قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار به سرنوشت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد تاریخی می‌اندیشند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

منبع : COINTELEGRAPH

قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

title

به گزارش کوین تلگراف، با گذشت یک روزی تاریخی که در آن تیترهای خبری به سختی با نوسانات قیمت بیت کوین همراه می‌شدند و پس از آن که بیت کوین سقف تاریخی قیمت خود را به 26,500 دلار رساند، حال معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار ارز دیجیتال تمرکز خود را به آنچه در 5 روز پایانی سال 2020 در انتظار بیت کوین است معطوف کرده‌اند.

کندل تاریخی

باوجود این‌که سود روزانه 8 الی 9 درصدی در مقایسه با نوسانات تاریخی بیت کوین مبلغ ناچیزی به‌نظر می‌رسد، - آخرین بار یک رشد روزانه 42 درصدی در سال 2019 دیده شده است – همانطور که رایان سلکیس (Ryan Selkis)، بنیان‌گذار مِساری (Messari)، به این موضوع اشاره کرده است، تجمع امروز بیت کوین دومین کندل 2,300 دلاری تاریخ پادشاه ارزهای دیجیتال است.

سلکیس در این رابطه گفته است:

شکل‌گیری اولین کندل 2,300 دلاری بیت کوین هشت سال و نیم به طول انجامید و این اتفاق امروز تکرار شده است.

برخی از معامله‌گرانی که احتمالاً در سرخوشی خود گرفتار شده‌اند، به‌دنبال این هستند که زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه 5 رقمی بیت کوین را پیش‌بینی کنند. لوک هودل (Luke Hodl)، یکی از معامله‌گران بیت کوین فعال در توئیتر، در یک نظر سنجی از دنبال کنندگان خود خواسته است تا زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه 10,000 دلاری بیت کوین را پیش‌بینی کنند.

وی در توئیتی از دنبال‌کنندگان خود پرسید:

به نظر شما بیت کوین چه‌زمانی اولین کندل روزانه 10,000 دلاری خود را تجربه خواهد کرد؟ قبل از سال جدید، ژانویه 2021 (دی)، فوریه و مارچ 2021 (بهمن و اسفند) یا آپریل تا ژوئن 2021 (فروردین تا خرداد 1400).

تقاضا برای 30,000 دلار

باد در جهت موافق رشد قیمت بیت کوین درحال وزیدن است، درحال‌حاضر کلید واژه «بیت کوین» (#Bitcoin) با 164,000 توئیت، با اختلاف در صدر پرطرفدار ترین کلید واژه‌های روز توئیتر قرار‌گرفته است. کشف باستان‌شناسی یک غرفه فروش مواد غذایی در خرابه‌های پمپئی (Pompeii) ایتالیا دومین موضوع پرطرفدار امروز توئیتر است.

علاوه بر این، همانطور که ارز دیجیتال گزارش داده بود، تجمع امروز بازار باعث بازگشت بیت کوین به مسیر طراحی شده توسط مدل محبوب انباشت به عرضه (S2F) شده است، مدلی که قیمت بیت کوین در سال 2021 را 100,000 دلار پیش‌بینی کرده است.

یکی دیگر از معیارهای محبوب و عامیانه نشان می‌دهد که علاقه عمومی نسبت به بیت کوین، راه طولانی را برای رسیدن به شرایط سال 2017 در پیش دارد. براساس داده‌های گوگل ترندز (Google Trends)، جست‌و‌جوی کلمه «بیت کوین» به سختی به یک پنجم رکورد تاریخی خود می‌رسد.

آلیستر میلن (Alistair Milne)، بنیان‌گذار صندوق ارزهای دیجیتال آتلانتا (Altana Digital Currency Fund)، در صفحه توئیتر خود نوشت:

داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که میزان جست‌و‌جوهای مربوط به خرید بیت کوین حدود یک پنجم سقف تاریخی خود است. آیا سرانجام میزان جست‌و‌جو‌ها به 10 برابر سقف تاریخی خود می‌رسد؟ [من فکر می‌کنم] این روند آغاز شده است.

آیا قیمت از این بالاتر می‌رود؟

باوجود شرایط رو‌به رشد و نوسانات قیمتی بیت کوین که باعث شرمساری کیپ کاناورال (Cape Canaveral) شده است، برخی از معامله‌گران درحال بررسی شرایط احتمالی کوتاه مدت بیت کوین هستند. یکی از معامله‌گران سقوط از بالا به پایین بیت کوین در دو هفته آینده را پیش‌بینی کرده است.

کریپتو لئو (Crypto Leo)، از معامله‌گران فعال ارز دیجیتال در توئیتر، گفته است:

بیت کوین درباره تاریخ دقیق چرخه صعودی صحبت می‌کند، فشار رو‌به بالای قوی برای هر کسی که در بلند مدت معامله کرده است. برای دیدن چگونگی مقاومت در برابر روند نزولی هیجان‌زده شده‌ام، این متواند همان چرخه نزولی بعدی باشد که صبورانه منتظرشم هستم.

کریپتو لئو با رسیدن قیمت به 26,500 دلار نوشت:

این روند در آخر هفته به طور کامل متوقف می‌شود. من گمان می‌کنم که چکش تا 2 هفته آینده وارد می‌شود.

هرچند که نظر این معامله‌گر خلاف نظر اکثریت است، اما او تنها کسی نیست که تلاطم در بازار بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. ارزش قراردادهای آتی بیت کوین که در روز کریسمس منقضی شده است به 2.3 میلیارد دلار می‌رسد، تاریخ نشان داده است که چنین اتفاقی می‌تواند بازار را متلاشی کند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

کشف آنزیمی که تکثیر ویروس کرونا را متوقف می‌کند

title

محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان می‌گویند موفق به کشف آنزیمی موسوم به "گوانیلات کیناز ۱" شده‌اند که از نقاط ضعف جدید ویروس کرونا به شمار می‌رود و نشان داده است که حذف آن از بدن می‌تواند موجب جلوگیری از تکثیر این ویروس شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اچ‌آی‌ای، جستجوی عوامل ضد ویروسی موثر علیه ویروس کرونا به شدت از سوی محققان در سراسر دنیا در حال پیگیری است. اکنون محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان با استفاده از یک رویکرد جدید، نقطه ضعفی را در این ویروس کشف کرده‌اند که می‌تواند برای تولید دارو علیه آن مورد استفاده قرار گیرد.

محمد امین علی یاری

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط