مایکرواستراتژی دوباره بیت کوین خرید؛ این بار ۱۷۷ میلیون دلار

اسناد منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد که مایکرواستراتژی دوباره اقدام به خرید بیت کوین کرده است.

سرمایه گذاری بیت کوین,مایکرواستراتژی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، موسسه (Microstrategy) بار دیگر بیت کوین خرید و ۳,۹۰۷ واحد ارزدیجیتال بیت کوین را به دارایی‌های خود اضافه کرد. بر اساس فرم ۸-K منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در روز سه شنبه، بزرگترین شرکت هوش تجاری در دنیا از تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیر) تا ۲۳ اوت (۱ شهریور) مجموع ذخایر بیت کوین خود را به میزان ۳,۹۰۷ واحد افزایش داده است.

بر اساس فرم منتشر شده، مایکرواستراتژی برای خرید هر واحد بیت کوین در این مدت، به صورت میانگین ۴۵,۲۹۴ دلار هزینه کرده است. با احتساب خرید اخیر، شرکت مایکل سیلور اکنون مالک ۱۰۸,۹۲۲ واحد ارزدیجیتال بیت کوین بوده و برای خرید آن‌ها مجموعا ۲.۹۱۸ میلیارد دلار پرداخته است. به عبارتی، قیمت میانگین خرید بیت کوین مایکرواستراتژی برابر با ۲۶,۷۶۹ دلار است.

با احتساب اینکه در حال حاضر هر واحد بیت کوین در حوالی ۴۸,۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود، ارزش سرمایه گذاری (Microstrategy) روی بیت کوین اکنون به ۵.۲۳ میلیارد دلار رسیده است. خرید دوباره بیت کوین از سوی مایکرواستراتژی را می‌توان در راستای اهداف و آرمان‌های این شرکت مبنی بر ادامه دادن به سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال دانست.

گفتی است که این موسسه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به سبب کاهش ارزش بیت کوین، روی کاغذ متحمل زیان شده بود. در واقع، ریزش ۵۰ درصدی بازار ارزهای دیجیتال سبب شد تا موسساتی که روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودند، متحمل زیان کاهش ارزش (Impairment Loss) شوند. تسلا نیز قبلا گزارش داده بود که زیان کاهش ارزش این موسسه از سرمایه گذاری روی بیت کوین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ برابر با ۲۳ میلیون دلار بوده است.

اولین خرید ارز دیجیتال بیت کوین توسط مایکرواستراتژی به تابستان سال ۲۰۲۰ برمی‌گردد؛ جایی که در ادامه ورود موسسات؛ مایکرواستراتژی ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید. همزمان، مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی به یکی از هواداران سر سخت بیت کوین تبدیل شد و سایر موسسات را به سرمایه گذاری روی طلای دیجیتال تشویق کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/k99391 

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط