لیبرا بالاخره عرضه می شود؛ شروع به کار ارز دیجیتال فیسبوک تا دو ماه آینده

گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم لیبرا قصد دارد تا دوماه دیگر اولین استیبل کوین خود را به بازار عرضه کند.

mammad

منبع : Financial Times

libra

title

به گزارش فاینَنشیال تایمز (Financial Times)،‌ بر اساس اظهارات یکی از مدیران پروژه لیبرا (libra)، اولین استیبل کوین شبکه لیبرا با پشتوانه دلار ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه استیبل کوین لیبرا هنوز مشخص نشده است چرا‌که این شرکت همچنان مشغول اخذ مجوزهای ارائه خدمات از نهاد‌های نظارت بر بازار‌های مالی است. نزدیک‌ترین تاریخ ممکن برای دریافت مجوز‌های لازم نیز ژانویه 2021 (دی 99) است. بدین ترتیب فیسبوک حد‌اقل تا دوماه دیگر می‌تواند از پروژه پر سر‌و‌صدای خود رونمایی کند.

یکی دیگر از شرکت‌های زیرشاخه فیسبوک ‌با نام نووی (Novi)، در‌حال پیاده‌سازی کیف پولی برای نگهداری از استیبل کوین لیبرا است. یکی از مسئولان شرکت نووی در رابطه با این کیف پول گفته است:

«نووی به عنوان یک محصول، آماده بهره‌برداری است.»

او در ادامه اعلام کرده است که کیف پول نووی به‌صورت جهانی عرضه نخواهد شد. طبق گزارش فایننشال تایمز، نووی قصد دارد تا کار خود را در ایالات متحده آمریکا آغاز کند. این در حالی است که برای فعالیت این کیف پول در آمریکا باید مجوز‌های ۵۰ ایالت مختلف جمع آوری شود. گفته می‌شود که هم‌اکنون ۱۰ ایالت مجوزهای فعالیت نووی را صادر نکرده‌اند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد