لایحه جدید ایالات متحده نظارت بیشتر بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را پیشنهاد می‌کند

نمایندگان آمریکا پیشنهادهای تازه‌ای ارائه کردند که به‌دنبال افزایش نظارت و شفافیت در صنعت ارزهای دیجیتال است. این پیشنهاد که با عنوان «قانون گزارش تراکنش‌های کالاهای دیجیتال خارج از زنجیره» رونمایی شده است، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را موظف می‌کند همه تراکنش‌های بلاک‌چین را به یک منبع تعیین شده توسط دولت در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش کنند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ایالات متحده,نظارت,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال, کمیسیون معاملات آتی کالا,CFTC

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptointelligence»، نمایندگان آمریکا پیشنهادهای تازه‌ای ارائه کردند که به‌دنبال افزایش نظارت و شفافیت در صنعت ارزهای دیجیتال است.

نماینده دون بیر  (Don Beyer) «قانون گزارش تراکنش‌های کالاهای دیجیتال خارج از زنجیره» را در ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) رونمایی کرد.

این قانون ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را موظف می‌کند همه تراکنش‌های بلاک‌چین را به یک منبع تعیین شده توسط دولت در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش کنند.

هدف اصلی این قانون محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در برابر اختلافات احتمالی، دستکاری، یا فعالیت‌های کلاهبرداری ناشی از تراکنش‌های خارج از زنجیره یا خارج از حوزه شبکه بلاک‌چین است.

برخلاف تراکنش‌های زنجیره‌ای که به‌طور آنی در بلاک‌چین ثبت می‌شوند، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خارج از زنجیره از لایه‌های ثانویه عبور می‌کنند و ردیابی و نظارت را چالش‌برانگیزتر می‌کنند.

این موضوع به دلیل گسترش پلتفرم‌های معاملاتی که هدفشان تسریع زمان پردازش تراکنش و کاهش هزینه‌ها است، اهمیت پیدا کرده است.

آقای بیر بر اختلافات در ثبت سوابق داخلی در بین این نهادهای خصوصی تأکید کرد و بر آسیب‌پذیری سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان در برابر روش‌های تقلبی تأکید کرد.

آقای بیر در بیانیه خود، هدف این قانون را بیان کرد. او گفت:

«این لایحه یک اقدام عقلانی برای بازگرداندن شفافیت و اعتماد به بازار دارایی دیجیتال است.»

بر اساس مفاد این لایحه، ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال موظف خواهند بود تمام تراکنش‌های خارج از زنجیره را در یک پنجره ۲۴ ساعته به CFTC گزارش دهند.

به طور قابل توجهی، این الزامات موازی با قوانین حاکم بر «تقریباً تمام معاملات اوراق بهادار و سوآپ» است.

این اقدام قانونی منعکس کننده روند گسترده‌تری از قانون‌گذاران ایالات متحده است که به طور فعال به مقررات ارزهای دیجیتال رسیدگی می‌کنند.

در اواسط سپتامبر، ۹ سناتور آمریکایی از قانون ضد پولشویی سناتور الیزابت وارن حمایت کردند که در جولای ۲۰۲۳ مجدداً اجرا شد.

این لایحه به دنبال محدود کردن کیف پول‌های دیجیتال غیرقانونی و گسترش مسئولیت‌های مندرج در قانون رازداری بانکی برای مقابله با استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال است.

این تلاش‌های جمعی بر شناخت رو به رشد نیاز به چارچوب‌های نظارتی قوی برای اداره فضای ارزهای دیجیتال و محافظت از منافع سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان تاکید می‌کند.

لینک کوتاه:

 

مردم السالوادور علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارند
طرح سناتورهای آمریکا برای مقابله با تأمین مالی تروریسم در فضای ارزهای دیجیتال
توانگر: بانک مرکزی فقط تنظیم‌گر رمزپول‌ها و ابزارهای پرداخت است
«رمزپول» در قانون بانک مرکزی کشور تعریف شد؛ تنظیم‌گری و نظارت بر مبادلات وظیفه بانک مرکزی
صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

آمریکا,ارزهای دیجیتال,سنای آمریکا,قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم,ایالات متحده

طرح سناتورهای آمریکا برای مقابله با تأمین مالی تروریسم در فضای ارزهای دیجیتال

گروه متشکل از هر دو حزب سیاسی فعال در سنای آمریکا، اخیراً طرحی تحت‌عنوان «قانون پیش‌گیری از تأمین مالی تروریسم» ارائه کرده‌اند که برنامه‌های آن در جهت گسترش تحریم‌های ایالات متحده با هدف پوشش نهادهایی است که با استفاده از ارزهای دیجیتال یا فیات از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

خبر - ۳ روز پیش
توانگر,بانک مرکزی,ابراهیم رییسی,انجمن فین‌تک,رمزپول,قانون‌گذاری

توانگر: بانک مرکزی فقط تنظیم‌گر رمزپول‌ها و ابزارهای پرداخت است

به دنبال ابلاغ قانون جدید بانک مرکزی ایران در تاریخ ۱۱ آذر توسط ابراهیم رییسی، انجمن فین‌تک ابهامات قانون جدید در رابطه با تعریف رمزپول و نقش بانک مرکزی در قانون‌گذاری این دارایی‌ها را با مجتبی توانگر، رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در میان گذاشت. حالا توانگر در نامه‌ای خطاب به محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، سعی کرده است این ابهامات را برطرف نماید.

خبر - ۳ روز پیش
رمزپول,بانک مرکزی,داخلی,بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران,قانون‌گذاری

«رمزپول» در قانون بانک مرکزی کشور تعریف شد؛ تنظیم‌گری و نظارت بر مبادلات وظیفه بانک مرکزی

قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در جلسه علنی ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در تاریخ ۱۷ آبان ماه مورد موافقت مجلس تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت، در تاریخ ۱۱ آذر ماه در نامه شماره ۱۶۳۸۸۰ توسط رییس جمهور ابلاغ شد. برای اولین بار در این قانون ارزهای دیجیتال تحت واژه «رمزپول» به صورت قانونی تعریف شده‌اند و مسئولیت قانون‌گذاری و نظارت بر مبادلات این دارایی‌ها بر عهده بانک مرکزی گذاشته شده است.

خبر - ۷ روز پیش
استرالیا,صندوق‌های بازنشستگی,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال

صندوق‌های بازنشستگی استرالیا رشد انفجاری را در میزان سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه می‌کنند

استرالیایی‌ها به‌طور فزاینده‌ای به ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای تضمین بازنشستگی مرفه روی می‌آورند، زیرا صندوق‌های بازنشستگی افزایش قابل‌توجه ۴۰۰ درصدی را در تخصیص سرمایه‌شان به ارزهای دیجیتال در طی تنها چهار سال را نشان می‌دهند که از نرخ رشد سهام و اوراق قرضه سنتی پیشی گرفته است.

خبر - ۱ هفته پیش
دلار,امریکا,PCE,شاخص دلار امریکا,تورم ایالات متحده

شاخص دلار امریکا در آستانه گزارش PCE با فشاری فروش مواجه می‌شود

پس از بازگشت قابل توجه از پایین‌ترین سطح سه ماهه نزدیک به ۱۰۲.۴۰ در روز چهارشنبه، با مقاومت روبرو می‌شود...

خبر - ۱ هفته پیش
بای‌بیت,بایننس,کمیسیون معاملات آتی کالا,CFTC,Bybit

مقامات آمریکایی پس از بایننس، این‌بار به سراغ بای‌بیت رفتند

اوایل امروز، صرافی کوین بیس از طریق ایمیل، به تعدادی از کاربران خود در مورد دریافت احضاریه‌ای از سوی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اطلاع داد. این احضاریه بخشی از تحقیقات CFTC در مورد بای بیت (Bybit)، یک صرافی ارز دیجیتال مستقر در دبی است.

خبر - ۱ هفته پیش
ژائو,ایالات متحده,وزارت دادگستری آمریکا

دادستان‌ها می‌گویند که خطر فرار ژائو جدی است و باید در ایالات متحده بماند

دادستان‌های دولت ایالات متحده با ابراز نگرانی در مورد خطر احتمالی فرار چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل پیشین بایننس، در تلاش هستند تا از خروج او از این کشور جلوگیری کنند. آن‌ها خواستار بررسی و لغو حکمی شدند که به ژائو اجازه می دهد تا با وثیقه ۱۷۵میلیون دلاری به خانه خود در امارات برود، مشروط بر اینکه ۲ هفته پیش از صدور حکم در فوریه (بهمن) ۲۰۲۴ به ایالات متحده بازگردد.

خبر - ۲ هفته پیش
بایننس,وزارت دادگستری ایالات متحده,صرافی,پول‌شویی,وزارت خزانه‌داری

بایننس باید به‌طور کامل از بازار ایالات متحده خارج شود

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که صرافی بایننس به‌طور کامل از این کشور خارج خواهد شد، ۴.۳میلیارد دلار جریمه پرداخت خواهد کرد و یک ناظر به‌مدت ۵ سال برای تسویه اتهامات مرتبط با شبکه مقابله با جرائم مالی و دفتر کنترل دارایی‌های خارجی، ناظران پول‌شویی و تحریم‌های وزارت خزانه‌داری منصوب می‌شود. این صرافی ۳.۴میلیارد دلار به شبکه مقابله با جرائم مالی و ۹۶۸میلیون دلار به کنترل دارایی‌های خارجی پرداخت خواهد کرد.

خبر - ۲ هفته پیش
شکایت,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,کراکن,آژانس تسویه,صرافی

شکایت دوباره کمیسیون بورس ایالات متحده علیه صرافی کراکن

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، روز دوشنبه اعلام کرد که تنها چند ماه پس از رفع اتهامات پیشین کراکن، بار دیگر از این صرافی شکایت کرده است. این آژانس در یک بیانیه مطبوعاتی ادعا کرد که شرکت‌های مادر کراکن، این پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال را به‌عنوان یک صرافی اوراق بهادار بدون‌مجوز، کارگزار، فروشنده و آژانس تسویه وجوه اداره می‌کردند.

خبر - ۳ هفته پیش