مدیرعامل بایننس: انتشار بیشتر توکن‌های لونا تنها وضعیت کنونی را بدتر می‌کند

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در یک پست وبلاگی نوشت اتفاقی که برای اکوسیستم ترا، توکن لونا و استیبل کوین یواس‌تی رخ داد؛ یک حادثه تأسف‌بار بود که بر بسیاری از افراد تاثیر گذاشت.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بایننس,ترا,LUNA

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، در حالی که او اظهار داشت که بایننس به دنبال محافظت از کاربران خود است، اما اذعان کرد که این صرافی هیچ راه حل عالی دیگری به جز راه حل‌های پیشنهادی در جامعه که کاستی‌های خاص خود را دارد، ندارد.

او افزود که بایننس داوطلب شد تا به ترافورم لبز اجازه دهد ابتدا روی جبران خسارات سرمایه گذاران خرد تمرکز کند. با این وجود، او اشاره کرد که سقوط ترا باعث شد که صنعت ارزهای دیجیتال چیزهای زیادی برای یادگیری داشته باشد.

چانگ پنگ ژائو گفت:

«از نظر تئوری، وقتی با استفاده از یک دارایی دیگر به عنوان وثیقه، به یک دارایی متصل می‌شوید، همیشه این شانس وجود خواهد داشت که تحت وثیقه‌بندی یا «depegging» قرار گیرد. حتی اگر بیش از ۱۰ برابر وثیقه شود، دارایی وثیقه می‌تواند بیش از ۱۰ برابر سقوط کند. هیچ چیز در این دنیا ۱۰۰درصد پایدار نیست.»

او افزود که احمقانه‌ترین تصمیمی که یک پروژه می‌تواند بگیرد این است که فکر کند استخراج بیشتر یک دارایی می‌تواند ارزش کل آن را افزایش دهد. ژائو توضیح داد که ضرب LUNA بیشتر فقط وضعیت را تشدید می‌کند، زیرا این راه حل فقط ارزش دارندگان توکن موجود را کاهش می‌دهد.

جدا از تولید LUNA بیشتر، ژائو به استفاده از مشوق‌های بیش از حد تهاجمی اعتراض کرد. او مورد پروتکل لنگر را برجسته کرد، که ۲۰درصد سود سالیانه را برای تقویت رشد ارگانیک ارائه می‌دهد. به گفته ژائو، مشوق‌ها می‌توانند سرمایه گذاران را جذب کنند. با این حال، پروژه‌ها برای حفظ پایگاه‌های کاربری خود نیاز به ایجاد ارزش دارند.

ژائو همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه Terra دارای یک اکوسیستم با برخی موارد استفاده است، رشد شبکه با سرعت مشوق‌هایی که برای جذب کاربران جدید استفاده می‌کند مطابقت ندارد. او همچنین خاطرنشان کرد که رشد Terra توخالی بود و حباب در نهایت ترکید.

طبق نظر ژائو، تیم ترا در پاسخ به «depegging» کند بود. وی افزود که این شرکت در استفاده از ذخایر خود برای بازگرداندن ثبات استیبل کوین سریع نیست. مدیر عامل بایننس گفت که ترافورم لبز می‌توانست از کل حادثه جلوگیری کند اگر از ذخایر خود در زمانی که de-peg در ۵درصد بود استفاده می‌کرد. به گفته ژائو، پس از سقوط بیش از ۹۹درصدی (۸۰ میلیارد) استیبل کوین، برای پروژه منطقی نیست که از ۳ میلیارد دلار ذخایر برای بازیابی برابری UST استفاده کند. در این یادداشت، او درس دوم خود را به اشتراک گذاشت و گفت که پروژه‌های ارز دیجیتال باید همیشه در مورد عملیات خود پاسخگو باشند. علاوه بر این، ژائو گفت که پروژه‌ها باید همیشه با جوامع خود ارتباط برقرار کنند، به خصوص در مواقع بحران.

ژائو با این وجود، قبلاً گفته بود مطمئن نیست که آیا طرح بهبودی LUNA کارساز خواهد بود یا خیر. به طور خاص، ژائو خاطرنشان کرد که او فکر نمی‌کند که طرح فورک LUNA کارایی داشته باشد، زیرا هیچ ارزشی به این ارز دیجیتال نمی‌دهد.

لینک کوتاه:

برچسب ها :

ژائو قصد دارد از پروژه‌های با کیفیت موجود در صنعت ارزهای دیجیتال حمایت کند
بایننس پلتفرم سازمانی خود را راه‌اندازی کرد
تراست ولت در پی همکاری با بایننس کانکت گزینه خرید را اضافه کرد
صرافی بایننس دوشنبه هفته آینده سپرده‌گذاری و برداشت اتریوم را موقتاً متوقف می‌کند
بایننس آمریکا کارمزد معامله‌های بیت کوین را حذف کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

تراست ولت,بایننس کانکت,Trust Wallet,Binance Connect,فیات

تراست ولت در پی همکاری با بایننس کانکت گزینه خرید را اضافه کرد

پلتفرم تراست ولت (Trust Wallet) با ارائه دهنده خدمات تبدیل ارزهای فیات به ارز دیجیتال بایننس کانکت (Binance Connect) وارد همکاری شده است تا به‌تدریج به کاربران اجازه بدهد بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را مستقیما از کارت‌های اعتباری خریداری کنند. گزینه خرید جدید تراست ولت برای ساده‌سازی روند خرید ارزهای دیجیتال طراحی شده است. این قابلیت کاربران تاییدشده تراست ولت را قادر می‌سازد از طریق ۴۰ ارز فیات کیف پول خود را شارژ کنند.

خبر - ۲۳ ساعت پیش
صرافی بایننس,اتریوم,کیف پول اتریوم,تعمیر

صرافی بایننس دوشنبه هفته آینده سپرده‌گذاری و برداشت اتریوم را موقتاً متوقف می‌کند

بایننس، بزرگ‌ترین پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال جهان در یک پست وبلاگی جدید از برنامه‌هایش برای تعلیق عملیات با کیف پول اتریوم خود در زمان تعمیر و نگهداری آن خبر داده است. بایننس اعلام کرده است که روز دوشنبه ۲۷ ژوئن (۶ تیر) تعمیرات کیف پول اتریوم خود را انجام خواهد داد. این صرافی می‌گوید که در آن زمان سپرده‌‌گذاری‌ها و برداشت‌ها به‌طور موقت به حالت تعلیق در می‌آیند و پس از تکمیل تعمیرات این فعالیت‌ها نیز از سرگرفته می‌شوند.

خبر - ۲ روز پیش
بایننس آمریکا,صرافی بایینس,کارمزد,بیت کوین

بایننس آمریکا کارمزد معامله‌های بیت کوین را حذف کرد

بازوی آمریکایی صرافی بایننس کارمزدی بابت خرید و فروش بیت کوین با دلار آمریکا از کاربران خود نمی‌گیرد. بدین ترتیب کاربرانی که با تتر ، یواس‌دی کوین و بی‌یو‌اس‌دی به معامله بیت کوین بپردازند، کارمزدی از آنها گرفته نمی‌شود. این صرافی نخستین پلتفرم آمریکایی محسوب می‌شود که کارمزد چندین جفت ارز بین کوین را حذف کرده است.

خبر - ۳ روز پیش
کره جنوبی,ترا,ترافورم لبز,کلاهبرداری

دادستان‌های کره جنوبی توسعه‌دهندگان ترا را ممنوع الخروج کردند

طبق گزارش رسانه کره‌ای جی‌بی‌تی‌سی (JBTC)، یک تیم تحقیقاتی از دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول ممنوعیتی بر سفر اعضای کلیدی تیم توسعه‌دهندگان ترافورم لبز اعلام کرده است. دادستان‌ها این ممنوعیت را برای از بین بردن احتمال فرار مقامات کلیدی این شرکت به خارج از کشور و تلاش‌ آنها برای جلوگیری از تحقیقات بیشتر اعمال شده است. این گزارش همچنین تأکید می‌کند که دو کوان مدیرعامل ترا که یکی از چهره‌های کلیدی این تحقیقات است؛ در حال حاضر در خارج کشور در سنگاپور اقامت دارد.

خبر - ۵ روز پیش
مدیرعامل بایننس,بایننس,بازار نزولی

مدیرعامل بایننس: بازار نزولی تا ۲۰۲۶ ادامه خواهد داشت

چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس، نظر خود را درمورد زمستان ارزهای دیجیتال بیان کرده و گفته است که انتظار دارد این زمستان طولانی باشد. او پیش‌بینی کرده است که رکود بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً حدود چهار سال، یعنی تا سال ۲۰۲۶ ادامه می‌یابد. با این حال، او افزوده است که در کنار افزایش زیان‌ها و بسته‌شدن پلتفرم‌ها، ترجیح می‌دهد روی نکات مثبت رکود بازار تمرکز کند.

خبر - ۱ هفته پیش
چانگ‌پنگ ژائو,زمستان ارزهای دیجیتال,بایننس,استخدام

چانگ‌پنگ ژائو: زمستان ارزهای دیجیتال برای بایننس خوب خواهد بود

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، در تازه‌ترین مصاحبه خود گفته است که زمستان ارزهای دیجیتال برای کسب‌وکار آنها خوب خواهد بود. در این مصاحبه با اشاره به توقف استخدام در صرافی‌های کوین بیس و جمینای، از او پرسیده شد زمستان ارزهای دیجیتال برای بایننس چگونه خواهد بود و ژائو با اطمینان پاسخ داد که این را نیز پشت‌سر خواهند گذاشت.

خبر - ۱ هفته پیش
مایکرواستراتژی,بیت کوین

ماجرای لیکویید شدن بیت کوین‌های مایکرواستراتژی چیست؟

از دیروز شایعاتی مبنی بر قیمت لیکویید شدن دارایی‌های بیت کوین شرکت مایکرواستراتژی منتشر شده است. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم...

خبر - ۱ هفته پیش
بایننس,کاربران جدید,شیبا اینو,پاداش

بایننس برای کاربران جدید ۴۵,۰۰۰ شیبا اینو پاداش در نظر گرفت

صرافی بایننس برای کاربران جدیدی که آزمون اینترنتی آن را تکمیل کنند، در مجموع ۴۵,۰۰۰ شیبا اینو پاداش می‌دهد. این توکن‌ها به طور خودکار به مدت ۱۵۰ روز به استخرهای سهام‌گذاری واریز می‌شوند و کاربران می‌توانند سود سالانه ۱۰۰ درصدی از آن برداشت کنند. این پاداش، شامل کاربرانی می‌شود که مراحل احراز هویت را انجام داده باشند. این پاداش‌ها تا زمانی توزیع می‌شود که موجودی ۴۵,۰۰۰ واحدی شیبا اینو تمام نشده باشد.

خبر - ۲ هفته پیش
ترا,Luna,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده,ترافورم لبز,SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده تحقیقات خود درباره ترافورم لبز را آغاز کرد

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC)، تحقیقاتی را در مورد شرکت ترافورم لبز آغاز کرده است. این نهاد قانون‌گذار در تلاش است تا مشخص کند آیا ترافورم لبز، شرکت توسعه‌دهنده بلاک چین ترا، قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران فدرال را نقض کرده است یا خیر. از طرفی پلیس کره جنوبی نیز به‌تازگی پرونده‌ای درباره این شرکت گشوده است.

خبر - ۲ هفته پیش