قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار به سرنوشت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد تاریخی می‌اندیشند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

title

به گزارش کوین تلگراف، با گذشت یک روزی تاریخی که در آن تیترهای خبری به سختی با نوسانات قیمت بیت کوین همراه می‌شدند و پس از آن که بیت کوین سقف تاریخی قیمت خود را به ۲۶,۵۰۰ دلار رساند، حال معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار ارز دیجیتال تمرکز خود را به آنچه در ۵ روز پایانی سال ۲۰۲۰ در انتظار بیت کوین است معطوف کرده‌اند.

کندل تاریخی

باوجود این‌که سود روزانه ۸ الی ۹ درصدی در مقایسه با نوسانات تاریخی بیت کوین مبلغ ناچیزی به‌نظر می‌رسد، - آخرین بار یک رشد روزانه ۴۲ درصدی در سال ۲۰۱۹ دیده شده است – همانطور که رایان سلکیس (Ryan Selkis)، بنیان‌گذار مِساری (Messari)، به این موضوع اشاره کرده است، تجمع امروز بیت کوین دومین کندل ۲,۳۰۰ دلاری تاریخ پادشاه ارزهای دیجیتال است.

سلکیس در این رابطه گفته است:

شکل‌گیری اولین کندل ۲,۳۰۰ دلاری بیت کوین هشت سال و نیم به طول انجامید و این اتفاق امروز تکرار شده است.

برخی از معامله‌گرانی که احتمالاً در سرخوشی خود گرفتار شده‌اند، به‌دنبال این هستند که زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۵ رقمی بیت کوین را پیش‌بینی کنند. لوک هودل (Luke Hodl)، یکی از معامله‌گران بیت کوین فعال در توئیتر، در یک نظر سنجی از دنبال کنندگان خود خواسته است تا زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین را پیش‌بینی کنند.

وی در توئیتی از دنبال‌کنندگان خود پرسید:

به نظر شما بیت کوین چه‌زمانی اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را تجربه خواهد کرد؟ قبل از سال جدید، ژانویه ۲۰۲۱ (دی)، فوریه و مارچ ۲۰۲۱ (بهمن و اسفند) یا آپریل تا ژوئن ۲۰۲۱ (فروردین تا خرداد ۱۴۰۰).

تقاضا برای ۳۰,۰۰۰ دلار

باد در جهت موافق رشد قیمت بیت کوین درحال وزیدن است، درحال‌حاضر کلید واژه «بیت کوین» (#Bitcoin) با ۱۶۴,۰۰۰ توئیت، با اختلاف در صدر پرطرفدار ترین کلید واژه‌های روز توئیتر قرار‌گرفته است. کشف باستان‌شناسی یک غرفه فروش مواد غذایی در خرابه‌های پمپئی (Pompeii) ایتالیا دومین موضوع پرطرفدار امروز توئیتر است.

علاوه بر این، همانطور که ارز دیجیتال گزارش داده بود، تجمع امروز بازار باعث بازگشت بیت کوین به مسیر طراحی شده توسط مدل محبوب انباشت به عرضه (S۲F) شده است، مدلی که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ را ۱۰۰,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

یکی دیگر از معیارهای محبوب و عامیانه نشان می‌دهد که علاقه عمومی نسبت به بیت کوین، راه طولانی را برای رسیدن به شرایط سال ۲۰۱۷ در پیش دارد. براساس داده‌های گوگل ترندز (Google Trends)، جست‌و‌جوی کلمه «بیت کوین» به سختی به یک پنجم رکورد تاریخی خود می‌رسد.

آلیستر میلن (Alistair Milne)، بنیان‌گذار صندوق ارزهای دیجیتال آتلانتا (Altana Digital Currency Fund)، در صفحه توئیتر خود نوشت:

داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که میزان جست‌و‌جوهای مربوط به خرید بیت کوین حدود یک پنجم سقف تاریخی خود است. آیا سرانجام میزان جست‌و‌جو‌ها به ۱۰ برابر سقف تاریخی خود می‌رسد؟ [من فکر می‌کنم] این روند آغاز شده است.

آیا قیمت از این بالاتر می‌رود؟

باوجود شرایط رو‌به رشد و نوسانات قیمتی بیت کوین که باعث شرمساری کیپ کاناورال (Cape Canaveral) شده است، برخی از معامله‌گران درحال بررسی شرایط احتمالی کوتاه مدت بیت کوین هستند. یکی از معامله‌گران سقوط از بالا به پایین بیت کوین در دو هفته آینده را پیش‌بینی کرده است.

کریپتو لئو (Crypto Leo)، از معامله‌گران فعال ارز دیجیتال در توئیتر، گفته است:

بیت کوین درباره تاریخ دقیق چرخه صعودی صحبت می‌کند، فشار رو‌به بالای قوی برای هر کسی که در بلند مدت معامله کرده است. برای دیدن چگونگی مقاومت در برابر روند نزولی هیجان‌زده شده‌ام، این متواند همان چرخه نزولی بعدی باشد که صبورانه منتظرشم هستم.

کریپتو لئو با رسیدن قیمت به ۲۶,۵۰۰ دلار نوشت:

این روند در آخر هفته به طور کامل متوقف می‌شود. من گمان می‌کنم که چکش تا ۲ هفته آینده وارد می‌شود.

هرچند که نظر این معامله‌گر خلاف نظر اکثریت است، اما او تنها کسی نیست که تلاطم در بازار بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. ارزش قراردادهای آتی بیت کوین که در روز کریسمس منقضی شده است به ۲.۳ میلیارد دلار می‌رسد، تاریخ نشان داده است که چنین اتفاقی می‌تواند بازار را متلاشی کند.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط