مدیرعامل صرافی اف‌تی‌ایکس: بیت کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند

مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال اف‌تی‌ایکس (FTX)، امروز با بیان این‌که بیت کوین و اتریوم دو زنجیره بلاک با بیشترین مصرف انرژی هستند باعث واکنش طرفداران صنعت ارزهای دیجیتال شد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,اتریوم,انرژی پاک

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دی‌کریپت، سم بانکمن‌فرید (Sam Bankman-Fried) در صحبت با سی‌ان‌بی‌سی، اعلام کرد که پلتفرم معاملات وی به عنوان بخشی از طرح «FTX Climate»، به انرژی پاک محهز شده است. برای دستیابی به این هدف، این شرکت حداقل ۱ میلیون دلار به جذب و ذخیره دائمی کربن متعهد شده است و حدود ۵۰۰ هزار دلار به سایر تحقیقات با هدف کاهش تغییرات آب و هوا اختصاص داده است.

بانكمن فرید به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «من فکر می‌كنم استفاده از انرژی پاک، کار مسئولانه‌ای است كه باید انجام شود تا تأثیرات مضر كوتاه مدت را كاهش دهد.»

با این حال، او همچنین اشاره کرد که تلاش برای تسهیل معاملات اف‌تی‌ایکس رایگان نیست و همزمان بیت کوین و اتریوم (حداقل در حال حاضر) را به عنوان دو ارز دیجیتال با مصرف انرژی زیاد عنوان کرد.

بانکمن افزود:

«من فکر می‌کنم طرف دیگر این مسئله این است که وقتی شما به استفاده از انرژی ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنید، تنها دو ارز دیجیتال اصلی وجود دارد که از انرژی زیادی استفاده می‌کنند؛ بیت کوین و اتریوم، دلیل این امر این است که این دو ارز اثبات کننده کار (PoW) هستند و اثبات کار جایی است که تمام انرژی از آن‌جا مصرف می‌شود.»

وی افزود که اتریوم در حال انتقال به یک پروتکل اثبات سهام (PoS) است که باید به برق کمتری نیاز داشته باشد، که باعث می‌شود فقط بیت کوین به عنوان یک کاربر بزرگ انرژی مورد انتقاد قرار گیرد.

در حالی که بانکمن هیچ انتقاد صریحی نسبت به مصرف انرژی بیت کوین ابراز نکرد، جامعه ارزهای دیجیتال به سرعت پیامدهای واضح را دریافت کردند. در همین حال، بسیاری از کاربران اظهار داشته‌اند که سطح بالای مصرف انرژی در واقع همان چیزی است که به بلاک‌چین مبتنی بر اثبات کار اجازه می‌دهد غیرمتمرکز و ایمن بماند.

بانکمن در ادامه گفت:

«مزایای زیادی برای اثبات کار وجود دارد، امنیت آن در مقیاس سفارش‌های تاریخی، از سفارش اثبات سهام کمتر است، در بعضی موارد خرید سریع و خریدهای تهاجمی و غیره دشوارتر است. این مسئله انرژی زیادی را مصرف می‌کند، و برای این صنعت هزینه دارد. من سعی نمی‌کنم ادعاهایی درمورد ارزش این هزینه داشته باشم، فقط این یک واقعیت است که بیشتر تأثیرات بر بازار ناشی از آن است.»

لینک کوتاه: b2n.ir/q49575 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط