قصه های بیت کوین/ باد آورده را ماشین زباله می‌برد!

بیت کوین، به همان اندازه که جذاب و عجیب و غریب است، قصه های جذاب و عجیب و غریبی هم دارد. از امروز، هر از گاهی یکی از قصه های شیرین یا تلخ بیت کوین را با هم مرور می‌کنیم. آقای کلیفتن کالینز، می توانست با ثروتی حدود ۳۰۰ میلیون دلار یکی از ثروتمندان امروز دنیا باشد. اما او اکنون فقط یک "سابقه دار بدشانس معروف" است و دیگر هیچ!

jafarmo

نویسنده : جعفر محمدی

منبع : آسان بیت کوین

قصه های بیت کوین/ باد آورده را ماشین زباله می‌برد!

title

باد آورده را ماشین زباله می برد!

آقای کلیفتن کالینز، می توانست با ثروتی حدود ۳۰۰ میلیون دلار یکی از ثروتمندان امروز دنیا باشد. اما او  اکنون فقط یک "سابقه دار بدشانس معروف" است و دیگر هیچ!

ماجرا به سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ میلادی در ایرلند بر می گردد؛

در آن سال ها، هر بیت کوین بین ۳۰ سنت تا ۳۰ دلار قیمت داشت و خریدن کلی بیت کوین، از عهده هر کسی بر می آمد، از جمله کلیفتن قصه ما که آن زمان، شیطان رفته بود زیر جلدش و در کار خرید و فروش مواد مخدر بود! او از همین راه، حدود ۶۰۰۰ بیت کوین خریده و آنها را در ۱۲ کیف پول الکترونیک، ذخیره کرده بود.

یک روز، کلیفتن رمز کیف پول ها را روی کاغذی نوشت و برای این که عقل جن هم نرسد که کجا قایمش کرده، کاغذ را گذاشت توی "درپوش فلزی جعبه میله‌های ماهیگیری" و لابد بعد از این که کلی وراندازش کرد، نفسی به راحتی کشید و خوابید!

سال ها گذشت و ۲۰۱۷ از راه رسید. در این سال، بیت کوین رکورد ۱۹ هزار دلار را شکست، ولی کلیفتن که می توانست با فروش بیت کوین هایش خانه ای مجلل برای خودش بخرد، همچنان مستاجر بود و امید داشت که راز داخل درپوش فلزی، او را به ثروتی نجومی تر برساند.

اما یک روز که کلیفتن حشیش داشت، توسط پلیس دستگیر شد و کارش به دادگاه کشید و ۵ سال ناقابل برایش حبس بریدند.

صاحبخانه هم که دید از مستاجرش خبری نیست، وسایل خانه او را ریخت بیرون، از جمله همان "درپوش فلزی جعبه میله های ماهیگیری" را!

 یکی دو ساعت بعد هم ماشین حمل زباله آمد و خنزر پنزرهای آقای کلیفتن را با خود برد، از جمله  همان "درپوش فلزی جعبه میله های ماهیگیری" را!

بقیه قصه هم که معلوم است: زندانی قصه ما وقتی از حبس آزاد شد، دید جا تر است و بچه نیست و دو دستی کوبید وسط سرش!

از این قصه نتیجه می گیریم که اولاً کار خلاف نکنیم و مخصوصا دور مواد را خط بکشیم‌، ثانیاً  چوب خدا صدا ندارد و ثالثاً رمز کیف پول مان را توی "درپوش فلزی جعبه میله های ماهیگیری" نگذاریم.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399