مارک کوبان، کارآفرین و سرمایه‌گذار پیش‌گام دنیای فناوری

مارک کوبان یکی از مشهورترین کارآفرینان و سرمایه‌گذارهای معاصر، فعالیت‌های متنوع سرمایه‌گذاری را در حوزه‌های فناوری، ورزش و سرگرمی پیگیری می‌کند...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مارک کوبان,کارآفرین,سرمایه‌گذار,فناوری,مقاله آموزشی

title

مارک کوبان (Mar Cuban) کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی اهل دالاس تگزاس است. او که فعالیت‌های ابتدایی خود را در حوزه‌های مرتبط با سرگرمی آنلاین شروع کرد، امروز به‌عنوان یکی از مشهورترین سرمایه‌گذارهای دنیای فناوری و ورزش شناخته می‌شود. از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های او می‌توان به تیم دالاس موریکس در لیگ NBA اشاره کرد. کوبان همچنین یکی از کارشناسان اصلی برنامه‌ی «Shark Tank» شناخته می‌شود که به بررسی و انتخاب استارتاپ‌های نوپا در حوزه‌های گوناگون می‌پردازند.

مارک کوبان به‌خاطر فعالیت‌های خاص و حضور زیاد در بین مردم، یک کارآفرین سلبریتی هم محسوب می‌شود. او علاوه‌بر برنامه‌ی شارک تنک در سریال‌ها و فیلم‌های متعددی نقش‌آفرینی کرد که عموما هم نقش خودش را بر عهده داشت. هر روزه مصاحبه‌ها و آموزه‌های متنوعی پیرامون پیروزی در دنیای کسب‌وکار از زبان او در رسانه‌های مرتبط منتشر می‌شود که نکات تجربی کارآفرینی‌ وی را به‌همراه دارند.

تولد و تحصیل

مارک کوبان در ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۵۸ (۹ مرداد ۱۳۳۷) در پیتزبورگ پنسیلوانیا متولد شد. پدرش نورتون کوبان در صنعت تعمیر مبلمان فعالیت می‌کرد و مادرش شرلی، شغل مشخصی نداشت. کوبان در جایی گفته بود که مادرش اکثر اوقات شغلش را تغییر می‌داد و حتی در نوجوانی به آینده‌ی او نیز امید چندانی نداشت. خانواده‌ی پدری مارک از مهاجران روسی به آمریکا بودند و مادرش نیز به خانواده‌ای رومانیایی تعلق داشت.

مالک کنونی تیم دالاس موریکس از کودکی علاقه‌ی خود را به ورزش بسکتبال نشان داده بود. او در ۱۲ سالگی برای خرید کفش‌های موردعلاقه‌ی بسکتبال، برای اولین‌بار با دنیای کسب‌وکار آشنا شد. اولین شغل میلیاردر امروز دنیای کسب‌وکار، با فروش کیسه‌های زباله شروع شد. او در ۱۶ سالگی فعالیت‌های خود را توسعه داد و به‌عنوان پیک روزنامه‌بر در «Pittsburg Post-Gazette» مشغول به کار شد.


 

دانشگاه پیتسبرگ میزبان اولین سال‌های تحصیلات عالی مارک کوبان بود. او که از نوجوانی با کسب درآمد و اشتغال آشنا شده بود، هیچ‌گاه در دانشگاه خود را محدود به تحصیل نمی‌کرد. مارک در سال‌های تحصیلات عالی به شغل‌هایی همچون پیشخدمتی، آموزش حرکات موزون و حتی مجری‌گری در میهمانی‌ها مشغول شد. به‌علاوه او علاقه‌اش به ورزش را نیز پیگیری می‌کرد و از طرفداران جدی تیم پیتسبرگ استیلرز در لیگ NFL بود.

مارک پس از یک سال تحصیل در دانشگاه پیتسبرگ آنجا را به مقصد دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون ایندیانا ترک کرد. او درنهایت در سال ۱۹۸۱ (۱۳۵۹) از دانشکده‌ی کسب‌وکار کلی با مدرک کارشناسی مدیریت فارغ‌التحصیل شد. کوبان در مصاحبه‌ای دلیل انتخاب دانشگاه ایندیانا را تنها شهریه‌ی کمتر آنجا نسبت به دیگر دانشگاه‌های برتر کسب‌وکار عنوان کرد.

ورود جدی به دنیای کسب‌وکار

مارک پس از فارغ‌التحصیلی به‌سرعت به‌دنبال شغل بود و با وجود کسب مدرک کارشناسی در رشته‌ی مدیریت، الزامی به اشتغال در رشته‌ی مربوطه نداشت. اولین شغل رسمی میلیاردر امروزی، پیش‌خدمتی بود. او سپس وارد دنیای کامپیوتر شد و به‌عنوان نماینده‌ی فروش نرم‌افزارهای کامپیوتری شرکت «Your Business Software» در دالاس فعالیت خود را ادامه داد.


 

سرمایه‌گذار بزرگ آمریکایی از همان سال‌های ابتدایی فعالیت، علاقه‌ی خود را به مدیریت کسب‌وکار اختصاصی نشان می‌داد. او در مذاکرات رودررو با مشتریان نرم‌افزارها، به‌دنبال فرصت‌هایی برای شروع کسب‌وکار خودش هم بود. به‌همین دلیل پس از یک سال از شغل فروشندگی اخراج شد و با کمک همان مشتریان قدیمی، شرکتش را به‌نام «MicroSolutions» تأسیس کرد.

اولین شرکت مارک کوبان به‌‌نوعی واسط خدمات نرم‌افزاری و کامپیوتری بین شرکت‌های بزرگ و مشتریان بود. مایکروسلوشنز از طرفداران اولیه‌ی فناوری‌های روز آن زمان همچون «Lotus Notes» و «CompuServe» بود و از بزرگ‌ترین مشتریان آن‌ها هم می‌توان به «Perot Systems» اشاره کرد. کوبان که همیشه رویای ثروتمند شدن و کسب سود را در سر داشت، به شرکت اول خود وفادار نماند و آن را به قیمت ۶ میلیون دلار به کامپیوسرو فروخت؛ فروشی که سود قابل‌توجه دو میلیون دلاری را برای کارآفرین جوان به‌همراه داشت.

حباب دات‌کام

در سال ۱۹۹۵ (۱۳۷۳) و اوج شکل‌گیری استارتاپ‌های اینترنتی و وب در آمریکا، کوبان نیز درکنار دوستان قدیمی دانشگاهی‌اش به دنیای جدید وارد شد. کریس جائب و تاد وگنر، سرویسی به‌نام «Audionet» تأسیس کردند که بعدها کوبان نیز به‌عنوان سرمایه‌گذار به آن وارد شد. وگنر از دوستان قدیمی کوبان در دانشگاه ایندیانا بود و در سال‌های بعد هم دوستی و همکاری با او را ادامه داد. آن‌ها اکنون به‌صورت مشترک مالک شرکت «2929Entertainment» هستند.

 

 

کوبان در سال ۱۹۹۸ (۱۳۷۷) به‌عنوان سرمایه‌گذار اصلی وارد آدیونت شد. او و بنیان‌گذاران شرکت علایق مشترکی در حوزه‌ی ورزش و پخش محتوای رسانه‌ای ازطریق وب داشتند. آدیونت هم در همین حوزه فعالیت می‌کرد و در سال ۱۹۹۸ به «Broadcast.com» تغییر نام داد.

یک سال پس از ورود کوبان به تیم برادکست، شرکت به ۳۳۰ کارمند توسعه یافت و درآمد ۱۳/۵ میلیون دلاری را ثبت کرد. در همان سال اولین پخش زنده‌ی برنامه‌ی مد و فشن ازطریق وب در برادکست دات‌کام رخ داد که مربوط‌به برنامه‌ی برند ویکتوریا سیکرت بود. چنین دستاوردهایی برای شرکت کوبان، توجه سرمایه‌گذارهای بزرگ را به آن جلب کرد و در اوج حباب دات‌کام، یاهو ۵/۷ میلیارد دلار به‌صورت سهام، برای خرید این شرکت هزینه کرد.

کوبان پس از فروش سرویس برادکست به یاهو دیگر به کارآفرین باتجربه‌ای بدل شده بود و تصمیم گرفت تا برای پیشگیری از بحران‌های بازار، سرمایه‌های خود را بین منابع متنوع توزیع کند. البته او خرید جالب‌توجهی هم در همان سال ۱۹۹۹  (۱۳۷۸) انجام داد و نامش را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. کوبان با خرید یک جت شخصی گلف‌استریم وی به قیمت ۴۰ میلیون دلار، بزرگ‌ترین خرید یک‌مرحله‌ای دنیای تجارت الکترونیک را به نام خود ثبت کرد.

سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و دنیای رسانه

با ورود به قرن ۲۱، تنوع سرمایه‌گذاری‌های کوبان هم بیشتر شد. او ابتدا به‌همراه دوست قدیمی‌اش وگنر شرکت «2929Entertainment»  را در سال ۲۰۰۲ تأسیس کرد. اولین خرید بزرگ آن‌ها در سال ۲۰۰۳ انجام شد و «Landmark Theatres» با ۵۸ سالن سینما به این شرکت پیوست. شرکت جدید کوبان که در زمینه‌ی تهیه و تولید برنامه‌های ویدئویی فعالیت می‌کرد، ابتدا با ساخت نسخه‌ی جدیدی از برنامه «Star Search» برای شبکه‌ی CBS به شهرت رسید. آن‌ها همچنین توزیع فیلم «Bubble» از کارگردان بزرگ آمریکایی استیون اسپیلبرگ را هم در سال ۲۰۰۶ بر عهده گرفتند. از دیگر سرمایه‌گذاری‌های کوبان در دنیای رسانه می‌توان به «Magnolia Pictures» اشاره کرد که اکنون زیرمجموعه‌ای از «2929Entrertainment » محسوب می‌شود.

فعالیت در دنیای رسانه روزبه‌روز کوبان را بیشتر با شهرت و مفاهیم دنیای جدید آشنا می‌کرد. او در سال ۲۰۰۴ حرکت بزرگی برای نفوذ بیشتر در شبکه‌های آمریکایی انجام داد و با شبکه‌ی ABC وارد همکاری شد. همکاری آن‌ها مسابقه‌ای به‌نام «The Benefactor» بود که با هدف بردن جایزه‌ی یک میلیون دلاری و تحت داوری کوبان برگزار می‌شد. درنهایت اولین برنامه‌ی جدی تلویزیونی کوبان به‌خاطر عدم استقبال از سوی مخاطبان به تعطیلی کشیده شد.

سرمایه‌گذاری‌های مارک کوبان در دنیای استارتاپ‌های فناوری، بسیار متعدد هستند و عموما با فروش برای او سود به همراه داشته‌اند. حوزه‌های نرم‌افزارهای اجتماعی و شبکه‌های توزیع‌شده، از اصلی‌ترین نقاط تمرکز این سرمایه‌گذار محسوب می‌شوند که نمونه‌های موفق زیادی هم در هرکدام قابل ذکر است.


 

مارک کوبان اکنون مالک «IceRocket» ، موتور جست‌وجوی مخصوص دنیای وبلاگ‌ها است. همچنین، او قبلا در سرویس «RedSwoosh» به‌عنوان شریک حضور داشت که از فناوری اتصال‌های نفر به نفر برای انتقال انواع محتوا استفاده می‌کرد. سرویس مذکور بعدا توسط «Akami» خریداری شد. از سرمایه‌گذاری‌های پرسود دیگر نیز می‌توان به «Weblogs Inc» اشاره کرد که AOL آن را خرید.

سرمایه‌گذاری‌های کوبان در دنیای استارتاپی تنها به سرویس‌های آنلاین محدود نمی‌شد. او در سال ۲۰۰۵ در شرکتی به‌نام «Brondell» سرمایه‌گذاری کرد که از فناوری‌های جدید برای تولید توالت استفاده می‌کردند.

ترکیب رسانه و دنیای فناوری همیشه بخش مهمی از فعالیت‌های کوبان را تشکیل داده‌اند. اور در سال ۲۰۰۵ در استارتاپ «Goowy Media» سرمایه‌گذاری کرد که در حوزه‌ی نرم‌افزارهای اینترنتی فعالیت داشت. از سرمایه‌گذاری‌های رسانه‌ای مهم در آن سال‌‌ها می‌توان به سرویس «Sharesleuth» اشاره کرد که با هدف بررسی و کشف کلاهبرداری و اطلاعات دروغ در شرکت‌های سهامی عام فعالیت می‌کرد.

نکته‌ی جالب فعالیت کوبان در سرویس «Sharesleuth»، تلاش او برای اجرای مدل کسب‌وکاری با هدف درآمدزا کردن ژورنالیسم آنلاین بود. درواقع او تصمیم داشت تا از برنامه‌های تحقیقاتی، سود هم کسب کند. کوبان به‌همین دلیل سهام شرکت‌های بررسی‌شده در وب‌سایت را پیش از انتشار تحقیقات می‌خرید که البته انتقادهایی جدی هم به‌همراه داشت. کارشناسان اعتقاد داشتند خرید سهام یک شرکت پیش از اطلاع‌رسانی‌های حساس رسانه‌ای می‌تواند تأثیرات منفی در کسب‌وکار مذکور داشته باشد، اما کوبان اصرار داشت که اقداماتش کاملا قانونی هستند.کوبان در ادامه‌ی روندهای مشابه روزنامه‌نگاری آنلاین، در سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۶) سرویسی به‌نام «Bailoutsleuth» راه‌اندازی کرد. هدف این سرویس، ارائه‌ی امکان نظارت برای عموم مردم روی فعالیت‌های دولت آمریکا در حوزه‌ی کمک مالی به مؤسسه‌های مالی و اعتباری بود.

شارک تنک

شبکه‌ی ABC آمریکا برنامه‌ای به‌نام «Shark Tank» دارد که پخش آن از سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۷) شروع شد. برنامه‌ی شارک تنک به‌صورت خلاصه به استارتاپ‌ها و فضای کارآفرینی اختصاص دارد. بنیان‌گذارهای استارتاپ‌های متنوع در این برنامه شرکت می‌کنند تا پس از ارائه‌ی اولیه درباره‌ی ایده و روش کار استارتاپ خود، برای دریافت سرمایه از مجریان اصلی معروف به «Shark» رقابت کنند. مارک کوبان از سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذارهای اصلی در شارک تنک حضور دارد.

کوبان طبق آخرین آمارها تا ۲۰۱۵ در ۸۵ استارتاپ برنامه‌ی شارک تنک سرمایه‌گذاری کرد که مجموع سرمایه‌گذاری‌هایش را در این برنامه به ۱۹/۹ میلیون دلار رساند. البته آمارها از سرمایه‌گذاری‌های شارک تنک با هم تفاوت‌های کلی دارند چون سرمایه‌گذاری‌های نهایی کمی پس از پخش برنامه‌ی اصلی رخ می‌دهند و شاید در برخی مواقع توافقی بین طرفین رخ ندهد.

از زمان پیوستن کوبان به شارک تنک، این برنامه‌ی تلویزیونی رشد قابل‌توجهی تجربه کرد و چند جایزه‌ی امی و برخی جوایز تلویزیونی دیگر به آن‌ها تعلق گرفت. درحال‌حاضر کوبان با سرمایه‌ای حدود ۳/۷ میلیارد دلار، پس از ریچارد برانسون، دومین سرمایه‌گذار ثروتمند شارک تنک محسوب می‌شود.

زندگی شخصی مارک کوبان

مارک کوبان در سپتامبر سال ۲۰۰۲ با تیفانی استورات ازدواج کرد. آن‌ها دو دختر متولد سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ و یک پسر متولد سال ۲۰۱۰ دارند. خانواده‌ی کوبان اکنون در یک قصر ۲,۲۰۰ متری در پرستون هالو دالاس تگزاس زندگی می‌کنند.

 

نمایی از قصر شخصی مارک کوبان

کوبان هم مانند بسیاری از سرمایه‌گذاران و ثروتمندان دستی در فعالیت‌های سیاسی داشته است. او در کمپین‌های انتخاباتی مجالس آمریکا و همچنین ریاست جمهوری حضور داشت و در رقابت کلینتون با ترامپ، از طرفداران هیلاری کلینتون بود.

برخی رخدادها و شایعات پیرامون سرمایه‌گذار بزرگ آمریکایی پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ باعث شد که احتمال ورود او به رقابت سیاسی ریاست‌ جمهوری بالا فرض شود. به‌هرحال او در انتخابات مذکور تنها به حمله به ترامپ و دفاع از کلینتون پرداخت که پس از انتخاب شدن ترامپ هم ادامه داشت.

کوبان در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اگر مجرد بود، قطعا برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اقدام می‌کرد. به‌هرحال او گفت که در صورت ورود به رقابت هم در حزب جمهوری‌خواه فعالیت خواهد کرد. شایعات ادعا می‌کنند که شاید او در انتخابات سال ۲۰۲۰ به‌عنوان رقیب ترامپ در حزب جمهوری‌خواه حضور داشته باشد.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/d51575 

منابع: zoomit ، wikipedia 

شهر بوسان کره‌جنوبی با سرمایه‌گذاری سنگینی قصد دارد تبدیل به هاب جهانی بلاک‌چین شود
کوین‌شیرز: ناامیدی سرمایه‌گذاران از تأیید ETFها دلیل فروش گسترده بیت کوین بوده است
یکی از پروتکل‌های میکر دائو دسترسی با VPN را به وب‌سایت خود مسدود کرد
بنیان‌گذار گلگسی دیجیتال: سبد سرمایه‌گذاری ایده‌آل من سهام غول چینی علی‌بابا، نقره، طلا و بیت‌کوین است
زاکربرگ: به فعالیت در متاورس و سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی ادامه می‌دهیم

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کوین‌شیرز,CoinShares,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

کوین‌شیرز: ناامیدی سرمایه‌گذاران از تأیید ETFها دلیل فروش گسترده بیت کوین بوده است

طبق آخرین گزارش کوین‌شیرز، ناامیدی سرمایه‌گذاران نهادی از تصمیمات کمیسیون بورس آمریکا در مورد صدور مجوز ETFها، منجر به فروش گسترده ۵۵میلیون دلار ارز دیجیتال در ۷روز گذشته شده است. جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات کوین‌شیرز دراین‌باره گفت که تأثیر منفی این مسئله بر احساسات بازار باعث خروج ۲۷میلیون دلار سرمایه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین شده است.

خبر - ۱ ماه پیش
میکر دائو,اوراق قرضه,سرمایه‌گذاری,MakerDAO,DAI,VPN,اسپارک

یکی از پروتکل‌های میکر دائو دسترسی با VPN را به وب‌سایت خود مسدود کرد

پروتکل وام‌دهی اسپارک که وابسته به میکر دائو فعالیت می‌کند، اخیراً دسترسی به پلتفرم خود را با استفاده از VPN مسدود کرده است. کاربرانی که با استفاده از VPN وارد اسپارک شوند، با پیامی مواجه می‌شوند که در آن گفته شده است اجازه کار با این وب‌سایت با استفاده از VPN را ندارند. این اقدام که با هدف جلوگیری از ورود و استفاده کاربران ساکن ایالات متحده از پروتکل اسپارک انجام شده، باعث نارضایتی بخشی از کاربران، خصوصاً در زمینه حفظ حریم خصوصی شده است.

خبر - ۱ ماه پیش
گلگسی دیجیتال,سرمایه‌گذاری,علی‌بابا,نقره,بیت‌کوین,طلا,مایک نووگراتز

بنیان‌گذارگلگسی دیجیتال: سبد سرمایه‌گذاری ایده‌آل من سهام غول چینی علی‌بابا، نقره، طلا و بیت‌کوین است

مایک نووگراتز، بنیان‌گذار گلگسی دیجیتال در مصاحبه‌ای با بلومبرگ به معرفی سبد سرمایه‌گذاری ایده آل خود برای یک سرمایه‌گذار جوان و با ریسک بالا پرداخت. به عقیده او در سبد سرمایه‌گذاری ایده‌آل او غول چینی علی‌بابا، نقره، طلا و بیت‌کوین است. همچنین برای کسانی که تحمل ریسک کمتری دارند، او توصیه کرد که در این مثال فقط ۳۰ درصد از پرتفوی خود را به موارد بالا تخصیص دهند و ۷۰ درصد باقیمانده را به اوراق قرضه و شاید صندوق‌های شاخص اختصاص دهند.

خبر - ۲ ماه پیش
مارک زاکربرگ,متاورس,سرمایه‌گذاری,هوش مصنوعی,META

زاکربرگ: به فعالیت در متاورس و سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی ادامه می‌دهیم

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل مجموعه مِتا، گفته است در آینده به فعالیت در حوزه متاورس ادامه خواهند داد و سرمایه‌گذاری‌های این شرکت روی فناوری هوش مصنوعی نیز ادامه خواهد داشت. او همچنین گفته است این دو از بسیاری جهات مکمل یکدیگر هستند. این در حالی است که بخش متاورس مجموعه مِتا در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی ۳.۷میلیارد دلار ضرر ثبت کرده است.

خبر - ۲ ماه پیش
ابراهیم رئیسی,رئیس‌جمهور,ایران,داخلی,سخنرانی,فناوری‌های نوین,ابزارهای مالی

رئیسی: ایران از معرفی ابزارهای مالی مبتنی بر فناوری‌های نوین استقبال می‌کند

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، در جریان سخنرانی روز گذشته خود در اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که با معرفی ایران به‌عنوان عضو رسمی و دائم این سازمان همراه بود، گفت «ایران از هرگونه اقدام جهت معرفی ابزارهای مالی پرداخت، مبتنی بر فناوری‌های نوین، جهت تسهیل تبادلات مالی میان اعضا و شرکای تجاری، به‌ویژه در چهارچوب‌های چندجانبه، استقبال می‌کند».

خبر - ۲ ماه پیش
سرمایه‌گذاری,فیدیلیتی,ETF,بیت‌کوین,مجوز,صندوق قابل معامله بیت‌کوین,بورس

شرکت سرمایه‌گذاری فیدیلیتی به‌دنبال دریافت مجوز برای ETF نقدی بیت‌کوین است

شرکت بزرگ مدیریت دارایی فیدیلیتی در آستانه ارائه پرونده خود برای گرفتن مجوز یک صندوق قابل معامله بیت‌کوین در بورس است و به لیست طولانی شرکت‌هایی می‌پیوندد که مایلند اولین کسانی باشند که با چنین محصولی وارد بازار می‌شوند.

خبر - ۳ ماه پیش
بلومبرگ,هوش مصنوعی,آمازون,سرمایه‌گذاری

بلومبرگ: آمازون ۱۰۰میلیون دلار در یک مرکز هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

واحد ابری آمازون که معمولاً با نام AWS شناخته می‌شود، در حال ساخت یک راه حل ۱۰۰ میلیون دلاری برای رسیدن به مایکروسافت و گوگل در بازار هوش مصنوعی است.

خبر - ۳ ماه پیش
نظرسنجی,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال,نومورا,سرمایه‌گذاران نهادی

نظرسنجی: سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند، اما نه بدون حمایت مؤسسات مالی سنتی

نتایج نظرسنجی شرکت مالی نومورا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی هنوز به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند، اما ابتدا می‌خواهند که شاهد حمایت مؤسسات مالی سنتی از این صنعت باشند. در این نظرسنجی که در ماه آوریل (فروردین) انجام شد، ۹۰درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که داشتن پشتوانه یک نهاد مالی سنتی بزرگ برای هر صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پیش از تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن بسیار مهم است.

خبر - ۳ ماه پیش
تورنادو کش,TORN,مقاله آموزشی

تورنادو کش (TORN) چیست؟

یکی از اهداف مهم تکنولوژی بلاک‌چین، محرمانه نگه داشتن هویت افراد و تراکنش‌ها است. بسیاری از شبکه‌های بلاک‌چینی بر مبنای همین هدف ساخته شده‌اند و تراکنش‌های انجام شده در این شبکه‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود. تورنادو کش (Tornado Cash) ابزاری برای مخفی سازی تراکنش‌های ارز دیجیتال است. ضمن معرفی، به بررسی نحوه کار میکسر تورنادو کش می‌پردازیم...

مقاله - ۳ ماه پیش