قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار به سرنوشت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد تاریخی می‌اندیشند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

قیمت بیت کوین؛ اصلاح یا رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار؟

title

به گزارش کوین تلگراف، با گذشت یک روزی تاریخی که در آن تیترهای خبری به سختی با نوسانات قیمت بیت کوین همراه می‌شدند و پس از آن که بیت کوین سقف تاریخی قیمت خود را به ۲۶,۵۰۰ دلار رساند، حال معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار ارز دیجیتال تمرکز خود را به آنچه در ۵ روز پایانی سال ۲۰۲۰ در انتظار بیت کوین است معطوف کرده‌اند.

کندل تاریخی

باوجود این‌که سود روزانه ۸ الی ۹ درصدی در مقایسه با نوسانات تاریخی بیت کوین مبلغ ناچیزی به‌نظر می‌رسد، - آخرین بار یک رشد روزانه ۴۲ درصدی در سال ۲۰۱۹ دیده شده است – همانطور که رایان سلکیس (Ryan Selkis)، بنیان‌گذار مِساری (Messari)، به این موضوع اشاره کرده است، تجمع امروز بیت کوین دومین کندل ۲,۳۰۰ دلاری تاریخ پادشاه ارزهای دیجیتال است.

سلکیس در این رابطه گفته است:

شکل‌گیری اولین کندل ۲,۳۰۰ دلاری بیت کوین هشت سال و نیم به طول انجامید و این اتفاق امروز تکرار شده است.

برخی از معامله‌گرانی که احتمالاً در سرخوشی خود گرفتار شده‌اند، به‌دنبال این هستند که زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۵ رقمی بیت کوین را پیش‌بینی کنند. لوک هودل (Luke Hodl)، یکی از معامله‌گران بیت کوین فعال در توئیتر، در یک نظر سنجی از دنبال کنندگان خود خواسته است تا زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین را پیش‌بینی کنند.

وی در توئیتی از دنبال‌کنندگان خود پرسید:

به نظر شما بیت کوین چه‌زمانی اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را تجربه خواهد کرد؟ قبل از سال جدید، ژانویه ۲۰۲۱ (دی)، فوریه و مارچ ۲۰۲۱ (بهمن و اسفند) یا آپریل تا ژوئن ۲۰۲۱ (فروردین تا خرداد ۱۴۰۰).

تقاضا برای ۳۰,۰۰۰ دلار

باد در جهت موافق رشد قیمت بیت کوین درحال وزیدن است، درحال‌حاضر کلید واژه «بیت کوین» (#Bitcoin) با ۱۶۴,۰۰۰ توئیت، با اختلاف در صدر پرطرفدار ترین کلید واژه‌های روز توئیتر قرار‌گرفته است. کشف باستان‌شناسی یک غرفه فروش مواد غذایی در خرابه‌های پمپئی (Pompeii) ایتالیا دومین موضوع پرطرفدار امروز توئیتر است.

علاوه بر این، همانطور که ارز دیجیتال گزارش داده بود، تجمع امروز بازار باعث بازگشت بیت کوین به مسیر طراحی شده توسط مدل محبوب انباشت به عرضه (S۲F) شده است، مدلی که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ را ۱۰۰,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

یکی دیگر از معیارهای محبوب و عامیانه نشان می‌دهد که علاقه عمومی نسبت به بیت کوین، راه طولانی را برای رسیدن به شرایط سال ۲۰۱۷ در پیش دارد. براساس داده‌های گوگل ترندز (Google Trends)، جست‌و‌جوی کلمه «بیت کوین» به سختی به یک پنجم رکورد تاریخی خود می‌رسد.

آلیستر میلن (Alistair Milne)، بنیان‌گذار صندوق ارزهای دیجیتال آتلانتا (Altana Digital Currency Fund)، در صفحه توئیتر خود نوشت:

داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که میزان جست‌و‌جوهای مربوط به خرید بیت کوین حدود یک پنجم سقف تاریخی خود است. آیا سرانجام میزان جست‌و‌جو‌ها به ۱۰ برابر سقف تاریخی خود می‌رسد؟ [من فکر می‌کنم] این روند آغاز شده است.

آیا قیمت از این بالاتر می‌رود؟

باوجود شرایط رو‌به رشد و نوسانات قیمتی بیت کوین که باعث شرمساری کیپ کاناورال (Cape Canaveral) شده است، برخی از معامله‌گران درحال بررسی شرایط احتمالی کوتاه مدت بیت کوین هستند. یکی از معامله‌گران سقوط از بالا به پایین بیت کوین در دو هفته آینده را پیش‌بینی کرده است.

کریپتو لئو (Crypto Leo)، از معامله‌گران فعال ارز دیجیتال در توئیتر، گفته است:

بیت کوین درباره تاریخ دقیق چرخه صعودی صحبت می‌کند، فشار رو‌به بالای قوی برای هر کسی که در بلند مدت معامله کرده است. برای دیدن چگونگی مقاومت در برابر روند نزولی هیجان‌زده شده‌ام، این متواند همان چرخه نزولی بعدی باشد که صبورانه منتظرشم هستم.

کریپتو لئو با رسیدن قیمت به ۲۶,۵۰۰ دلار نوشت:

این روند در آخر هفته به طور کامل متوقف می‌شود. من گمان می‌کنم که چکش تا ۲ هفته آینده وارد می‌شود.

هرچند که نظر این معامله‌گر خلاف نظر اکثریت است، اما او تنها کسی نیست که تلاطم در بازار بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. ارزش قراردادهای آتی بیت کوین که در روز کریسمس منقضی شده است به ۲.۳ میلیارد دلار می‌رسد، تاریخ نشان داده است که چنین اتفاقی می‌تواند بازار را متلاشی کند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399