مجمع جهانی اقتصاد گزارشی را ویژه ارزهای دیجیتال ملی و استییل کوین‌ها منتشر کرد

مجمع جهانی اقتصاد یا (WEF) مجموعه منابعی را با هدف اطلاع رسانی به قانونگذاران و افراد در بخش خصوصی در مورد دارایی‌های دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین‌ها منتشر کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

CBDC,مجمع جهانی اقتصاد,WEF

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، روز جمعه، مجمع جهانی اقتصاد سری کاغذ سفید کنسرسیوم حاکمیت ارز دیجیتال خود را اعلام کرد، مجموعه منابعی که توسط ۸۵ سازمان از ۴۰ کشور در سراسر جهان ایجاد شده است. این نشریه حاوی هشت مقاله سفید جداگانه است که به بررسی موضوعاتی مانند تأثیر قانونگذاران تنظیم کننده استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC)ها می پردازد و همچنین خوانندگان را در مورد خطرات، مزایا و جایگزین های آنها آگاه می‌کند. علاوه بر این، این مجموعه به شکاف‌های نظارتی برای دارایی‌های دیجیتال و استفاده‌های بالقوه آنها در شمول مالی بیشتر و کمک‌های فرامرزی می‌پردازد.

آن ریچاردز، مدیر عامل «Fidelity International»، یکی از شرکت‌هایی که به انتشار کمک کرده است، گفت: «حمایت از سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان همچنان برای ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها ضروری است. کنسرسیوم حاکمیت ارز دیجیتال بر این موضوع مهم تمرکز دارد و سهم ارزشمندی در ترسیم خطرات مصرف‌کننده و شکاف‌های نظارتی برای اطلاع‌رسانی به سیاست‌گذاری‌های آینده دارد.»

به گفته مجمع جهانی اقتصاد، دولت‌های مختلف جهان می‌توانند از همکاری در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین‌ها در رسیدگی به پیشگیری از فعالیت‌های غیرقانونی، حمایت از مصرف کننده و ترتیبات فرامرزی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی که ممکن است شکاف‌های نظارتی وجود داشته باشد، بهره مند شوند. کاغذ سفید این سازمان در مورد رسیدگی به شکاف‌های نظارتی به طور خاص به فقدان بالقوه امنیت سایبری اشاره می‌کند که توانایی ایجاد یک بحران مالی سیستمی تمام عیار را دارد، در صورتی که یک ارز دیجیتال توسط یک باگ یا سوء استفاده دیگر به خطر بیفتد.

چارچوبی که مجمع جهانی اقتصاد برای جلوگیری و رسیدگی به شکاف‌ها و ناسازگاری‌ها در استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی پیشنهاد می‌کند، شامل تشکیل یک گروه کاری متشکل از رهبران ارشد با تمرکز بر حوزه‌های خطر خاص و کسانی است که در تنظیم برخی از استانداردهای فعلی در مورد دارایی‌های دیجیتال نقش دارند. بر اساس مقاله سفید، این رویکرد می‌تواند پایه‌ای برای نوآوری پایدار ایجاد کند، چارچوب‌های نظارتی را همسو کند و سطوح بیشتری از همکاری‌های بین المللی را تقویت کند.»

مجموعه منابع جدید از دستورالعمل‌های مجمع جهانی اقتصاد برای تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران در مورد مقررات مربوط به امور مالی غیرمتمرکز در ماه ژوئن (خرداد) پیروی می‌کند. این سازمان در آن زمان گفت که این نشریه مبنایی اساسی برای بررسی عوامل حیاتی مربوط به مقررات دی‌فای ارائه کرده است.

لینک کوتاه:b2n.ir/t96880 

مکزیک ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

آمریکا,CBDC

قانونگذار ایالات متحده لایحه‌ای را با هدف محدود کردن توانایی فدرال رزرو برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشنهاد کرده است

تام ایمر، نماینده مینه سوتا اعلام کرده است که لایحه‌ای را برای جلوگیری از عمل فدرال رزرو به عنوان یک بانک خرده فروشی در صدور احتمالی دلار دیجیتال ارائه خواهد کرد.

خبر - ۴ روز پیش
مکزیک,ارز دیجیتال ملی,CBDC,السالوادور

مکزیک ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند

مکزیک اعلام کرده است که یک ارز دیجیتال ملی (CBDC) جدید را در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی خواهد کرد. توییت یک حساب کاربری به نمایندگی از ریاست‌جمهوری مکزیک تأکید کرد که فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های پرداخت نسل بعدی به مکزیک کمک می‌کند تا از نظر مالی فراگیرتر شود. برنامه‌های ارز دیجیتال ملی، به‌ دنبال بیانیه اخیر آندرس مانوئل لوپز، رئیس‌جمهور مکزیک مطرح شد که گفت بعید است مکزیک از السالوادور پیروی کرده و از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به‌ عنوان پول قانونی استفاده کند.

خبر - ۲ هفته پیش
هند,ارز دیجیتال,CBDC,مقررات

مدیر عامل وزیرایکس: بازار ارزهای دیجیتال ۲.۵ تریلیون دلاری منتظر ورود کشورها نخواهد بود

نیشال شتی، کارآفرین هندی و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال وزیرایکس، وجود رقابت شدیدی بین کشورها برای عرضه نسخه‌های محلی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سال آینده را محتمل خوانده است.

خبر - ۲ هفته پیش
هند,ارزدیجیتال,مقررات,CBDC

دولت هند به سوالات مربوط به تراکنش‌های بیت کوین، کلاهبرداری کارناتاکا، قانونی بودن تجارت ارزهای دیجیتال پاسخ می‌دهد

دولت هند به سه مجموعه سوال در پارلمان درباره تراکنش‌های بیت کوین، کلاهبرداری با بیت کوین در کارناتاکا و قانونی بودن تجارت ارزهای دیجیتال و مبادلات ارزهای دیجیتال در هند پاسخ داده است.

خبر - ۱ ماه پیش
نیجریه,ارزدیجیتال,CBDC,نایرا

بانک مرکزی نیجریه از مؤسسات مالی می‌خواهد تا محصولات خود را بر اساس CBDC توسعه دهند

بانک مرکزی نیجریه گفته است که از شرکت‌های حوزه پرداخت این کشور می‌خواهد تا محصولاتی را بر اساس ارز دیجیتال بانک مرکزی آن یعنی، نایرا، توسعه دهند و به معرفی آن کمک کنند.

خبر - ۱ ماه پیش
نیجریه,ارز دیجیتال,CBDC,نایرا

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید CBDC نیجریه با جلب توجه جهانی، نسبت به خطرات پیش رو به دولت‌ها هشدار می‌دهد

صندوق بین‌المللی پول (IMF) اذعان کرده است که ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC) که اخیرا راه‌اندازی شده است، توجه بسیاری از موسسات در سطح جهان از جمله بانک‌های مرکزی را به خود جلب کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش