مخالفت مجلس آمریکا با لایحه بودجه موقت؛ دولت آمریکا یک گام دیگر به تعطیلی نزدیک‌ شد

روز جمعه ۲۹ سپتامبر (۷ مهر)، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه اعطای بودجه موقت به دولت این کشور مخالفت کردند. به دنبال این تصمیم، دولت آمریکا یک گام دیگر به تعطیلی قریب‌الوقوع خود در تاریخ ۱ اکتبر (۹ مهر) نزدیک‌تر شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مجلس آمریکا,لایحه بودجه موقت,تعطیلی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین، این لایحه توسط کوین مک کارتی (Kevin McCarthy)، رییس مجلس نمایندگان ارائه شده و بر اساس آن بودجه‌های اختصاص یافته به تمامی سازمان‌های دولتی نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته و راهکارهایی برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی درنظر گرفته شده بود. با این حال ۲۳۲ نماینده با این لایحه مخالفت کردند.

به زبان ساده، تعطیلی دولت آمریکا زمانی رخ می‌دهد که کنگره این کشور نتواند لایحه بودجه سال مالی آینده را به تصویب برساند. به دنبال این تعطیلی، عملاً فعالیت همه بخش‌های دولتی «غیر ضروری» متوقف می‌شود. این تعطیلی ممکن است چند ساعت تا چند هفته به طول بینجامد.

تعطیلی احتمالی دولت آمریکا چه تاثیری بر صنعت ارزهای دیجیتال می‌گذارد؟

با تعطیلی احتمالی دولت آمریکا در تاریخ ۱ اکتبر، روند پیگیری لوایح مربوط به صنعت ارزهای دیجیتال و پرونده‌هایی که در برخی از آژانس‌های فدرال از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا در جریان است متوقف خواهد شد و اختیارات اجرایی و نظارتی قانون‌گذاران مالی را محدود خواهد کرد.

شیلا وارن، مدیرعامل شورای نوآوری کریپتو در این رابطه می‌گوید:

«مشخص نیست پس از تعطیلی چه موضوعاتی در صدر فهرست اولویت‌های کنگره قرار می‌گیرند. علاوه بر تامین مالی دولت، کنگره با لوایح مختلفی مواجه است که پیش از پایان سال نیاز به رسیدگی دارند.»

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه جولای (تیر)، چندین لایحه با تمرکز بر صنعت ارزهای دیجیتال از جمله «قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم» تصویب کردند. با این حال در صورت تعطیلی دولت، روند پیگیری این لوایح و تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها ممکن است با تاخیر مواجه شود.

به گفته وارن، به دنبال تعطیلی، تمرکز کنگره به راحتی ممکن است از مسئله قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال برداشته شود و با توجه به نزدیکی انتخابات سال ۲۰۲۴، بر مسائل دیگری متمرکز شود.

در واکنش به عدم تصویب لایحه اعطای بودجه موقت به دولت آمریکا، جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری این کشور تعطیلی دولت را «خطرناک و غیرضروری» توصیف کرد و مدعی شد این اتفاق می‌تواند در آینده به مشکلات اقتصادی منجر شود.

بایدن روز پنجشنبه در توییتی در این رابطه نوشت:

«اگر دولت تعطیل شود، بسیاری از کارهای حیاتی ما در حوزه علم و سلامت از تحقیقات در مورد سرطان گرفته تا ایمنی مواد غذایی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.»

مردم آمریکا به جمهوری‌خواهان مجلس نیاز دارند تا کار خود یعنی تامین بودجه دولت را انجام دهند.

تعطیلی دولت چقدر طول خواهد کشید؟

در صورتی که تا ساعات آینده دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر بودجه سال مالی آینده به توافق نرسند، فردا اول اکتبر، تاریخ استفاده از بودجه کنونی توسط دولت منقضی می‌شود و دولت آمریکا تعطیل خواهد شد.

هنوز مشخص نیست این تعطیلی چند روز به طول خواهد انجامید. آخرین بار دولت ترامپ چهار سال پیش برای مدت پنج هفته تعطیل شد. دولت اوباما نیز ۱۰ سال پیش به مدت ۱۳ روز با تعطیلی اجباری مواجه شد.

لینک کوتاه: B2n.ir/x30074 

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط