فعالان محیط‌زیست از کمیسیون خدمات عمومی نیویورک شکایت کرده‌اند

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) به‌دلیل تأیید فعالیت تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده‌اند. به‌گفته گاردین، PSC مسئول سامان‌دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مرکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است. اکنون شاکیان مدعی هستند که این تأییدیه قانون آب‌وهوای نیویورک در سال ۲۰۱۹، با هدف کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ را نقض می‌کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک,شکایت,PSC,استخراج ارزهای دیجیتال,دیجی هوست

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) به‌دلیل تأیید فعالیت تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده‌اند.

به‌گفته گاردین، PSC مسئول سامان‌دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مرکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است.

این مرکز در توناواندا، شهری در کمتر از ده مایلی آبشار نیاگارا واقع شده است، قرار دارد.

شاکیان ادعا می‌کنند که این تاییدیه ناقض قانون آب‌وهوای نیویورک در سال ۲۰۱۹ است. هدف از این قانون کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ بوده است.

در این دادخواست، شاکیان ادعا می‌کنند که نیروگاه فورتیستار تنها در دوره‌های تقاضای زیاد برای برق، مانند شرایط آب و هوایی بد، کار می‌کرده است. با این حال، به عنوان یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال، این سایت ۲۴ ساعت در روز کار می کند و تا ۳۰۰۰ درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

آن ها استدلال می کنند که ایالت نیویورک باید در هنگام تاییده پروژه ها،  بررسی های زیست محیطی لازم را به عمل بیاورد.

در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر)، در نامه‌ای از طرف گروهی از مشاغل محلی، از دولت درخواست کرد که تبدیل نیروگاه به تاسیسات استخراج ارز دیجیتال را رد کند، در این نامه آمده است:

«ماینینگ ارزهای دیجیتال، از مقادیر زیادی انرژی [برق] برای تأمین انرژی مورد نیاز  ماینرها برای انجام استخراج استفاده می‌کنند و اگر این فعالیت در نیویورک گسترش یابد، می‌تواند به شدت اهداف اقلیمی نیویورک را تضعیف کند.»

بر اساس پرونده های عمومی، دیجی هوست برنامه ریزی کرده است تا این تاسیسات را به گاز طبیعی تجدیدپذیر تبدیل کند تا اثرات زیست محیطی آن را کاهش دهد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که این سایت توسط کمیسیون برنامه ریزی شمال توناواندا تأیید شده است.

به گزارش کوین تلگراف، در ماه اوت، دیجی هوست همچنین برنامه هایی را برای انتقال بخشی از ماینرهای خود از نیویورک به آلاباما در تلاش برای کاهش هزینه های انرژی فاش کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/m68018 

 

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از بایننس و مدیر عامل آن شکایت کرد
نمایندگان کنگره آمریکا معتقدند فدرال باید تدابیر سخت‌گیرانه‌تری علیه استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشد
نگرانی ساکنین شهری در کانزاس آمریکا نسبت به ساخت یک مرکز استخراج در آن منطقه
شکایت کمیسیون بورس آمریکا از دو کوان و ترافرم لبز
دادستان کل نیویورک از مدیر‌عامل پیشین سلسیوس به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

کنگره آمریکا,استخراج ارزهای دیجیتال,گازهای گلخانه‌ای,حزب دموکرات

نمایندگان کنگره آمریکا معتقدند فدرال باید تدابیر سخت‌گیرانه‌تری علیه استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشد

براساس مجموعه‌ای از نامه‌های ارسال شده به آژانس‌های مختلف فدرال، نمایندگان کنگره ایالات‌متحده به‌دنبال آن هستند که شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را مجبور به انتشار اطلاعاتی درباره میزان مصرف انرژی و همچنین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای کنند. نامه‌های ارسال شده توسط تعدادی از اعضای کنگره آمریکا از حزب دموکرات امضا شده است و تاکید می‌کند که فدرال باید از قدرت خود برای اعمال تدابیر سخت‌گیرانه علیه تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال و کشف آنچه پشت درهای بسته می‌گذرد، استفاده کند.

خبر - ۳ هفته پیش
کانزاس,استخراج,گاز,شکایت

نگرانی ساکنین شهری در کانزاس آمریکا نسبت به ساخت یک مرکز استخراج در آن منطقه

طبق گزارش‌ها، ساکنان مک‌لوث در ایالت کانزاس آمریکا از ساخت احتمالی یک مرکز پردازش داده ارزهای دیجیتال بر روی یک میدان گاز طبیعی در نزدیکی این شهر انتقاد کردند. نگرانی اصلی آن‌ها این است که تأسیسات مذکور به محیط‌زیست شهر آسیب برساند و صدای بسیار زیادی داشته باشد. یکی از ساکنین این شهر اعلام کرده که این مرکز ممکن است از ژنراتورهایی برای تأمین انرژی موردنیاز خود استفاده کند که از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

خبر - ۱ ماه پیش
کمیسیون بورس آمریکا,SEC,دو کوان,ترافرم لبز,کلاهبرداری,شکایت,استیبل کوین‌

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از دو کوان و ترافرم لبز

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانه‌ای اعلام کرد که از ترافورم لبز و بنیان گذار آن، دو کوان به اتهام سازمان‌دهی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری ارز دیجیتال شکایت کرده است. این کمیسیون با اشاره به سقوط استیبل کوین یو‌اس‌تی‌سی و ارز دیجیتال وابسته به آن، ترا لونا کلاسیک اظهار داشت که کوان و شرکتش مجموعه‌ای به‌هم‌پیوسته از اوراق بهادار ارز دیجیتال را عرضه کرده و فروخته‌اند که بسیاری از آنها تراکنش‌های ثبت‌ نشده بوده‌اند. گری گنسلر در این بیانیه‌ گفت که کوان و ترافورم در ارائه اطلاعات کامل، منصفانه و واقعی به مردم ناموفق بوده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
دادستان کل نیویورک,سلسیوس,کلاهبرداری,شکایت,الکس ماشینسکی,لتیتیا جیمز

دادستان کل نیویورک از مدیر‌عامل پیشین سلسیوس به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک اعلام کرد که از الکس ماشینسکی، مدیرعامل پیشین سلسیوس به اتهام میلیاردها دلار کلاهبرداری از صدها هزار سرمایه‌گذاران، از جمله ۲۶٬۰۰۰ شهروند‌ نیویورک شکایت کرده است. دادستان کل، ماشینسکی را به اظهارات نادرست و گمراه‌کننده درمورد امنیت سلسیوس متهم کرده است.

خبر - ۲ ماه پیش
کوین بیس,دعوی قضایی,شکایت,دادگاه فدرال

مشتریان کوین بیس از به اشتراک‌گذاری اطلاعات حساب‌هایشان در دعوی قضایی خودداری می‌کنند

مشتریان کوین بیس که قبلاً از این صرافی به‌دلیل نقل‌وانتقالات غیرقانونی ارزهای دیجیتال شکایت کرده بودند، همچنان از به‌اشتراک‌گذاشتن اطلاعات حساب خود در راستای پیشبرد پرونده‌شان در دادگاه خودداری می‌کنند. شاکیان پرونده طی یک درخواست اضطراری به دادگاه فدرال موافقت کرده‌اند که در صورت محافظت از آن‌ها، اطلاعات لازم مانند ایمیل‌ها، نام‌های کاربری و آدرس‌های اتریوم را در اختیار دادگاه قرار می‌دهند.

خبر - ۳ ماه پیش
استخراج ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,محمد مخبر,آیین‌نامه,داخلی

مصوبه جدید دولت برای استخراج ارزهای دیجیتال منتشر شد

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، روز گذشته طی نامه‌ای مصوبه جدید هیئت وزیران درباره استخراج ارزهای دیجیتال را ابلاغ کرد. گفتنی است این آیین‌نامه که در ۶ شهریور امسال در دولت به تصویب رسیده، شامل دستورالعمل‌هایی برای مزارع استخراج و دیگر فعالان صنعت ماینینگ کشور است.

خبر - ۴ ماه پیش
کوین بیس,شکایت,خسارت

یک کاربر کوین بیس با طرح شکایتی از جانب همه کاربران صرافی خواهان دریافت ۵ میلیون دلار خسارت شد

جورج کاتولا، یکی از کاربران صرافی کوین بیس به نیابت از همه دارندگان کیف پول‌ها و حساب‌های کاربری کوین بیس، شکایتی جمعی علیه این صرافی طرح کرده است. او می‌گوید که این شرکت از روش‌های غیراستاندارد برای ایمن‌سازی حساب‌های کاربری استفاده می‌کند. کاتولا همچنین افزود که این صرافی به شکلی نامناسب و بدون دلیل، دسترسی مشتریان به حساب‌های کاربری یا وجوه را مسدود می‌کند.

خبر - ۷ ماه پیش
کیم کارداشیان,شکایت,اتریوم مکس

کیم کارداشیان به دنبال فرار از شکایت سرمایه‌گذاران پروژه «اتریوم مکس» است

اتریوم مکس (EthereumMax) ارز دیجیتالی بود که برای مدت کوتاهی توسط افراد مشهور و ثروتمند تبلیغ می‌شد. حال شماری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال برای جبران زیانی که به خاطر سرمایه‌گذاری و خرید توکن‌های این پروژه متحمل شده‌‌اند، از افراد مشهوری به اتهام تبلیغ این ارز دیجیتال شکایت کرده‌‌‌اند. این شکایت علیه کیم کارداشیان، پائول پیرس و فلوید می‌‌‌وِدر مطرح شده است.

خبر - ۸ ماه پیش
سولانا,سولانا لبز,شکایت,Solana Labs

شکایت دسته‌جمعی تعدادی از سرمایه‌گذاران سولانا از سولانا لبز

سولانا لبز (Solana Labs)، سازمان غیرانتفاعی توسعه‌دهنده بلاک چین سولانا، با یک شکایت دسته‌جمعی که در ایالت کالیفرنیا تنظیم شده، مواجه شده است. مارک یانگ، شاکی اصلی، ادعا می‌کند که توکن سولانا یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است. گفتنی است که این شکایت می‌تواند پیامدهای زیادی برای صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. شاکیان افزوده‌اند که متهمان مبالغ هنگفتی را برای تبلیغ اوراق بهادار سولانا خرج کرده‌اند و انتظار داشته‌اند که با بازاریابی بنیاد سولانا از سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال سود کنند.

خبر - ۸ ماه پیش