مبارزه با تخلفات در حوزه ارزهای دیجیتال از قانون قاچاق کالا و ارز جدا می‌شود

پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه ارزهای دیجیتال را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا کردیم که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم.

ارزدیجیتال در ایران,قانون گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین ، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تدوین احکام قانونی در زمینه تخلفات در حوزه ارزهای دیجیتال در مجلس گفت:

«در متن قبلی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در کمیسیون تصویب شد، شورای محترم نگهبان نسبت موضوع ارزهای دیجیتال در این قانون ایراد گرفت. از این رو تلاش کردیم تا موضوعات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد چرا که ممکن است گنجاندن این موضوعات در قانون قاچاق کالا و ارز در تعاریف و محتوا و نحوه رسیدگی‌ها ایجاد اشکال کند.»

این نماینده مجلس تصریح کرد:

«با توجه به ایراد اولیه شورای نگهبان و همچنین بررسی‌هایی که در کمیسیون انجام شد مقرر شد این موضوع از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شود.»

پورابراهیمی با بیان اینکه گزارش ماده ۴۵ کمیسیون اقتصادی درباره ارزهای دیجیتال و طرح اولیه در این زمینه در دستور کار صحن علنی قرار دارد، بیان داشت:

«لذا ما به جایی که یک حکم جزیی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه ارزهای دیجیتال داشته باشیم، انشالله به زودی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی پیرو ماده ۴۵ درباره ارزهای دیجیتال محتوای احکام قانونی در بخش‌های مختلف را تعیین خواهیم کرد.»

وی با بیان اینکه در این طرح تکالیفی برعهده مجموعه مبارزه با پول‌شویی وزرات اقتصاد و بانک مرکزی در ارتباط با صرافی‌هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، گذاشته خواهد شد بیان داشت:

«همچنین در این طرح تکالیفی برای وزرات نیرو درباره تامین برق ارزهای دیجیتال و تکالیفی برای وزرات صمت درباره صدور مجوز فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال مدنظر قرار گرفته است.»

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه همه موارد منتهی به فعالیت ارزهای دیجیتال در یک طرح جداگانه لحاظ خواهد شد بیان داشت:

«امیداوریم همزمان با این موضوع ما حکمی را در ارتباط با نحوه مبارزه با مصادیق و تخلفات در حوزه ارزهای دیجیتال که به ذیل قانون قاچاق کالا و ارز اصابت می‌کند داشته باشیم.»

پورابراهیمی بیان داشت به این دلیل ما موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه ارزهای دیجیتال را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا کردیم که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم و مصادیق تخلفات و پولشویی و مصادیق مرتبط با عدم نظارت دولت بر خروجی منابع ارزی را رد قانون جداگانه ببینیم.

لینک کوتاه: b2n.ir/x64618 

رجب طیب اردوغان: ترکیه در حال جنگ با ارزهای دیجیتال است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: ساماندهی تبادل ارزهای دیجیتال در اولویت است
اطمینان مدیرعامل ریپل از پیروزی شرکت ریپل، در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده!
مدیرعامل بایننس: موسسات مالی در حال اوج گیری هستند
جلسه علنی مجلس؛ ماینرهای از کار افتاده چین در آینده نزدیک وارد ایران خواهند شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

استخراج ارز دیجیتال,قانون گذاری

جلسه علنی مجلس؛ ماینرهای از کار افتاده چین در آینده نزدیک وارد ایران خواهند شد

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ برگزار شد و در این جلسه موضوع استخراج ارزهای دیجیتال و مبادلات داخلی آن در کشور مورد بحث قرار گرفت. نمایندگان در این خصوص نظرات خود را اعلام کردند.

خبر - ۵ روز پیش
قانون گذاری ارزهای دیجیتال,کمیسیون بورس و اوراق بهادار

ادامه فشار SEC بر شرکت‌های ارز دیجیتال: به ما مراجعه کنید!

در حواشی تبیین مقررات ارز دیجیتال در آمریکا، سازمان بورس و اوراق بهادار(SEC) بر شرکت‌ّهای ارزدیجیتال فشار می‌آورد تا با آن‌ همکاری کنند.

خبر - ۵ روز پیش
روسیه,قانون گذاری

بانک مرکزی روسیه به بانک‌های این کشور دستور داد تراکنش‌های مرتبط با صرافی‌های ارز دیجیتال را مسدود کنند

بانک مرکزی روسیه از بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور خواسته است کارت‌های اعتباری و تراکنش‌های الکترونیکی را که با صرافی‌های ارز دیجیتال در ارتباط هستند مسدود کنند. این نهاد دولتی از فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال با عنوان «اقتصاد زیرزمینی» یاد کرده است.

خبر - ۶ روز پیش