قاضی پرونده کوین‌بیس می‌گوید که SEC به‌دنبال گسترش تعریف اوراق بهادار است

در جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از کوین‌بیس در روز گذشته حکمی صادر نشد، اما قاضی نسبت به ادعا این رگولاتور ابراز نگرانی کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اوراق بهادار,کوین‌بیس,SEC,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، جلسه دادگاه بین کوین‌بیس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۱۷ ژانویه در مورد اتهامات قبلی برگزار شد.

در ژوئن ۲۰۲۳، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا کرد که کوین‌بیس به طور غیرقانونی یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده، کارگزار و آژانس تسویه حساب را اداره می‌کند و خدمات سهامداری ارزدیجیتالی آن شامل فروش و عرضه ثبت نشده اوراق بهادار است.

اگرچه قاضی کاترین پولک فایلا امروز حکم یا قضاوتی ارائه نکرد، اما نگرانی‌های خود را مطابق با نگرانی‌های کوین‌بیس ابراز کرد.

به گزارش رویترز، قاضی فایلا در مورد ۱۳ توکن ارزدیجیتالی که کوین‌بیس به مشتریان امکان دسترسی به آنها را می‌دهد، اما صادر نمی کند، و SEC آنها را اوراق بهادار در نظر می‌گیرد، اظهار نظر کرد. قاضی استدلال‌های SEC را زیر سوال برد و گفت:

«من نگران هستم ... آنچه شما می‌خواهید این است که تعریفی از آنچه اوراق بهادار را تشکیل می‌دهد را گسترش دهید.»

پاتریک کاستلو، دستیار مشاور ارشد دعوی حقوقی SEC، در عوض استدلال کرد که توکن‌های ارزدیجیتالی مورد بحث بخشی از یک شرکت بزرگ‌تر (به عنوان مثال شبکه بلاک‌چین) هستند و بنابراین شبیه قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند. وی افزود که ارزش هر توکن با افزایش ارزش شبکه یا اکوسیستم افزایش می‌یابد. با گسترش، هر دارایی می‌تواند به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود.

طبق گزارش The Block، کاستلو پذیرفت که صادرکنندگان توکن «دقیقاً» قوانین اوراق بهادار را نقض نکرده‌اند. شرکت‌های پشتیبان کاردانو  (ADA)، سولانا (ADA) و پالیگان (MATIC) قبلاً وضعیت اوراق بهادار آن دارایی‌ها را رد کرده‌اند و به عنوان متهم پرونده SEC علیه کوین‌بیس نامی برده نشده‌اند.

النور ترت، خبرنگار «FOX Business» نیز در مورد این جلسه گزارش داد. طبق گزارش «Terrett»، قاضی Failla از SEC پرسید که چرا نباید این پرونده را رد کند، اقدامی که توسط خود کوین‌بیس درخواست شده است.

قاضی به حمایت سناتور سینتیا لومیس از اخراج اشاره کرد و لومیس را «نه فقط یک سناتور تصادفی»، بلکه «عمیقاً درگیر در فضا» خواند. قاضی بیانیه قبلی را که در آن لومیس تلویحاً منسوخ بودن تست‌های اوراق بهادار را بیان می‌کرد، بیان کرد:

 «ما عملکرد خوبی داشته‌ایم. ۹۰ سال است که این قوانین اوراق بهادار توانسته‌اند در این بازارها اعمال شوند.»

ترت در ادامه سخنان پایانی را تشریح کرد. کمیسیون بورس آمریکا استدلال کرد که کوین‌بیس در حال استفاده نادرست از تست «Howey» در سال ۱۹۳۴ است و هرگونه «راه حل آسان» را رد کرد.

کوین بیس پاسخ داد که SEC نشان نداده است که صادرکنندگان توکن کاری انجام داده‌اند که بتوان آن را قراردادی با مشتریان کوین بیس تلقی کرد و بیان کرد:

«شکایت کمیسیون دادگاه را به قلمروی کاملاً بی‌سابقه می‌کشاند. کمیسیون بورس آمریکا باید اقدامات اجرایی و قوانینی را دنبال کند که به زبان قانونی معنی می‌دهد و آن را وارونه نمی‌کند. این چند پل خیلی دور است و به همین دلیل از شما می خواهیم که پرونده SEC را به طور کامل رد کنید.»

البته، طبق گزارش‌ها، کاستلو پذیرفت که صادرکنندگان توکن «دقیقاً» قوانین بازار اوراق بهادار را نقض نکرده‌اند.

لینک کوتاه: B2n.ir/z35895 

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
دستور قاضی به ریپل برای ارائه اسناد مالی بیشتر پس از درخواست SEC
خبرنگار فاکس بیزنس: کمیسیون بورس سرسختانه با ETF اسپات اتریوم مخالف است
تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید که احتمال پیروزی کوین‌بیس در پرونده شکایت SEC حدود ۷۰درصد است
جی‌پی مورگان: احتمال تأیید ETF اسپات اتریوم تا ماه مه کمتر از ۵۰درصد است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

ریپل,SEC,ایالات متحده,XRP

دستور قاضی به ریپل برای ارائه اسناد مالی بیشتر پس از درخواست SEC

یک دادگاه منطقه‌ای در ایالات متحده، روز گذشته با درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای ملزم‌کردن ریپل به ارائه اسناد بیشتر موافقت کرد. قاضی این دادگاه به شرکت ریپل دستور داد که باهدف تعیین مجازات مناسب باید اطلاعات بیشتری را در مورد وضعیت مالی شرکت و فروش ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی ارائه کند.

خبر - ۲ ماه پیش
فاکس بیزنس,ETF اسپات اتریوم,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

خبرنگار فاکس بیزنس: کمیسیون بورس سرسختانه با ETF اسپات اتریوم مخالف است

علیرغم تایید ETFهای اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یکی از خبرنگاران با اشاره به منابع آگاه مدعی شده این کمیسیون فعلا با درخواست‌های ETF اسپات اتریوم موافق نیست و قصد تایید آن‌ها را ندارد.

خبر - ۲ ماه پیش
بلومبرگ,کوین‌بیس,شکایت,SEC,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید که احتمال پیروزی کوین‌بیس در پرونده شکایت SEC حدود ۷۰درصد است

الیوت استاین، تحلیلگر ارشد حقوقی بلومبرگ، می‌گوید که کوین‌بیس شانس زیادی برای پیروزی بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در پرونده شکایت این آژانس علیه این صرافی به‌دلیل فروش اوراق بهادار بدون مجوز و ارائه خدمات سهام‌گذاری دارد. قاضی این پرونده خواستار یک اصل محدودکننده برای تعریف این رگولاتور از قرارداد سرمایه‌گذاری شده بود که شامل اوراق قابل وصل نشود.

خبر - ۲ ماه پیش
جی‌پی مورگان,ETF اسپات اتریوم,اتریوم,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

جی‌پی مورگان: احتمال تأیید ETF اسپات اتریوم تا ماه مه کمتر از ۵۰درصد است

درشرایطی که بازار نسبت به تأیید ETF‌های اسپات اتریوم تا ۲۳ مه (۳ خرداد)، آخرین مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای پاسخ به آرک ۲۱شیرز، خوش‌بین است، جی‌پی‌مورگان می‌گوید که احتمال تأیید تا آن زمان کمتر از ۵۰درصد است.

خبر - ۲ ماه پیش
بیت کوین تراست,کوین‌بیس,دلار,بیت کوین,کوین‌بیس پرایم

انتقال ۳۷۶میلیون دلار بیت کوین توسط ETF گری‌اسکیل بیت کوین تراست به کوین‌بیس

داده‌های پلتفرم آرکام اینتلجنس نشان می‌دهد که ETF گری‌اسکیل بیت کوین تراست، روز گذشته ۸٬۷۳۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۳۷۶میلیون دلار را به کیف پول‌های کوین‌بیس پرایم منتقل کرده است. به نظر می‌رسد که این صندوق مجبور شده باشد تا بخشی از بیت کوین خود را به‌دلیل کاهش قیمت سهامش بفروشد.

خبر - ۲ ماه پیش
بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

ثبت درخواست برای عرضه پنج ETF اهرمی و معکوس بیت کوین توسط پرو‌شیرز

پرو‌شیرز، تنها چند روز پس از شروع معاملات ETF‌های اسپات بیت کوین، درخواست خود را برای عرضه پنج ETF اهرمی و معکوس بیت کوین در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت کرد. این شرکت گفت دو مورد از این صندوق‌ها مستقیماً روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و سه صندوق نیز مستقیماً پوزشین شورت بیت کوین باز نخواهند کرد.

خبر - ۲ ماه پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,شکایت,ریپل

کمیسیون بورس آمریکا از دادگاه می‌خواهد که ریپل را مجبور به ارائه صورت‌های مالی کند

وکلای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درخواستی را به دادگاه فدرال ارائه کرده‌اند که ریپل را مجبور به ارائه صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ و قراردادهای پس از شکایت در مورد فروش سازمانی‌اش می‌کند. این کمیسیون گفت که این قراردادها حاوی اطلاعات مربوط به فروش سازمانی پس از حکم ژوئیه ۲۰۲۲ (تیر) هستند که در آن یک قاضی گفت که ریپل تنها زمانی می‌تواند به این فروخته شود به‌عنوان اوراق بهادار واجد شرایط باشد.

خبر - ۲ ماه پیش
کوین‌بیس,اتریوم,Whale Alert,نهنگ

۳۷ میلیون دلار اتریوم به کوین‌بیس منتقل شد

بنا بر گزارش‌ پلتفرم ردیابی تراکنش‌های بلاک‌چین «Whale Alert»، یک نهنگ اتریوم تراکنش قابل توجهی انجام داده و حدود ۱۵,۰۰۰ توکن اتر به ارزش تقریبی ۳۷ میلیون دلار را به صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال کوین‌بیس منتقل کرده است.

خبر - ۲ ماه پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا,استرداد,SEC,شکایت

دو کوان می‌خواهد دادگاه دادرسی شکایت SEC را تا زمان استردادش عقب بیندازد

وکیل مدافع دو کوان، از دادگاه ایالات متحده خواسته است تا دادرسی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه او و شرکت سابقش را به تعویق بیاندازد؛ زیرا او نمی‌داند چه زمانی از مونته نگرو مسترد خواهد شد.

خبر - ۳ ماه پیش