قیمت بیت کوین به ۳۷ هزار دلار بازگشت؛ تحلیل‌گران چه می‌گویند؟

قیمت بیت کوین پس از رسیدن به اوج ۴۰,۵۰۰ دلاری با اصلاح همراه شد و به زیر ۳۷,۰۰۰ دلار رسید. نوسانات نزولی اخیر قیمت باعث شده است تا تحلیل‌گران نسبت به فعالیت فروشندگان و در نتیجه کاهش بیشتر قیمت هشدار دهند.

بیت کوین,قیمت بیت کوین,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین دیروز از مرز ۴۰,۰۰۰ دلار گذشت و این اتفاق باعث شد تا امیدواری‌ها تا حد زیادی به بازار باز گردد. این اولین بار در شش هفته گذشته بود که بیت کوین از این مقاومت روانی عبور کرده بود.

رسیدن قیمت بیت کوین به اوج ۴۰,۵۸۱ دلاری در بازارهای آنی سبب شد تا در بازار آتی شاهد رسیدن قیمت به ۴۸,۱۱۰ دلار باشیم. در طول این جهش چیزی در حدود ۵۰۰ میلیون دلار قرارداد آتی فروش (شورت) لیکویید شد.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که پس از رسیدن به ۴۰,۵۸۱ دلار، قیمت بیت کوین اصلاح شد و تا ۳۷,۵۰۰ دلار سقوط کرد. نباید فراموش کرد که خریداران به‌دنبال آن هستند که ۴۰,۰۰۰ دلار را بار دیگر به یک ناحیه حمایتی تبدیل کنند.

با وجود اینکه صعود اخیر باعث شد تا برخی از معامله‌گران خبر از تغییر روند و تداوم روند صعودی بازار بدهند، داده‌های درون زنجیره‌ای و نرخ تأمین بودجه قراردادهای آتی بدون سررسید نشان می‌دهد که نمی‌توان با قطعیت چنین موضوعی را مطرح کرد.

جرقه دوباره روند صعودی؟

بر اساس صحبت‌های الی لرست (Elie Le Rest)، از مدیران ارشد شرکت مدیریت سرمایه اگزوآلفا (ExoAlpha)، شایعه رد‌شدهٔ پذیرش بیت کوین توسط آمازون این پتانسیل را دارد که تأثیری مشابه خبر پی‌پل و ورود آن به بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. لرست می‌گوید اگر خبر آمازون درست از آب در بیاید، می‌توان در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ منتظر شعله‌ورشدن روند صعودی بازار داشت. لرست در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

«همزمان با عبور دو روز پیش قیمت بیت کوین از ۳۵,۰۰۰ دلار، بیش از یک میلیارد دلار قرارداد آتی شورت در طی ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شد. معامله‌گرانی که از ماه مه منتظر تعیین جهت روند بیت کوین بوده‌اند می‌توانند با در نظر گرفتن نوسانات فعلی، وضعیت موجود را در طول هفته جاری تثبیت کنند.»

لرست در ادامه می‌افزاید:

«برای تأیید این تعیین جهت روند، بیت کوین باید دامنه نوسان بین ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلاری خود را بشکند. این ارز دیجیتال ۲ ماه است که در این بازه در حال نوسان است. تثبیت قیمت بالای ۴۰,۰۰۰ دلار سیگنال اتمام روند نزولی و تداوم روند صعودی خواهد بود.»

لرست معتقد است اگر قیمت بیت کوین شتاب صعودی فعلی خود را حفظ کند، می‌توان انتظار بازگشت به خط سیر مدل انباشت به عرضه را داشت. طبق این مدل قیمت تا پایان سال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای آن قدرها صعودی نیست

همزمان با هشدارها نسبت به رویکردهای بیش‌از‌اندازه صعودی در بازار، داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که تهدیدات نزولی در بازار همچنان به قوت خود باقی هستند.

 


 

طبق داده‌های گلاسنود، نرخ تأمین بودجه قراردادهای آتی بدون سررسید همچنان منفی است که نشان می‌دهد بیشتر معامله‌گران رویکردی نزولی در بازار دارند. در گزارش گلاسنود می‌خوانیم:

«این معیار به ما کمک می‌کند که بفهمیم رالی روز دوشنبه تا حدی زیادی به جهش سریع و ناگهانی قیمت مرتبط بود. در این حالت و با توجه به جهش حدود ۳۰ درصدی، نرخ تأمین بودجه منفی‌تر از قبل شد.»

شایان ذکر است که در جهش‌های سریع، فروشندگان برای جبران ضررهای خود اقدام به خرید می‌کنند و همین مسئله بر سرعت جهش می‌افزاید.

 


 

گلاسنود در گزارش خود عنوان می‌کند که فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای هم بر خلاف نوسانات بازارهای آنی و آتی انجام می‌گیرد و حجم تراکنش‌ها و فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای به‌شدت کم است.

به‌طور کلی، با نگاهی به حجم معاملات درون‌زنجیره‌ای می‌توان به دید بهتری نسبت به جهش حرکت قیمت رسید؛ با این حال گلاسنود معتقد است که باید منتظر ماند و دید که آیا حجم معاملات در پاسخ به افزایش نوسانات بیشتر می‌شود یا نه.

وضعیت آلت کوین‌ها

 


 

احیای قیمت بیت کوین و عبور از ۴۰,۰۰۰ دلار باعث شد تا بسیاری از آلت کوین‌ها هم با رشد همراه شوند. قیمت اتریوم با ۱۱ و قیمت دوج کوین با ۷ درصد صعود، از جمله آلت کوین‌های موفق بازار در روزهای گذشته بودند. اتریوم در محدوده ۲,۲۰۰ دلار و دوج کوین در محدوده ۰.۲ دلار معامله می‌شود.

استرایک (STRK)، ونوس (XVS) و وی چین به‌ترتیب با ۶۴، ۵۵ و ۲۰ درصد رشد بهترین عملکرد را در بازار ثبت کردند. نباید فراموش کرد که در حال حاضر بخش عمده‌ای بازار در حال دست‌وپنجه نرم‌کردن با اصلاح است.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۱.۴۶ تریلیون دلار است و بیت کوین با سهم ۴۷.۴ درصدی، بیشترین سهم را در اختیار دارد.

لینک کوتاه: b2n.ir/r08905 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۶ مهر
ارزهای دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید + تحلیل تکنیکال!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

فانتوم,پالیگان,تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

ارزهای دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید (تحلیل تکنیکال!)

آیا صعود اخیر بیت کوین می‌تواند با رکوردی جدید در میان آلت‌کوین‌ها همراه باشد؟ در ادامه این مطلب، نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتری را بررسی می‌کنیم که در کوتاه مدت می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته باشند...

خبر - دیروز
بیت کوین,نهنگ

سنتیمنت: تعداد نهنگ‌های دارای ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین افزایش چشمگیری داشته‌اند

طبق داده‌های ارائه شده توسط سنتیمنت (Santiment)، تعداد نهنگ‌هایی که آدرس‌های آن‌ها بین ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین در مالکیت خود دارند، پیش از رسیدن بازار بهای این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود افزایش چشمگیری داشته است.

خبر - دیروز
بیت کوین,ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو بیستمین فرد ثروتمند جهان شد!

با عبور بیت کوین از مرز ۶۰,۰۰۰ دلار، ساتوشی ناکاموتو بار دیگر به جمع بیست فرد ثروتمند جهان پیوست. ویل آلرت می‌گوید که ساتوشی ناکاموتو ممکن است ۱.۱۲۵ میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد، البته تخمین‌های دیگری که می‌گویند او یک میلیون و حتی ۷۵۰,۰۰۰ بیت کوین دارد نیز در این میان مطرح است.

خبر - دیروز
فانتوم,بیت کوین,اتریوم

رشد ۱۷ درصدی فانتوم در میان رکود بازار

پس از آن که بازار ارزهای دیجیتال هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، امروز و در آستانه راه‌اندازی نخستین ETF بیت کوین در رکود به سر می‌برد، اما فانتوم تنها توکن در میان ۵۰ ارز دیجیتال برتر بود که رشد چشمگیری داشت.

خبر - دیروز
بیت کوین,سرمایه گذاری,ETF

بری سیلبرت درباره تبدیل احتمالی صندوق بیت کوین گری اسکیل به ETF توییت کرد

بری سیلبرت، مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) در پاسخ به توییتی درباره تبدیل احتمالی صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) به یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) با پشتوانه فیزیکی، از دنبال کنندگانش خواست گوش به زنگ باشند.

خبر - دیروز
بیت کوین,سرمایه گذاری

کودک برزیلی از نگهداری اولین هدیه بیت کوین خود بیش از ۶,۵۰۰ درصد سود کسب کرده است!

ژائو کانهادا، بنیان‌گذار صرافی برزیلی فاکس‌بیت، به دختر تازه‌ متولد شده خود یک بیت کوین به ارزش تقریبی ۹۱۵.۸۰ دلار هدیه داده است. او می‌گوید: «به محض تولد دخترم در سال ۲۰۱۷، یک بیت کوین برای او خریدم؛ نه فقط به عنوان هدیه، بلکه به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری در این اقتصاد جدید.»

خبر - دیروز