مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد

فاجعه فروپاشی اکوسیستم ترا به عنوان کاتالیزوری برای بازار نزولی سال ۲۰۲۲ عمل کرد و علاوه بر آسیب به احساسات و اطمینان سرمایه‌گذاران، به ضرر چند میلیارد دلاری منجر شد و فشار نظارتی قانون‌گذاران بر بازار ارزهای دیجیتال را تشدید کرد. در ادامه بحران دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳، چند روز پیش پگ دلاری استیبل کوین USDC از دست رفت. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس معتقد است بانک‌ها مقصر بحران در بین استیبل کوین‌ها هستند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا,USDC,چانگ پنگ ژائو

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، ساعاتی پیش در توییتر به دی‌پگ شدن استیبل کوین USDC واکنش نشان داد و از بانک‌های سنتی به عنوان خطری برای استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات یاد کرد.

شرکت سیرکل اعلام کرد بانک ورشکسته سیلیکون ولی درخواست برداشت ۳.۳ میلیارد دلاری آنها را پردازش نکرده است. این خبر به افزایش فشار فروش استیبل کوین USDC منجر شد و در نهایت این استیبل کوین، پگ دلاری خود را از دست داد. ژائو با توجه به دخالت مستقیم بانک سیلیکون ولی در دی‌پگ شدن استیبل کوین USDC، معتقد است بانک‌ها باعث افزایش ریسک مربوط به استیبل کوین‌ها می‌شوند.

در واکنش به اظهارات ژائو در توییتر، یکی از کاربران ایده راه‌اندازی یک استیبل کوین با پشتوانه ارز دیجیتال را مطرح کرد. ژائو با اشاره به استیبل کوین الگوریتمی ترا نوشت:

«دو کوان در واقع ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد.»

علاوه بر این، ژائو معتقد است ارزهای فیات بدون ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f91148 

 

شرکت ویزا از بلاک‌چین سولانا برای تسهیل تسویه حساب‌های بین‌المللی استفاده خواهد کرد
کره جنوبی به‌دنبال تصویب لایحه‌ای برای توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است
مدیرعامل بایننس: وقتی سر و کله تیترهای ضد بیت‌کوین پیدا می‌شود، به کف قیمتی رسیده‌ایم
ژائو قصد تعطیل کردن بایننس آمریکا در ابتدای سال را داشته است
مدیرعامل بایننس به‌دنبال عرضه استیبل کوین‌های الگوریتمی کوچک باهدف تنوع‌بخشی به بازار است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کره جنوبی,کره شمالی,قانون‌گذاری,تحریم

کره جنوبی به‌دنبال تصویب لایحه‌ای برای توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است

به گزارش‌ روزنامه کره‌ای جونگ آنگ دیلی، دولت کره جنوبی در حال برنامه‌ریزی برای ارائه لایحه‌ای است که هدف آن ردیابی و توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است که برای تأمین مالی برنامه‌های غیرقانونی تسلیحاتی استفاده می‌شود. بر اساس این گزارش، این لایحه منعکس‌کننده دیدگاه رئیس‌جمهور کره جنوبی مبنی بر نیاز چهارچوب امنیت سایبری این کشور به اصلاح است. داده‌ها موجود نشان می‌دهد که کره شمالی در سال ۲۰۲۳ مسئول ۲۰۰میلیون دلار ارز دیجیتال بوده کها حدود ۲۰درصد از کل وجوه سرقت‌شده در این سال را شامل می‌شود.

خبر - ۳ هفته پیش
بایننس,بیت‌کوین,چانگ پنگ ژائو,توییتر,حباب

مدیرعامل بایننس: وقتی سر و کله تیترهای ضد بیت‌کوین پیدا می‌شود، به کف قیمتی رسیده‌ایم

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، از برخی صحبت‌های گمراه کننده در توییتر انتقاد کرد که ادعا می‌کنند بیت‌کوین حباب دارد. ژائو به نقل از یک مقاله خبری با عنوان «آیا حباب بیت کوین در شرف ترکیدن است» اعلام داشت پس از هر افت ناگهانی قیمت بیت‌کوین دوباره سر و کله این دست مقالات و نوشته‌ها پیدا می‌شود.

خبر - ۱ ماه پیش
چانگ پنگ ژائو,بایننس,بایننس آمریکا,Binance.US

ژائو قصد تعطیل کردن بایننس آمریکا در ابتدای سال را داشته است

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس تصمیم داشته است اوایل سال جاری با هدف محافظت از بایننس به کار شعبه آمریکایی (Binance.US) خود پایان دهد.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,استیبل کوین‌های الگوریتمی,چانگ پنگ ژائو

مدیرعامل بایننس به‌دنبال عرضه استیبل کوین‌های الگوریتمی کوچک باهدف تنوع‌بخشی به بازار است

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس به‌دنبال عرضه استیبل کوین‌های الگوریتمی کوچک‌تر به بازار است تا برای سرمایه‌گذاران گزینه‌های دیگری به‌غیر از غول‌های کنونی بازار ارائه کند. سی‌زی در توییتر با اشاره به خطرات مرتبط با استیبل کوین‌های بزرگ مانند تتر و بایننس یوا‌س‌دی گفت که شفاف‌نبودن حسابرسی تتر، درحالی‌که بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار است، باعث می‌شود تا نسبت به آن محتاط باشد.

خبر - ۲ ماه پیش
ریپل,جد راکوف,ترافورم لبز,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC

حکم پرونده ریپل توسط یک قاضی فدرال رد شد

جد راکوف، قاضی فدرال ایالات متحده که بر پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ترافورم لبز نظارت می‌کند، رویکرد استفاده‌شده در حکم ماه گذشته در پرونده شکایت این کمیسیون علیه ریپل لبز را رد کرد. این تصمیم با حکم آنالیسا تورس، قاضی پرونده ریپل در تضاد است که در آن تمایز قابل‌توجهی در بررسی روند پرونده بر اساس نحوه فروش توکن ها وجود داشت. مطابق آن حکم، کوین‌هایی اوراق بهادار محسوب می‌شوند که مستقیماً به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته شدند، اما کوین‌هایی که از طریق معاملات بازار ثانویه به سرمایه‌گذاران خرد فروخته می‌شوند، اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,شکایت,SEC,بیانیه,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,ایالات متحده,چانگ پنگ ژائو,ساموئل لیم

بایننس به‌دنبال رد شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات متحده است

بایننس قصد دارد از دادگاه بخواهد تا شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده علیه خود را رد کند. این آژانس در ماه مارس (اسفند) از بایننس، بنیان‌گذار آن چانگ پنگ ژائو و ساموئل لیم، مسئول انطباق الزامات قانونی، به دادگاه شکایت کرد و مدعی شد که این صرافی در ایالات متحده یک بخش معاملات مشتقات را اداره می‌کند و به کارمندان آمریکایی خود دستور داده است تا برای فرار از محدودیت‌ها، موقعیت مکانی خود را پنهان نگه‌ دارند. بایننس قصد دارد تا پاسخ خود به شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا را در ۲۷ ژوئیه (۵ مرداد) به دادگاه ارائه کند.

خبر - ۲ ماه پیش
نهنگ,چین‌لینک

نهنگی بیش از ۴۰۰ هزار عدد توکن لینک را خریداری کرد

طبق آخرین داده‌های زنجیره‌ای اتراسکن، یک نهنگ بزرگ مقدار زیادی چین‌لینک (LINK) را خریداری کرده است. این نهنگ ۴۰۰ هزار عدد توکن لینک را به ارزش بیش از ۳ میلیون دلار با استفاده از «stETH» و «USDC» خریداری کرد.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,وزارت دادگستری‌,DOJ,چانگ پنگ ژائو,FUD,اخراج

مدیرعامل بایننس: فشارهای خارجی ما را قوی‌تر می‌کند

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که بایننس به دلیل مشکلات در حال افزایش با رگولاتورها، با اختلافات درون‌سازمانی مواجه است. اخیرا چند تن از مدیران ارشد این صرافی تصمیم به کناره‌گیری گرفتند. این استعفاها نیز زمانی رخ می‌دهد که خود بایننس نیز ده‌ها کارمند خود را اخراج می‌کند.

خبر - ۲ ماه پیش
کره جنوبی,دادگاه,دادرسی,دنیل شین,ترا,دادگاه سئول,ترافورم لبز

دادگاه کره جنوبی اولین جلسه دادرسی دنیل شین، بنیان‌گذار ترا را برگزار کرد

به گزارش رسانه‌های محلی، دادگاه سئول، روز دوشنبه اولین جلسه دادرسی مقدماتی دنیل شین، یکی از بنیان‌گذاران ترافورم لبز و ۷ کارمند پیشین این شرکت را برگزار کرد. با این حال، شین در این جلسه دادرسی حاضر نشد. دادستان‌های کره جنوبی در ماه آوریل (فروردین)، رسماً او و ۹ نفر دیگر را به چندین اتهام از جمله کلاهبرداری و نقض قانون بازار سرمایه متهم کردند.

خبر - ۲ ماه پیش