قیمت اتریوم برای اولین بار از سال 2018 از 1,000 دلار عبور کرد

قیمت اتر، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، برای اولین بار از سال 2018 چهار رقمی می‌شود.

mammad

منبع : Decrypt

قیمت اتریوم برای اولین بار از سال 2018 از 1,000 دلار عبور کرد

title

به گزارش دکریپت، قیمت اتر در صرافی کوین بیس (Coinbase) قبل از آن‌که به زیر 1,000 دلار بازگردد، برای لحظات کوتاهی به 1,005 دلار رسید. درحالی که توجه تمامی سرمایه‌گذران بازار ارز دیجیتال به بیت کوین معطوف شده است، اتر با رشد چشم‌گیری که از خود به نمایش گذاشت در مسیر عبور از رکورد تاریخی خود که در ژانویه 2018 (دی 96) برابر با 1,432 دلار بود، قرار گرفته است. این اولین باری بود که قیمت اتر از ژانویه 2018 (دی 96) چهار رقمی می‌شود.


نمودار قیمت اتر (نمای یک روزه بازار اتر/دلار)

موفقیت امروز اتر و سایر آلت کوین‌های بازار تحت‌تاثیر رشد فوق‌العاده بیت کوین است، با توجه به تسلط 73 درصدی بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال، قیمت اغلب آلت کوین‌ها به بیت کوین وابسطه است. نیمرود لهاوی (Nimrod Lehavi)، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداختی ارز دیجیتال سیمپلکس (Simplex)، گفته است که معامله‌گران بازار ارز دیجیتال «به دنبال بیت کوین (BTC) دیگری هستند.»

سایر آلت کوین‌های بازار نیز تجربه‌ای مشابه اتر داشته‌اند؛ در 2 ژانویه (13 دی) قیمت دوج کوین (Dogecoin) 70 درصد افزایش یافت، امروز قیمت وی چین (VeChain) بیش از 20 درصد افزایش یافته است و رشدی 10 درصدی در بازارهای لایت کوین (Litecoin) و میکر (Maker) دیده می‌شود.

در همین حال، قیمت ریپل (XRP)، که تا چند روز پیش به عنوان سومین ارز بازار شناخته می‌شد، درپی انتشار اخبار مرتبط با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به شدت کاهش یافته است. درحال حاضر ریپل در جایگاه چهارم با ارزش ترین ارزهای بازار قرار گرفته است.


نمودار قیمت ریپل (نمای یک روزه بازار ریپل/دلار)

با این وجود بیت کوین بیشترین رشد دلاری را داشته است، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال فقط در آخر این هفته 4,000 دلار افزایش یافته است. قیمت بیت کوین از اکتبر 2020 (مهر) تاکنون بیش از 300 درصد رشد کرده و در کمتر از سه ماه از 10,500 دلار به 34,000 دلار رسیده است.

برچسب ها :

رشد شدید قیمت اتریوم کلاسیک؛ آیا این افزایش قیمت حباب است؟
۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!
رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد
اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید، راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد
اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!

۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!

اتریوم در طول هفته گذشته با میانگین رشد روزانه ۵ درصد روند صعودی خود را دنبال کرد. هم‌اکنون هر واحد اتر (ETH) با قیمت ۳,۱۵۶ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۳۶۵ میلیارد دلار رسیده است. امروز دومین ارز با ارزش بازار، رکورد قیمتی خود را شکست و به ۳,۲۰۰ دلار رسید. اکثر فعالان بازار بر این باورند که اتر می‌تواند تا پایان سال جاری به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار برسد و حتی از آن عبور کند. در این مقاله ۱۰ دلیل بنیادین را بررسی می‌کنیم که نشان می‌دهد اتریوم پتانسیل لازم برای رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار را دارد.

مقاله - 13 اردیبهشت 1400
رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد

رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار، برای اولین بار در تاریخ خود از سقف ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد. در چند ساعت اخیر قیمت از ۳,۱۰۰ دلار هم فراتر رفته و به رکورد ۳,۱۴۶ دلار رسیده است.

خبر - 13 اردیبهشت 1400
اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید، راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد

اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید؛ راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد

به دنبال صعود اتر به بالاترین قیمت تاریخی خود در نزدیکی ۳,۰۰۰ دلار، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم رشد چشم‌گیری را تجربه کرد. برای اولین بار نسخه اول اتریوم با نسخه دوم ارتباط برقرار می‌کند، این یک امر ضروری برای انقال از شبکه اثبات کار (PoW) به شبکه اثبات سهام (PoS) است.

خبر - 12 اردیبهشت 1400
اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

روز شنبه اول مه (۱۱ اردیبهشت)، قیمت ارزهای دیجیتال بایننس کوین (BNB) و اتریوم (ETH) به اوج تاریخی خود رسید. این در حالیست که برای اولین بار از سال ۲۰۱۸، نرخ سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۵۰ درصد سقوط کرده است.

خبر - 11 اردیبهشت 1400
اتر به یک قدمی ۲,۸۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

اتر به یک قدمی ۲,۸۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

روز گذشته قیمت اتر در بالاترین سطح به ۲,۷۷۱ دلار رسید. ارز شماره ۲ بازار تاکنون راه رسیدن به اوج ۳,۰۰۰ دلاری را درست آمده است. اتر هفته گذشته حمایت حیاتی ۲,۰۰۰ را آزمایش کرد و از این آزمایش سربلند بیرون آمد. شکسته شدن مقاومت‌های پیش رو، خریداران را برای افزایش موقعیت‌ها ترغیب می‌کند و می‌تواند راه را برای رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار هموار کند.

تحلیل - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ احتمال رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم؛ احتمال رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار

هفته گذشته هم‌زمان با سقوط بازار ارزهای دیجیتال، قیمت اتر تا نزدیکی ۲,۰۰۰ دلاری پایین آمد. امروز اما قیمت از ۲,۵۰۰ دلار عبور کرده و خریداران تلاش می‌کنند تا با حفظ قیمت در این سطح به هدف ۳,۰۰۰ دلاری دست یابند.

تحلیل - 7 اردیبهشت 1400
ارزش بازار تتر از ۵۰ میلیون دلار عبور کرد؛ موجودی USDT شبکه ترون از اتریوم پیشی گرفت

ارزش بازار تتر از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد؛ موجودی USDT شبکه ترون از اتریوم پیشی گرفت

ساعاتی پیش ارزش بازار استیبل کوین تتر (USDT) برای اولین بار از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. علاوه بر این در اقدامی بی‌سابقه حجم توکن‌های تتر موجود در شبکه ترون (Tron) از اتریوم پیشی گرفته است. با توجه به افزایش کارمزدهای شبکه اتریوم در چند ماه اخیر، بسیاری از معامله‌گران از شبکه ترون برای جابه‌جایی تتر استفاده می‌کنند.

خبر - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ شنبه ۴ اردیبهشت

تحلیل قیمت اتریوم؛ شنبه ۴ اردیبهشت

تحلیل تکنیکال اتریوم، بررسی آخرین حمایت‌ها و وضعیت شاخص‌های کلیدی قیمت.

تحلیل - 4 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ اصلاح یا اوج جدید؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ اصلاح یا اوج جدید؟

از زمان آغاز روند صعودی بازار، قیمت اتر حدود ۲,۵۰۰ درصد افزایش یافته و در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، عملکرد بهتری داشته است. بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند سرمایه‌گذاران اتر تمایلی به فروش دارایی‌های خود ندارند. هدف خریدران دست‌یابی به اوج جدید قیمت در ۳,۰۰۰ دلار است، اما رسیدن به این هدف نیازمند شکسته شدن سقف کانال ۳ ماهه اتر و عبور از مقاومت ۲,۵۲۱ دلاری است.

تحلیل - 29 فروردین 1400