قاتل اتریوم؛ کدام رقیب اتریوم را خواهد کشت؟

منتقدان می گویند کارمزدهای بلندپروازانه اتریوم منجر به قربانی شدن این پروژه به دست بلاکچین های (blockchains) رقیب خواهد شد ولی داده های آن-چین چیز دیگری را پیشنهاد می کنند. اتر(ETH) همچنان دومین ارز دیجیتال بزرگ می باشد و برطبق آرایه ای از متریک های کاربرد شبکه، بر این صنعت هوشمندانه تسلط دارد. اگر چه در اوج فعالیت که با افزایش کارمزد به بیش از 10 دلار شبکه را تحت تأثیر زیادی قرار داده است، از دید پایگاه بزرگ کاربران و توسعه دهندگان کافی است تا موقعیت آن را به عنوان دومین ارز دیجیتال حفظ کند.

الناز مهیمنی

منبع : cointelegraph

قاتل اتریوم

title

منتقدان می­گویند  کارمزد­های بلندپروازانه اتریوم منجر به قربانی شدن این پروژه به دست بلاک­چین های (blockchains) رقیب خواهد شد ولی داده­های  آن-چین چیز دیگری را پیشنهاد می­کنند.

اتر(ETH) همچنان دومین ارز دیجیتال بزرگ می­باشد و بر­طبق آرایه ای از متریک­های کاربرد شبکه، بر این صنعت هوشمندانه تسلط دارد. اگر چه در اوج فعالیت که با افزایش کارمزد به بیش از 10 دلار شبکه را تحت­ تأثیر زیادی قرار داده است، از دید پایگاه بزرگ کاربران و توسعه­دهندگان کافی است تا موقعیت آن را به عنوان دومین ارز دیجیتال حفظ کند.

به­هر­حال، برخی متریک­های کلیدی آن-چین تغییر پتانسیل در برتری اتریوم را نشان می­دهند، که پرسش قدیمی را مطرح می­کنند که آیا " قاتل اتریوم" قادر خواهد بود تا شبکه را سرنگون کند؟

همانگونه که در بالا گفته شد، شبکه اتریوم به­طور گسترده بر اپلیکیشن های غیر­متمرکز (dApp) تسلط دارد. به­دلیل کارمزد بالای تراکنش، هنگام تحلیل تعداد آدرس­های فعال، شبکه اتریوم نسبت به رقبای خود ضعیف­تر ظاهر می­شود.

در طول هفته گذشته، ان بی ای تاپ شات (NBA Top Shot) بلاک­چین فلو(FLOW) تقریبا 80,000 آدرس فعال داشت که پنج برابر بزرگتر از بازار ریریبل ان اف تی (Rarible NFT) اتریوم یا حتی سوشی­سواپ (SushiSwap) می­باشد. از­این­رو عضو آدرس فعال روزانه در هر بلاک­چین، اولین داده ای است که تحلیل می­شود.


نمودار بالا نشان می­دهد که ترون (Tron(TRX)) از اتریوم در آدرس­های فعال روزانه پیشی گرفته است. شبکه ترون دارای کارمزد صفر برای تراکنش­های ساده است که درنتیجه این، یک مقایسه ناعادلانه است.

با اندازه گیری انتقالات و تراکنش­های موثر، مستثنی کردن آدرس­هایی که سهمی در شبکه ندارند، ساده تر خواهد بود.

می­بینیم که ترون نمی­تواند به اعضای اتریوم نزدیک شود اگرچه افزایش قیمت اخیر کاردانو (ADA) منجر به تساوی این دو شده است.

ترون بیشتر از 14.5 میلیارد تتر (USDT) در گردش دارد که متریک­های کاربرد شبکه را ارتقا می­دهد. در این بین، کاردانو دارای 90% آدرس فعال روزانه کمتر از اتریوم هست. با این­حال هر دو شبکه تعداد انتقال و تراکنش یکسانی را مدیریت می­کنند.

این مشکل­ساز می باشد زیرا اتریوم  20 میلیون توکن تتر را اداره می­کند و همچنین همه تراکنش­های چین­لینک (Chainlink(LINK))، یو اس دی کوین (USD Coin(USDC))، رپد ای تی اچ (Wrapped ETH(WETH)) و تعداد بسیار دیگری را مدیریت می­کند.

این داده­ها، حداقل به­طور نظری، باید در سرمایه بازار بازتاب پیدا کنند. بنابراین به این معنا خواهد بود که اتریوم دارای رتبه بالایی باشد زیرا هیچ شبکه دیگری حتی نزدیک به اپلیکیشن­های غیر­متمرکز آن نمی­باشد.

به­علاوه هنگام تحلیل ارزش انتقالات و تراکنش­ها، اتریوم با 50 برابر بیشتر پیشتاز است، البته اگر ارقام مشکوک کاوردانو را درنظر نگیریم.

درحال حاضر، طبق آمار داده ها چهار "قاتل اتریوم" که در بالا تحلیل شد با احتمال کم قادر خواهند بود تا شبکه اتریوم را متزلزل کنند.


لینک کوتاه: https://b2n.ir/s08851

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

تحلیل؛ احتمال افزایش قیمت اتر تا ۲,۵۰۰ دلار

تحلیل؛ احتمال افزایش قیمت اتر تا ۲,۵۰۰ دلار

اتر پس از پشت سر گذاشتن یک دوره اصلاح ۱ ماهه توانست رکورد قیمتی خود را با رسیدن به ۲,۱۵۰ دلار بشکند. اکنون ارز شماره ۲ بازار در شرایطی قرار گرفته است که می‌تواند رکورد تاریخی خود را تا سطوح بسیار بالاتری افزایش دهد.

تحلیل - 15 فروردین 1400
اتر به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید

اتر به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید

قیمت اتر (ETH)، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، روز گذشته از ۲,۰۶۰ دلار عبور کرد و به اوج تاریخی خود در ۲,۰۶۵ دلار رسید.

خبر - 14 فروردین 1400
درآمد ماینرهای اتریوم از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

درآمد ماینرهای اتریوم از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

درآمد ماینرهای اتریوم در ماه فوریه (بهمن و اسفند) به ۱.۳۷ میلیارد دلار رسید، این یک رکورد جدید برای ماینرهای این شبکه است. آنطور که پیداست، افزایش میزان کارمزد در شبکه اتریوم دلیل اصلی افزایش درآمد ماینرها در ماه فوریه (بهمن و اسفند) است. بسیاری از معامله‌گرانی که برای انتقال دارایی‌های دیجیتال خود از این شبکه استفاده می‌کنند، از افزایش شدیده هزینه‌های انتقال ناراضی هستند.

خبر - 12 اسفند 1399