵,۵۰۰ دلار سقوط کرد.

خبر - دیروز
توانیر,قانون گذاری,داخلی,استخراج ارزهای دیجیتال

شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد

شرکت توانیر امروز در ابلاغیه‌ای ساعت‌های خاموشی مراکز استخراج رمزارز (در فصل گرما) را تا تاریخ ۱۵ شهریور اعلام کرد.

خبر - ۳ روز پیش
کوین بیس,صرافی,کمیسیون بورس ایالات متحده,شکایت

صرافی کوین بیس از کمیسیون بورس ایالات متحده شکایت کرد

صرافی کوین بیس در ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایت کرده است. این صرافی در ژوئیه ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) دادخواستی را ارائه کرد که در آن از این کمیسیون خواسته شده بود تا دستورالعمل‌های مشخصی را برای شرکت‌های فعال در بخش صنعت ارزهای دیجیتال تعیین کند. پرونده کنونی کمیسیون بورس را مجبور به تبعیت از این دادخواست نمی‌کند. اگرچه به نظر می‌رسد که به‌طور غیرمستقیم به اطلاعیه ولز مربوط می‌شود. اطلاعیه‌ای که نشان می‌دهد کمیسیون بورس به‌زودی از کوین بیس شکایت خواهد کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
بیت‌ترکس,صرافی,شکایت,کمیسیون بورس و اوراق بهادار,SEC,گری گنسلر

بیت‌ترکس: شکایت کمیسیون بورس بخشی از پروژه حذف صنعت ارزهای دیجیتال است

صرافی بیت‌ترکس در پاسخی رسمی خود به شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا کرده است که سیاست‌های این آژانس بخشی از برنامه‌های گری گنسلر، رئیس آن، برای بیرون‌راندن صنعت ارزهای دیجیتال از ایالات متحده است.

خبر - ۱ ماه پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار,بیت‌ترکس,صرافی,شکایت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قصد دارد تا از صرافی بیت‌ترکس شکایت کند

به گزارش وال استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قصد دارد تا از صرافی آمریکایی بیت‌ترکس به اتهام نقض قوانین شکایت کند. طبق این گزارش، واحد اجرایی کمیسیون بورس به این نهاد نظارتی پیشنهاد داده است تا بیت‌ترکس درمورد تخلفات ادعایی مربوط به حمایت از سرمایه‌گذاران شکایت کند.

خبر - ۱ ماه پیش
دوج کوین,ایلان ماسک,شکایت

پرونده شکایت مال باختگان دوج کوین از ایلان ماسک مختومه می‌شود

بر اساس گزارشات، ایلان ماسک و وکلای وی از قضات آمریکایی خواسته‌اند تا شکایت سرمایه‌گذارانی که مدعی شده بودند وی در طرحی هرمی، دوج کوین را تبلیغ کرده است، رد و پرونده را مختومه اعلام کنند. سرمایه‌گذاران در این شکایت به دنبال دریافت خسارت ۲۵۸ میلیارد دلاری هستند.

خبر - ۲ ماه پیش
کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده,CTFC,شکایت,بایننس,چانگ پنگ ژائو

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از بایننس و مدیر عامل آن شکایت کرد

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، و مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو، به اتهام نقض قوانین معاملات و مشتقات، با شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) روبرو هستند. کمیسیون معاملات آتی کالا، بایننس و ژائو را به اتهام نقض قوانین متهم و در دادگاه فدرال شیکاگو شکایت خود را ثبت کردند.

خبر - ۲ ماه پیش